Ztraceno v překladu

Scénografie:

K.K. Barrett, Anne Ross

Kostýmy:

Nancy Steiner

Komentáře uživatelů k filmu (1 118)

Muž a žena. Oba dva jsou v cizí zemi, jejíž kultuře ani jazyku nerozumí. Oba dva se cítí osamělí, dokud se jednoho dne nepotkají v baru. Jestli vám to připomíná další romantický film, věřte, že Ztraceno v překladu jím není. Vypráví totiž o úplně něčem jiném. Přátelství a porozumění, díky němuž oba dva zase začínají nacházet víru v sebe sama. Melancholický, krásně lidský film, na který člověk vzpomíná ještě dlouho poté, co ho poprvé viděl.(25.10.2006)

Ztraceno v překladu je film, který v záplavě současných akčních krváků, laciných komedií k pláči a nereálných romantických lovestory působí hodně opravdově. Pomalé tempo vůbec nenudí a ač je film ve své podstatě spíše smutným,na konci jsem měl neobyčejně vyrovnaný pocit. Následuje potřeba vidět podobně laděné filmy, i když včera jste měli za favorita č. 1 Terminátora ( já vím, že se to nedá srovnávat, ale stejně...).(17.7.2005)

• MORION

Naozaj malokedy sa mi stava, ze by som nejaky film nedopozeral.. Po velkych ocakavaniach, VELKE sklamanie..(20.10.2005)

Velmi milý filmek.(24.10.2005)

Santori Whiskey mimochodem není takový shit, jak se ve filmu naznačují.(12.1.2006)

ani neviem preco sa mi to tak pacilo, oslovil ma ale vztah hlavnych postav, ktore sa za cely film spolu nevyspali (dufam, ze to nebude brane ako spoiler :))(19.10.2006)

• vince

Tak tento film je fakt nuda, nuda a ešte raz nuda.(18.1.2007)

Pro mne film jenž je srdeční a citovou záležitostí. Nevím proč, snad, že se trochu stárnouce ztotožňuji s hlavním hrdinou, snad proto, že klidná a pohodová atmosféra s mnoha otazníky je pro mne prostě elektrizující. V tomto filmu jsem si naplno všiml nekonečně krásné Scarlett, kterou od té doby pečlivě sleduji a obdivuji. Tenhle film je zároveň příjemná komedie a zároveň velice vážný snímek což z něj dělá nekonečnou studnici opravdu pocitových zážitků. Hudba jenž podkresluje tento film nemá chybu a je dalším hercem na podiu. Pozn. doporučuji CD Scarett Johansson - Anywhere I Lay My Head.(24.7.2007)

,,Čím lépe víš, kdo jsi a co chceš, tím méně tě cokoli rozčílí.'' a jako vždy skvělá Scarlett. :-)(14.8.2007)

Dost podobný styl jako Jarmuschovy filmy. Minimalistický snímek o všedních problémech obyčejných lidí. A konec, opět podoba s Jarmuschem, skončil poněkud cynicky. Hodně mě překvapila Scarlett Johansson, jednak je dost pěkná a taky dost dobře hraje.(14.8.2007)

o tomhle filmu jsem nevěděl vůbec nic, kdo je režisér, kdo napsal scénář a vím, že jsem si napoprvé ani nemohl vzpomenout na jméno hlavní herečky ... přesto jsem se Lost in translation stále vracel ... nenásilnou a naprosto volnou formou je tu vylíčen mírně vyhořelý život filmové hvězdy, která už je za zenitem a mladé čerstvě vystudované manželky, která zjišťuje, že vlastně neví, proč je vdaná ... a tak se na pozadí pulsujícího Tokia odehrává minimalisticky vznikající vztah ... zní to banálně a stejně banální i tento film je - ale v tomto případě je ona banalita a tragikomičnost přesně tam, kde má být a vše funguje a krásně zapadá do sebe ... místo v osobní sbírce jisté(7.9.2007)

• Manson13

Já jsem tomu moc nerozumněl (míněno s nadhledem) - typicky ženský film na sobotní večer...(24.1.2008)

Docela rozporuplný film, který drží nad vodou hlavně Bill Murray. Zdálo se mi že hodně scén byla improvizace od Murraye.(18.4.2008)

• Plague.

Neskutečná nuda, výborné herecké výkony vydolovaly pouze 2 hvězdy...(20.4.2008)

Teď je jedna hodina ráno, a já nelituju, že jsem si počkal na tenhle skvost (vysílanej - jak jinak - pozdě v noci na čt2). Bill Murray mně už podruhé překvapuje (po Broken Flowers), a je nádhera sledovat, jak jim to se Scarlett funguje. K tomu pěkně naznačená atmosféra Japonska se všemi jeho společenskými odlišnostmi...ani nevim, čím mně ten film tak dostal, ale jsem z něj docela v pr..li, a to se mi stává opravdu zřídka. Protože 100% nedostane jen tak něco, dávám 95%. Dobrou noc. 2.Projekce. - S odstupem půl roku nemám na komentáři co změnit. Celý film vás připravuje na scénu na úplném konci, kdy vše graduje způsobem, který mi i napodruhé vehnal slzy do očí. Takhle má vypadat film - jednoduchý, obyčejný, lidský a nádherný. 3.Projekce. - S odstupem dalšího roku nelze, než nenapsat, že můj prožitek byl stejně intenzivní, jako napoprvé, možná ještě umocněný tím, že jsem věděl, co přijde, a mohl se víc soustředit na skvěle vypointované momenty mezi Billem a Scarlett. Plně chápu některé komentáře s 3 a méně hvězdičkami, tenhle film prostě není pro každého. A já jsem rád, že patřím do té druhé skupiny, že jsem asi změkčilejší, citlivější, nebo empatičtější, možná i osamělejší, prostě že mně tenhle film pokaždý dostane, a píchne mně někde uvnitř.......Bůhvíkolikátá projekce: Z tohoto filmu se stal snímek, na který koukám poměrně pravidelně, když chci vidět něco hezkého, co mně dojme. A ono to vždy zafunguje. Pro mne osobně je tohle něco jako "životní film". Opravuji hodnocení z 95% na plných 100%, protože u mne obstál v čase, a zdá se mi pořád dokonalý. A plně souhlasím s KevSpou: Bill Murray je bůh...(7.7.2008)

Nepamatuju si už, jak jsem se k tomuhle filmu dostala, ale rozhodně jsem nevěděla, kdo ho natáčel a slavné jméno mě tedy nijak neovlivnilo. Tenhle snímek jsem si naprosto zamilovala jenom pro to, jaký je. Ukazuje ženu, a to strašně skutečnou ženu s mužem, kterého si nikdy neměla vzít, ztracenou v cizím městě a cizí kultuře. A tam se setká s hercem, co vypadá neméně otráven nejem prostředím, ale taky sám sebou a taky mu japonské prostředí nedá po nocích spát. Já strašně smekám před oběma představiteli hlavních rolí, protože právě ve filmu, kde nejsou dramatické scény a plyne jemným tempem, ukázali schopnosti dát tam v pravou chvíli ten pravý výraz, jemnou nuanci v úsměvu a v tónu hlasu tak precizně, že se jim to nedá nevěřit. A nejvíc se klaním před Sofií Coppolo, jak docházala zachytit takovýhle případ přátelství mezi mužem a ženou, ty specifické citové vazby, drobná úskalí a emocionální zkraty. Můžu to vidět kolikrát chci a vždycky to budu muset obdivovat.(26.7.2008)

Tokio. Město vysokých mrakodrapů, po jejichž lesklých stěnách běhají sloni z reklamy. Svět lidí, kteří neumí vyslovit „r“. Říše karaoke, suši a kimon. Škoda, že Sofie Coppolová do jednoho z tokijských hotelů přivezla kromě úžasného Billa Murraye a Scarlett Johansson i Annu Faris. Jako jediná mi kazila výsledný dojem z jinak skvělého filmu. Stereotypních pitomých blondýn, co zpívají falešně, mám už plné vy-víte-co. O to víc mě nadchnuli oba sexsymbolové v hlavních rolích. Vsadím boty na to, že se mi dnes bude zdát o neodolatelném Lodžijovi Můrovi v tuxedu s panákem ledového čaje v ruce. A se Scarlett jsem se dokonale ztotožnila. „Dneska jsem byla v chrámu. Byli tam ti mniši a mumlali písně. A... nic… nic jsem necítila… Zkusila jsem i ikebanu. Ale pořád nic.“ Byla jsem s ní v chrámu a poslouchala mnichy. Zkusila jsem i ikebanu. A nemůžu říct, že jsem nic necítila. Na jednu a půl hodinu filmu toho bylo víc, než dost.(18.8.2008)

Velmi originální a osobitý film.(29.10.2008)

Krásný film. Opravdu to je to pravé slovo. Je nesmírně lidský a člověk se hrozně snadno ztotožní s představiteli a ztratí se v ději a vůbec celém filmu. Myšleno kladně. Hrozně příjemný zážitek.(21.12.2008)

Vynikající film. Nádherně ztvárněné odcizení a nepochopení s okolím. Nejen s tím co mluví naprosto nesrozumitelným jazykem, ale bohužel i s tím co na první poslech mluví řečí stejnou... Obsazení hlavních dvou postav je skvělé. Bill čím je starší tím je lepší a Scarlett je nádherná i výborná herečka.(19.1.2009)

Velmi příjemný film s laskavým humorem a se specifickou emocionální stopou ve vás. Scarlett Johansson byla fajn, avšak Bill Murray neodolatelný.(14.10.2009)