Na Měsíc a zpět za 8 dnů

(TV film)
  • Česko Expedice na měsíc v osmi dnech (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2019, 89 min (Alternativní 2x45 min)

Na měsíc a zpátky za osm dní – tak se dá shrnout cesta kosmické lodi Apollo–11, k jejímuž padesátému výročí bylo natočeno toto celovečerní dokumentární drama. Oživuje historii celého poslání, která dosud ještě nikde nebyla uveřejněna. Tento film s pomocí několika hodin dnes už odtajněných zvukových nahrávek natočených astronauty v pilotní kabině, nejmodernějších digitálních efektů a hereckého ztvárnění klíčových postav umožňuje divákům, aby se vypravili na úžasný vizuální výlet ve stylu 21.století. Ocitneme se přímo v kapsuli, v dosud nejtěsnější blízkosti někdejších tří astronautů. (TV Spektrum)

Ornaldinho

Přesně toto jsem vždy chtěl vidět. Díky tvůrcům, že to touto formou zpracovali. Kdo u toho tehdy nebyl, musí vidět a kdo u toho byl zavzpomíná. ()

meda2016

70% - Hraná rekonstrukce cesty s několika původnimi záběry. Dost dobře obrazově vytvořeno - také pro fandy popiračských konspiračních teorií. Přivítal bych, kdyby existovala bohatší původní filmová dokumentace. ()

Mylouch

Není to z kategorie "musíte vidět", ale je to přehledná rekonstrukce cesty s podnětnými ilustrativními originálními záběry doplněnými dotáčkami a animacemi, s dostatkem času na přemýšlení, ale bohužel také podceněnou emocionalitou ()