Epizody(7)

Všichni trpí kompletní ztrátou paměti a jestli se vzájemně znali, tak si to nepamatují. Teď musí společně čelit drsným nástrahám svého ostrovního vězení. (Netflix)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (8)

The I-Land (2019)

The I-Land je rozhodne seriál, ktorý premárnil svoj potenciál. Netflix chcel zrejme čím skôr pridať do svojho programu nový seriál s novou myšlienkou, čo sa mu podarilo. Bohužiaľ však tvorcovia pomerne dobrý nápad nedokázali zúročiť, príliš skoro sa odhalila pravda o tom kto stroskotanci z ostrova sú a flashbacky do ich minulosti mohli prichádzať pozvoľnejšie a napätie sa mohlo stupňovať aj úplne inak, ako tomu nakoniec bolo. Obrovská škoda pretože I-Land mohol dopadnúť podstatne lepšie a mohol sa stať veľmi príjemným prekvapením.Nestalo sa. ()

Krásný nový svět (2019) (E01)

10 ľudí sa prebudí na pláži rozsiahleho ostrova. Spoločné majú iba jedno - nikto z nich si na nič nespomína. Na otázky kto sú, kde sú a ako sa odtiaľ dostanú sa rozhodnú hľadať odpovede na ostrove a v jeho okolí, avšak prvé nástrahy nenechajú na seba dlho čakať...Atmosféra ostrova ma chytila od začiatku, vzťahy medzi postavami a ich správanie už trochu menej. V každom prípade si The I-land moju pozornosť získal a tak si pozriem aj ďalšie časti, pretože potenciál to má. ()

Nádherné paláce (2019) (E02)

Skupina na ostrove sa háda ohľadom toho, čo podniknú, najviac eskaluje napätie medzi K.C. a Brodym. Casey v ňom vidí svojho ochrancu, ten sa k nej však zachová podstatne horšie ako ku K.C. Tá sa spoločne s Cooperom rozhodne preskúmať ostrov hlbšie vo vnútrozemí a spoločne objavia opustený hotel a o svoj objav sa rozhodnú podeliť s ostatnými...Zatiaľ sa obšírnejšie vyvíjajú iba 4 postavy, čo je trochu škoda, avšak flashbacky K.C. nám dávajú nádej, že budeme svedkami niečoho podobného ako v prvej sérii Westworldu, tým pádom viacerých vac ako solídnych zvratov a prekvapení. ()

Mlhavý přelud (2019) (E03)

Chase sa zobudí v pre ňu neznámom prostredí a postupne sa dozvedá nepríjemnú pravdu o celom ostrove aj o tom, akú úlohu na ňom zohrávajú...Bez výraznejších spojlerov sa mi komentár rozvíjať nechce, ale rozhovory Chase s vrchným dozorcom sa ani zďaleka nevyrovnajú tým ktoré absolvoval čoby šéf Westworldu s Dolores Anthony Hopkins a celá atmosféra sa tak trochu vytráca, pretože ja som tajne dúfal že stroskotanci na ostrove budú bojovať o svoje životy v štýle Escape game, ale všetko je to trochu inak. Možno po návrate Chase medzi ostatných sa podarí prinávratiť atmosféru, ktorá sa bohužiaľ v tejto epizóde úplne vytratila a hviezdička naviac za pomerne originálny nápad.... ()

Mnoho krásných tvorů (2019) (E04)

Chase sa prebudí na ostrove a pokúša sa ostatných presvedčiť o tom aká je pravda o ostrove. Nikto jej neverí do chvíle, keď sa na pláži objaví dvojica neznámych ľudí, ktorí sa predstavia ako Bonnie a Clyde a ktorý potvrdia slová Chase. Naviac im oznámia, že sa im budú vracať spomienky na to, kvôli čomu skončili na I-Lande...návrat na ostrov opäť seriálu vrátil atmosféru a flashbacky do minulosti jednotlivých postáv sú prísľubom, že sa konečne dá "život" na ostrove do pohybu. ()

Věže nebetyčné (2019) (E05)

K.C. čelí duchom vlastnej minulosti, Cooper sa snaží nájsť Chase a Taylor sa ocitá v zložitej situácii potom, ako sa rozhodne ostrov opustiť na člne...dozvedáme sa viac o minulosti jednotlivých postáv a ich minulosť ich doháňa k čoraz väčšiemu šialenstvu. ()

Země sama (2019) (E06)

Donovan sa vracia k svojim starým spôsobom pred vyslaním na ostrov, K.C. a Moses spájajú svoje sily a Chase s Cooperom pridú na význam spomienok, ktoré sa im obom vynárajú z pamäte...a pod ťarchou týchto spomienok všetci na ostrove menia svoje správanie a dočkáme sa akcie, ktorá však svojim spôsobom nedáva žiaden hlbší zmysel. ()

Temná propast (2019) (E07)

Chase je blízko slobode, avšak najprv čelí vypočúvaniu ohľadom udalostí na ostrove a musí pomôcť rade odhaliť kto z väznice stojí za úmrtiami trestancov. Najdesivejšej pravde však čelí úplne nakoniec...Za pokus o záverečný mindfuck o jednu hviezdičku naviac, ale celá záverečná epizóda sa odohrávala v komplexe väznice a rovnako tak ako tretia nudila. ()