Reg Cameron, elegantní vrah na objednávku, pracuje pro Sherwood Industries, dostane příkaz zavraždit generála Rudé armády v předvečer čínskeho převzetí Britské korunní kolonie. Jakmile Reg vyprázdní zásobník své beretty do generála Woo začnou ho pronásledovat pistolníci, najatí vrazi a Rudá armáda. Na jeho hlavu je vypsána obrovská odměna a jediní lidé, na které se může spolehnout, jsou jeho učitela kolega Simon, jeho kolega a kamarád Jack a jeho krásná ex-přítelkyně Katia. Jejich boj o život nemá konce, když se zoufale snaží utéct přelidněným městem. Zahnáni do úzkých v přístavu, na letišti, a konečně v centrále Sherwood Industries, jsou nuceni čelit nepředstavitelné přesile. Bude ještě někdy HongKong tím, co býval??? (ČSFD)

beso74

Nostalgia, nostalgia a ešte raz nostalgia. Akčný film, ktorý som kedysi dávno žiadal žobroniť do obľúbenej videopožičovne takmer týždeň, až mi ho konečne odložili a ja som si mohol pozrieť v tom čase môj veľmi obľúbený filmársky trojlístok Albert Pyun - Robert Patrick - Brion James. Film, ktorý sa zľahka inšpiroval blížiacou sa svetovou udalosťou najvyššieho významu, koncu prenájmu Hongkongu Britmi a jeho návratu po 99 rokoch (roku 1997) naspäť do lona komunistickej Číny. Samozrejme, teraz keď som si to pozrel po druhý krát s odstupom 20 rokov sa na to pozeral trošičku inak, ale všetky tie ideologické reči o červenej hrozbe rovnako ako vtedy ignoroval som aj tentokrát a sústredil sa jedine na fakt, že sledujem jeden z posledných Pyunových filmov, čo boli na úrovni zábavnosti, jeden z mála filmov, v ktorých si zloduch non plus ultra Brion James strihol kladnú postavu a že sa film odohrával v tak úžasnej dobe pred boomom internetu, že čínsky hacker svetového kalibru si za svoje služby dáva platiť kópiou svojho obľúbeného seriálu, v dnešnej dobe warezu vec viac ako nepochopiteľná. Nuž čo, nostalgia za rokom 1994 mi nedá spraviť nič iné, ako to hodnotenie na 3 hviezdach ponechať... ()

TERRORDROME

Asi najnetypickejší Pyunov film bez akýchkoľvek cyborgov, kickboxerov, či mutantov ( a neskôr aj černošských rapperov ). Historka o zabijákovi čo sa stane terčom zabijákov na pozadí predania Hong Kongu Číne sa nesie v značne melancholickom duchu. Asi až príliš, ale to rozvláčne rozmotávanie komplotu, vykecávanie sa hrdinov z nejakej tej minulej traumy a ľudové múdrosti bambusového dedka sú našťastie pravideľne prekladané scénami prestreliek, očividne inšpirovaných štýlom Johna Woo, ktorý bol v tej dobe na vrchole. Na rozdiel od neho však tie Pyunove vcelku postrádajú dynamiku, obzvlášť Brion james vo výnimočne kladnej roli počas nich len tak stojí ako svätý pred erotickým klubom a nepriatelia okolo neho padajú mŕtvy sťa by sa ich dotkol boží prst. Niektoré scény sú potom kompletne spomalené aby Robert Patrick s búchačkou v každej ruke heroicky kosil bambusácke pačmagy čo mu fanaticky nabiehajú rovno do rany. A v scéne na letisku zase začnú úplne nezmyselne vybuchovať rôzne veci a ohnivé gule šľahajú aj z drevených paliet! Ale nechcem kydať, lebo radšej nech je to takto hlúpučko strojene efektné než suché alebo nijaké. Atmosféru doplňovali všadeprítomné čínske ohňostroje a sprievodný dym haliaci scénu. Finále je na Pyuna tiež neobvykle uspokojivo vygradované, takže za mňa tri. P.S. Pyunovský klasik Tim Thomerson sa tu moc neohrial a skapal, naopak potešila obstojne využitá Ming-Na Wen. ()

SeBig

Dal jsem tomu druhou šanci a musím říct, ze tohle je prostě jen a jen promarněný potenciál. Film má naprosto špičkovou scénografii a vizuál, příjemné béčkové přestřelky a hlavně Roberta Patricka. Příběh není žádná slavá, působí zájímavě jen první třeba tak pět minut, ale i tak se na to dobře kouká kvůli té atmosféře. ()

vegetol.mp

Jeden z nejnomálnějších Pyunových filmů. Je až neuvěřitelné, že se tentokrát mistr dokázal vzdát svých oblíbených podivností, jako jsou cyborgové nebo bojová umění. Celkově je tahle historka o nájemném zabijákovi tempem vyprávění trochu rozvleklá, ale akčních scén je dostatek a jsou efektně zpomalované. Tady ale leží i největší slabina celého filmu. Akční scény jsou sice zpomalované, ale všechny mají jednu chybu. Hlavní hrdina obouruč střílí, zatímco jeho nepřátelé nemají žádnou tendenci se krýt a skáčou mu do rány jako blbečci. Jinak je to ale béčkový počin docela výpravný. Natáčelo se opravdu v Hong Kongu a Robert Patrick jako by se svým dlouhým kabátem vypadl z filmů Johna Woo, ke kterému se tady Pyun se svými přestřelkami hlásí. Jen ten Andrew Divoff je se svým předstíraným anglickým akcentem fakt hroznej. Celkově ale zábavné, naivní a plné sympatických herců. ()

Lacike

Jedneho dna sa Albert Pyun prebudil v HK, potom co sa predtym bacil do hlavy a pomyslel si, ze je novy John Woo a ze z Roberta Patricka urobi dalsieho Chow Yun-fata. Vymyslel si komplikovany pribeh o zabijakovi po ktorom neustale niekto striela. A tie prestrelky su bohuzial absolutne otrasne. Zaber na spomaleneho Patricka nasleduje protizaber na zmätenych zaporakov padajucich na zem ako zhnite hrusky a tak neustale dookola. Z mizernej prestrelky kvalitnu neurobite tym, ze ju spomalite. Vo vysledku su prestrelky rovnako nezazivne ako neakcne sceny. Jednu hviezdicku davam za mnozstvo nahotiniek sexi aziatiek. 1/10. ()

• Hoci sa dej filmu odohráva v Hongkongu, niekoľko kľúčových scén bolo natočených na Filipínach. (beso74)