Růžové kombiné

Československo, 1932, 73 min

Leo Marten

Jan Stallich

Jan Borůvka

Po pěti a půl letech jsem si film znovu užila. V lednu 2004 byl dáván v Ponrepu a vyvolal mnoho záporných reakcí. Ale kde to jsme, abychom si přáli, aby se některé filmy nedochovaly na úkor jiných? A kdo by pak takové dělení řídil? Takový přístup není archivářů hodný. Ti se mají lépe věnovat rekonstrukci některých motivů tohoto filmu, například míry oblíbenosti detektivního čtiva s Leónem Cliftonem v hlavní roli. Případně inspiraci nastupující generace v úspěchu předchůdců (Grosslichtová sledovala práci Ondrákové jistě pečlivě). Nebo srovnání nastupujícího filmového dorostu (Baarová) v náručí veteránů divadelních prken (Rubík). Je toho hodně, co si tu lze najít, vedle výtečných kostýmů také například raritní herecké vystoupení Johna Gollwella aj.(14.2.2009)

Celkem nevýrazná situační komedie, nicméně slušně obsazená - začínající Lída Baarová, dále Jaroslav Marvan nebo Otto Rubík. Děj filmu působí dosti nevyváženě, některé scény jsou zbytečně protahované až zdlouhavé (snad kromě vtipné "jízdy po schodech" v Národním muzeu). Ale jako archivní snímek rozhodně stojí za shlédnutí.(27.6.2012)

• Vesecký

Příběh primitivní a nesourodý. Trudu sice miluji a i tady hrála velmi mile. To, že si novináři často vymýšlejí, to je známo (a především v dnešní době), ale že by někdo psal o neexistující vraždě a naivní dívenka by na to skočila, načež s vidinou 50 Kč za blůzičku by hledala domnělého vraha? Film a zvláště komedie si žádají hlouposti, ale tohle vlastně ani žádná komedie nebyla, kromě Trudy bylo milé klasické žvatlání Josefa Rovenského v úloze jejího strýce.(21.11.2019)

• Karlos80

Tento film nebo spíše jakási situační fraška, je zajímavý především tím, že s úsporných důvodů tu např. J. Rovenský (Slávčin strýček / pan Kaliba z Kladrub) a A. Dvorský (profesorův asistent Čulibrk / policejní komisař) hrají každý dvě role. Film byl jinak natáčen v ateliérech francouzské společnosti Gaumont (jen tento titul) v Nice. Jak ale film rychle do distribuce přišel tak záhy i rychle odešel a to bez nějakého většího povšimnutí. Slabá režie i scénář, nevýrazná Stallichova kamera, a herecké výkony celého ansámblu (včetně statistů) byly také krajně zoufalé. Další z řady těch extrémně špatných a nepovedených snímků z počátků zvukového filmu.(12.5.2006)

Je zajímavé kolik situací se semele jenom proto že pán otevře kufr a v něm růžové kombiné. V knize o Lídě Baarové jsem četla že v tomto filmu předvádí mizerný herecký výkon. Což já si zrovna nemyslím. Vůbec se mi po stránce herecké a vzhledové nelíbila ve filmu panenství a nic moc tam nezahrála. Ale tady nejen že má hezké oblečení, ale taky vypadá vcelku dobře a nějáký herecký výkon předvedla.(4.8.2018)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Holešovice a Nové Město. (dyfur)