Angel of Mine

Kim Farrant

Luke Davies, David Regal

Andrew Commis

Gabe Noel

Jedná se především o psychologické drama, thriller se dostavuje až ke konci. Z toho důvodu je film většinu času silně nezáživný, protože se v něm vše rozehrává skutečně pomalu. Jediné, co jej drží na hranici zhlédnutelnosti (a co mě nutí udělit více než dvě hvězdy), je výkon Noomi Rapace, ale občasně i Luka Evanse (který má bohužel velmi omezenou roli), protože jsou oba bezpochyby prvoligoví herci, kterých je pro tohle obrovská škoda, ačkoli možnost předvést své herecké kvality v plné kráse rozhodně měli. Ještě se tak mohlo stát s výrazně zajímavějším a napínavějším příběhem, který se nezasekne na hodinu v jednom místě. Nakonec musím pochválit i rozuzlení, a to navzdory tomu, že jsem jej částečně očekával. Ovšem ta snaha o kus překvapivosti se cení. Těsných 50%.(21.9.2019)

"Angel Of Mine" ma dostalo celkom nepripraveného. Myslím si, že dobrý thriller viem vždy oceniť, a tento austrálsko americký projekt fungoval veľmi dobre. Na úvod filmu som si neodpustil vtip na Yvonne Strahovski v súvislosti so seriálom "The Handmaid´s Tale", a nakoniec sa to ukázalo pravdivejšie, než som si vôbec myslel. Nebudem hovoriť o čo ide, aby som nedával spoilery. Každopádne, na konci som sa poriadne zasmial. Niekedy sa stanú zvláštne veci. Ak by som mal ohodnotiť jej výkon, tak rozhodne je veľmi silný a uveriteľný. A rovnako skvelá je aj Noomi Rapace, ktorej role tohto typu skutočne sedia. Veril som jej to vo všetkom. Myslím si, že záverečná scénka medzi oboma ženami je asi highlight celého filmu. Človek to celé sleduje, snaží sa jedno s druhým prepojiť a ako celok to nakoniec dojde do skutočne silného finále. Mňa to osobne skutočne dostalo a bolo v tom veľa emócií a veľa sily. Uznávam. Čo sa zvyšku filmu týka, rozhodne sú tu scénky, ktoré ma brali a fungovali. Ako napríklad časť na loďke, alebo balet. Dokonca aj časť, keď spadne Lola do bazénu je podľa mňa veľmi dobre vybudovaná a funguje. Kde film na mňa moc emócií nedáva sú scénky, kedy sa poustupne Lizzie likviduje celý život. A jej posadnutosť ju postupne úplne likviduje a berie jej všetko čo má. Na druhú stranu však potom dojdeme do skvelého finále, ktoré pôsobí absolútne zaslúžene a funguje. Myslím si, že film za pozornosť stojí. Má atmosféru, má v sebe dávku mystérie a rozhodne vie na konci poriadne dramaticky udrieť. Som rád, že som film videl a nemal by som problém sa k nemu ani vrátiť. Hodnotenie: B+(5.10.2019)

Nebyt toho zvratu v zavere, bol by to typicky dej mnozstva podobnych, ak nie rovnakych thrilerov s mama/dieta traumou. Sem-tam otravne, napriek tomu, ze Noomi od "Men som hattar kvinnor" oblubujem. Evans tiez v pohode a detski predstavitelia nerusia. Avsak za mna maximalne slabsi priemer. V zavere si divak aspon trochu z tej frustracie oddychne. Potesila i bloncka Yvonne z Dextera. ;)(21.9.2019)

Film je napínavý a pozerateľný len vďaka Noomi Rapace, bez nej by to bol obyčajný nudný thriller, ktorý každý už videl najmenej stokrát. Film neprináša nič nové, pre mňa bol celý priebeh a koniec veľmi predvídateľný, v niečom mi film pripomínal „Tajomný let“. Ale vie diváka držať v napätí. Slabá trojka, bez skvelej Noomi Rapace by som dala dvojku.(8.9.2019)

Mnohokrát viděné téma mladé ženy, která truchlí nad tragickou smrtí své dcery. Mateřské instinkty jsou však silnější, než léky na uklidnění a ta žena, stále do krajnosti rozčilená, doufá, že její dcera stále žije a taková naděje je silnější, než léky předepsané psychiatrem. Ve svém doufání opomíjí lásku ke svému zbylému synovi, který je z toho do krajnosti rozčilený také. Další do krajnosti rozčilení lidé jsou: Její manžel, matka, otec, moje přítelkyně, já, psychyatr, jehož léky nezabírají a jeden arab, kterému s ní po schůzce na slepo nevyšel pohlavní styk, což mi bylo úplně jedno, protože já ho do toho nenutil. Nejedná se o žádný spoiler, poněvadž to tam dali tvůrci podle mě jen tak pro zajímavost, aby bylo jasno. Od té chvíle se mi to začalo ještě víc mlžit. Ale vydržel jsem dalších 40 minut a mlha se začala rozestupovat. Posledních 20 minut bylo nádherně srozumitelných a být matka, tak jim rozumím ještě víc.(4.9.2019)