poster

Růžové kombiné

Komedie

Československo, 1932, 73 min

Režie:

Leo Marten

Kamera:

Jan Stallich

Hudba:

Jan Borůvka
 • NinadeL
  *****

  Po pěti a půl letech jsem si film znovu užila. V lednu 2004 byl dáván v Ponrepu a vyvolal mnoho záporných reakcí. Ale kde to jsme, abychom si přáli, aby se některé filmy nedochovaly na úkor jiných? A kdo by pak takové dělení řídil? Takový přístup není archivářů hodný. Ti se mají lépe věnovat rekonstrukci některých motivů tohoto filmu, například míry oblíbenosti detektivního čtiva s Leónem Cliftonem v hlavní roli. Případně inspiraci nastupující generace v úspěchu předchůdců (Grosslichtová sledovala práci Ondrákové jistě pečlivě). Nebo srovnání nastupujícího filmového dorostu (Baarová) v náručí veteránů divadelních prken (Rubík). Je toho hodně, co si tu lze najít, vedle výtečných kostýmů také například raritní herecké vystoupení Johna Gollwella aj.(14.2.2009)

 • honz
  ****

  Celkem nevýrazná situační komedie, nicméně slušně obsazená - začínající Lída Baarová, dále Jaroslav Marvan nebo Otto Rubík. Děj filmu působí dosti nevyváženě, některé scény jsou zbytečně protahované až zdlouhavé (snad kromě vtipné "jízdy po schodech" v Národním muzeu). Ale jako archivní snímek rozhodně stojí za shlédnutí.(27.6.2012)

 • Vesecký
  **

  Příběh primitivní a nesourodý. Trudu sice miluji a i tady hrála velmi mile. To, že si novináři často vymýšlejí, to je známo (a především v dnešní době), ale že by někdo psal o neexistující vraždě a naivní dívenka by na to skočila, načež s vidinou 50 Kč za blůzičku by hledala domnělého vraha? Film a zvláště komedie si žádají hlouposti, ale tohle vlastně ani žádná komedie nebyla, kromě Trudy bylo milé klasické žvatlání Josefa Rovenského v úloze jejího strýce.(21.11.2019)

 • Karlos80
  *

  Tento film nebo spíše jakási situační fraška, je zajímavý především tím, že s úsporných důvodů tu např. J. Rovenský (Slávčin strýček / pan Kaliba z Kladrub) a A. Dvorský (profesorův asistent Čulibrk / policejní komisař) hrají každý dvě role. Film byl jinak natáčen v ateliérech francouzské společnosti Gaumont (jen tento titul) v Nice. Jak ale film rychle do distribuce přišel tak záhy i rychle odešel a to bez nějakého většího povšimnutí. Slabá režie i scénář, nevýrazná Stallichova kamera, a herecké výkony celého ansámblu (včetně statistů) byly také krajně zoufalé. Další z řady těch extrémně špatných a nepovedených snímků z počátků zvukového filmu.(12.5.2006)

 • IvonaK
  ****

  Je zajímavé kolik situací se semele jenom proto že pán otevře kufr a v něm růžové kombiné. V knize o Lídě Baarové jsem četla že v tomto filmu předvádí mizerný herecký výkon. Což já si zrovna nemyslím. Vůbec se mi po stránce herecké a vzhledové nelíbila ve filmu panenství a nic moc tam nezahrála. Ale tady nejen že má hezké oblečení, ale taky vypadá vcelku dobře a nějáký herecký výkon předvedla.(4.8.2018)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v Prahe, konkrétne v častiach Holešovice a Nové Město. (dyfur)