poster

Ztraceno v překladu

 • USA

  Lost in Translation

 • Japonsko

  ロスト・イン・トランスレーション

 • Slovensko

  Stratené v preklade

 • Nový Zéland

  Lost in Translation

Drama

USA / Japonsko, 2003, 102 min

Režie:

Sofia Coppola

Scénář:

Sofia Coppola

Kamera:

Lance Acord

Producenti:

Ross Katz, Sofia Coppola

Střih:

Sarah Flack

Scénografie:

K.K. Barrett, Anne Ross

Kostýmy:

Nancy Steiner
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (1 118)

 • StarsFan
  *****

  Muž a žena. Oba dva jsou v cizí zemi, jejíž kultuře ani jazyku nerozumí. Oba dva se cítí osamělí, dokud se jednoho dne nepotkají v baru. Jestli vám to připomíná další romantický film, věřte, že Ztraceno v překladu jím není. Vypráví totiž o úplně něčem jiném. Přátelství a porozumění, díky němuž oba dva zase začínají nacházet víru v sebe sama. Melancholický, krásně lidský film, na který člověk vzpomíná ještě dlouho poté, co ho poprvé viděl.(25.10.2006)

 • moore
  *****

  Ztraceno v překladu je film, který v záplavě současných akčních krváků, laciných komedií k pláči a nereálných romantických lovestory působí hodně opravdově. Pomalé tempo vůbec nenudí a ač je film ve své podstatě spíše smutným,na konci jsem měl neobyčejně vyrovnaný pocit. Následuje potřeba vidět podobně laděné filmy, i když včera jste měli za favorita č. 1 Terminátora ( já vím, že se to nedá srovnávat, ale stejně...).(17.7.2005)

 • MORION
  *

  Naozaj malokedy sa mi stava, ze by som nejaky film nedopozeral.. Po velkych ocakavaniach, VELKE sklamanie..(20.10.2005)

 • brabi
  *****

  Velmi milý filmek.(24.10.2005)

 • Efreeti
  *****

  Santori Whiskey mimochodem není takový shit, jak se ve filmu naznačují.(12.1.2006)

 • ewing
  *****

  ani neviem preco sa mi to tak pacilo, oslovil ma ale vztah hlavnych postav, ktore sa za cely film spolu nevyspali (dufam, ze to nebude brane ako spoiler :))(19.10.2006)

 • vince
  *

  Tak tento film je fakt nuda, nuda a ešte raz nuda.(18.1.2007)

 • miki68cz
  *****

  Pro mne film jenž je srdeční a citovou záležitostí. Nevím proč, snad, že se trochu stárnouce ztotožňuji s hlavním hrdinou, snad proto, že klidná a pohodová atmosféra s mnoha otazníky je pro mne prostě elektrizující. V tomto filmu jsem si naplno všiml nekonečně krásné Scarlett, kterou od té doby pečlivě sleduji a obdivuji. Tenhle film je zároveň příjemná komedie a zároveň velice vážný snímek což z něj dělá nekonečnou studnici opravdu pocitových zážitků. Hudba jenž podkresluje tento film nemá chybu a je dalším hercem na podiu. Pozn. doporučuji CD Scarett Johansson - Anywhere I Lay My Head.(24.7.2007)

 • Daves97
  ****

  ,,Čím lépe víš, kdo jsi a co chceš, tím méně tě cokoli rozčílí.'' a jako vždy skvělá Scarlett. :-)(14.8.2007)

 • Ville183
  *****

  Dost podobný styl jako Jarmuschovy filmy. Minimalistický snímek o všedních problémech obyčejných lidí. A konec, opět podoba s Jarmuschem, skončil poněkud cynicky. Hodně mě překvapila Scarlett Johansson, jednak je dost pěkná a taky dost dobře hraje.(14.8.2007)

 • Landier
  *****

  o tomhle filmu jsem nevěděl vůbec nic, kdo je režisér, kdo napsal scénář a vím, že jsem si napoprvé ani nemohl vzpomenout na jméno hlavní herečky ... přesto jsem se Lost in translation stále vracel ... nenásilnou a naprosto volnou formou je tu vylíčen mírně vyhořelý život filmové hvězdy, která už je za zenitem a mladé čerstvě vystudované manželky, která zjišťuje, že vlastně neví, proč je vdaná ... a tak se na pozadí pulsujícího Tokia odehrává minimalisticky vznikající vztah ... zní to banálně a stejně banální i tento film je - ale v tomto případě je ona banalita a tragikomičnost přesně tam, kde má být a vše funguje a krásně zapadá do sebe ... místo v osobní sbírce jisté(7.9.2007)

 • Manson13
  **

  Já jsem tomu moc nerozumněl (míněno s nadhledem) - typicky ženský film na sobotní večer...(24.1.2008)

 • pasqviL
  ****

  Docela rozporuplný film, který drží nad vodou hlavně Bill Murray. Zdálo se mi že hodně scén byla improvizace od Murraye.(18.4.2008)

 • Plague.
  **

  Neskutečná nuda, výborné herecké výkony vydolovaly pouze 2 hvězdy...(20.4.2008)

 • gu-staff
  *****

  Teď je jedna hodina ráno, a já nelituju, že jsem si počkal na tenhle skvost (vysílanej - jak jinak - pozdě v noci na čt2). Bill Murray mně už podruhé překvapuje (po Broken Flowers), a je nádhera sledovat, jak jim to se Scarlett funguje. K tomu pěkně naznačená atmosféra Japonska se všemi jeho společenskými odlišnostmi...ani nevim, čím mně ten film tak dostal, ale jsem z něj docela v pr..li, a to se mi stává opravdu zřídka. Protože 100% nedostane jen tak něco, dávám 95%. Dobrou noc. 2.Projekce. - S odstupem půl roku nemám na komentáři co změnit. Celý film vás připravuje na scénu na úplném konci, kdy vše graduje způsobem, který mi i napodruhé vehnal slzy do očí. Takhle má vypadat film - jednoduchý, obyčejný, lidský a nádherný. 3.Projekce. - S odstupem dalšího roku nelze, než nenapsat, že můj prožitek byl stejně intenzivní, jako napoprvé, možná ještě umocněný tím, že jsem věděl, co přijde, a mohl se víc soustředit na skvěle vypointované momenty mezi Billem a Scarlett. Plně chápu některé komentáře s 3 a méně hvězdičkami, tenhle film prostě není pro každého. A já jsem rád, že patřím do té druhé skupiny, že jsem asi změkčilejší, citlivější, nebo empatičtější, možná i osamělejší, prostě že mně tenhle film pokaždý dostane, a píchne mně někde uvnitř.......Bůhvíkolikátá projekce: Z tohoto filmu se stal snímek, na který koukám poměrně pravidelně, když chci vidět něco hezkého, co mně dojme. A ono to vždy zafunguje. Pro mne osobně je tohle něco jako "životní film". Opravuji hodnocení z 95% na plných 100%, protože u mne obstál v čase, a zdá se mi pořád dokonalý. A plně souhlasím s KevSpou: Bill Murray je bůh...(7.7.2008)

 • E-Fox
  *****

  Nepamatuju si už, jak jsem se k tomuhle filmu dostala, ale rozhodně jsem nevěděla, kdo ho natáčel a slavné jméno mě tedy nijak neovlivnilo. Tenhle snímek jsem si naprosto zamilovala jenom pro to, jaký je. Ukazuje ženu, a to strašně skutečnou ženu s mužem, kterého si nikdy neměla vzít, ztracenou v cizím městě a cizí kultuře. A tam se setká s hercem, co vypadá neméně otráven nejem prostředím, ale taky sám sebou a taky mu japonské prostředí nedá po nocích spát. Já strašně smekám před oběma představiteli hlavních rolí, protože právě ve filmu, kde nejsou dramatické scény a plyne jemným tempem, ukázali schopnosti dát tam v pravou chvíli ten pravý výraz, jemnou nuanci v úsměvu a v tónu hlasu tak precizně, že se jim to nedá nevěřit. A nejvíc se klaním před Sofií Coppolo, jak docházala zachytit takovýhle případ přátelství mezi mužem a ženou, ty specifické citové vazby, drobná úskalí a emocionální zkraty. Můžu to vidět kolikrát chci a vždycky to budu muset obdivovat.(26.7.2008)

 • Aazy
  *****

  Tokio. Město vysokých mrakodrapů, po jejichž lesklých stěnách běhají sloni z reklamy. Svět lidí, kteří neumí vyslovit „r“. Říše karaoke, suši a kimon. Škoda, že Sofie Coppolová do jednoho z tokijských hotelů přivezla kromě úžasného Billa Murraye a Scarlett Johansson i Annu Faris. Jako jediná mi kazila výsledný dojem z jinak skvělého filmu. Stereotypních pitomých blondýn, co zpívají falešně, mám už plné vy-víte-co. O to víc mě nadchnuli oba sexsymbolové v hlavních rolích. Vsadím boty na to, že se mi dnes bude zdát o neodolatelném Lodžijovi Můrovi v tuxedu s panákem ledového čaje v ruce. A se Scarlett jsem se dokonale ztotožnila. „Dneska jsem byla v chrámu. Byli tam ti mniši a mumlali písně. A... nic… nic jsem necítila… Zkusila jsem i ikebanu. Ale pořád nic.“ Byla jsem s ní v chrámu a poslouchala mnichy. Zkusila jsem i ikebanu. A nemůžu říct, že jsem nic necítila. Na jednu a půl hodinu filmu toho bylo víc, než dost.(18.8.2008)

 • mgerlich
  ****

  Velmi originální a osobitý film.(29.10.2008)

 • Wabia
  *****

  Krásný film. Opravdu to je to pravé slovo. Je nesmírně lidský a člověk se hrozně snadno ztotožní s představiteli a ztratí se v ději a vůbec celém filmu. Myšleno kladně. Hrozně příjemný zážitek.(21.12.2008)

 • SenFlxr
  *****

  Vynikající film. Nádherně ztvárněné odcizení a nepochopení s okolím. Nejen s tím co mluví naprosto nesrozumitelným jazykem, ale bohužel i s tím co na první poslech mluví řečí stejnou... Obsazení hlavních dvou postav je skvělé. Bill čím je starší tím je lepší a Scarlett je nádherná i výborná herečka.(19.1.2009)

 • akcul
  *****

  Velmi příjemný film s laskavým humorem a se specifickou emocionální stopou ve vás. Scarlett Johansson byla fajn, avšak Bill Murray neodolatelný.(14.10.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace