Hercule Poirot - Season 2 (1990) (série)

Tajemství levného bytu (S02E07)

(epizoda)
  • Velká Británie The Adventure of the Cheap Flat (více)
TV spot

Mladým manželům Robinsonovým se podaří sehnat na inzerát pronájem mimořádně luxusního, a přitom levného bytu v Londýně. Měli opravdové štěstí, byt byl nabízen již delší dobu, ale majitelka dosud všechny zájemce odmítla. Tyto okolnosti jsou podezřelé Poirotovi, který se rozhodne tajemství levného bytu odhalit. V téže době působí v Londýně arogantní agent FBI Burt, který zde pátrá po Carle Romerové, záhadné ženě, která odcizila tajné plány nové americké ponorky a pravděpodobně se je pokusí v Londýně prodat zástupcům fašistické Itálie. Poirotova intuice říká, že by mezi oběma případy mohla existovat souvislost. (Česká televize)

LencaN

S02E08 - Roztomilý díl. Zamyšlený Poirot svou neohrabaností dělá chyby, ale bylo to nakonec vtipné. Slečna Lemonová se ve své žurnalistické roličce blýskla, chudák Japp utiskovaný nafoukaným Amerikánem. Dlouhou dobu jsem byla naprosto dezorientovaná. Ale nakonec usuzuji, že nalezení oné dámy bylo příliš jednoduché nebo ona dáma byla jednoduššího myšlení. Jako největší plus tohoto dílu je, že jsem si až tady uvědomila, jak je příjemné koukat na opravdovou detektivku, kde se k vyšetřování nepoužívají zbraně na rozdíl od všech dnešních kriminálek, kde čím více je zbraní, tím víc je to cool. ()

simpanz

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod – s velkou čtyřkou Poirotem + Hastingsem + Lemonovou + Jappem v plné síle. Špionážní linku považuji za velmi osvěžující, konečně zde uvidíme i Poirota v akci s pistolí! :) Nabito je zde však hlavně ostrými hláškami. Mám na tento díl i hezké vzpomínky, takže i z nostalgie 100 %. ()