Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

GoldenGecko

Nečekejte šílený složitosti, zamotaný děj ani zápletky a dechberoucí rozuzlení. Tady se jen koukejte. Kochejte se a čekejte jak nádherně vám film podá sílu přáteství, jak vám ukáže porozumění, jak vás dojme. Tohle sice není snímek pro milovníky akčňáků, ale kdo si v něm najde své, ten vytěží maximum, protože za každou scénou, za všemi zobrazenými pocity se skrývá zlatá žíla a atmosféra je jeden velký diamant. ()

Milivoj

Nemám slov. Nádherný film, a Bill Murray je u mě ode dneška Pan Herec. Bez jediného slova, jen očima, dokáže říct úplně všechno. ()

sunjata

Je v dnešní filmové produkci málo filmů, které dokážou zrcadlit náš život, náš každodenní život! Každý takový počin je pro mě opravdovým osvěžením. Oba hlavní protagonisté jsou velmi milí a člověk jim to věří, i když Murrayovi teda víc. Takové opravdu velmi záživné hořkosladké podívání. ()

melis.cuga

Človek je zvláštne stvorenie. Človek sa totižto dokáže aj v najväčšom meste na svete obklopený ľuďmi a ich nesmiernou pozornosťou cítiť ako najosamelejšia bytosť vo vesmíre. Výraz tváre BIlla Murrayho v sebe nesie toľko trpkosti a osamelosti, že už chápem preco Sofia Coppola šila túto úlohu práve pre ňho. Lost in Translation je najromantickejším filmom bez lásky aký poznám. Jediný dotyk, pohladenie alebo pohľad v tejto snímke obsahuje toľko energie a iskrenia ako môžeme nájsť vo všetkých ostatných hughgrantovských dojákoch dokopy. Po prvom, druhom, desiatom, xtom sledovaní stále nedokážem prísť na to ako dokázala Coppola preniesť na plátno to absolútne holé jadro nekonečnej osamelosti a životného prázdna. Bez zaslzenej hudby, bez romantických gest, bez intríg a ospravedlnení hlavných postáv považujem záver filmu za jeden z najsmutnejších a zároveň najkrajších filmových finishov aké som mal možnosť vidieť. Obraz Billa Murrayho sediaceho v šere za barovým pultom v sprievode klavírnej hudby popíjajúceho whiskey a fajčiaceho cigáru by som si najradšej zarámoval a zavesil na stenu. Bravo ()

raider.minoo

Na tento film jsem se dívala s rodiči poprvé když mi bylo asi jedenáct. Prohlásila jsem tehdy: "Jak z tohodle vůbec vznikl film?" Trvalo mi šest let a jedno další sledování, abych to pochopila. Je to komorní dílo soustředící se především na hlavní hrdiny a zachycení atmosféry míjivých okamžiků. Je zvláštní, jak se dvacetiletá studentka ocitla v podobné životní krizi jako upadající herec ve středním věku. Excelentní Johansson a Murray! Přesto tomu něco málo chybělo k doknalosti, trochu více nějakého "šmrncu" na závěr, aby to nevyznělo tak monotónně. ()

ChandlerBing

Sofia Coppola by prý film nikdy nezačala točit, kdydy roli odmítl Bill Murray, a dobře udělala. Opravdu si do této role nedovedu představit nikoho jiného. Bill Murray byl naprosto dokonalý v roli opuštěného muže, unaveného všedním životem s ženou, který je pracovně ve městě na druhém konci světa a dostavá se do konfliktu nepochopení tamější kultury. Scarlett Johansson jsem díky Lost in translation začal mít rád. Nevšední romantický film s atmosférou absolutního osamocení, které protrhne náhlá zamilovanost, jako z klukovských let, dvou lidí, kteří žijí odlišné životy ale vlastně prožívají totéž, samotu a všednost svých životů. Výbornou atmosféru vytváří i Tokio, jakožto námi nepochopené město. Ohromně sympatický film. Zajímavé je, že přestože je ve filmu velmi málo dialogů, tak vyhrál Oskara za nejlepší scénář. Ale vůbec nedí divu. ()

werous

Výkony Murraye i Johansson jsou skvělé. Jenže mě ten flm neskutečně nudil, nic moc se tam neděje. Je mi líto, 50%. ()

natalanka

Bill a Scarlet. Obadva mě okouzlili. Ze Scarlet čiší ženskost a křehkost. Z Billa klid a smutek. Jejich postupné sbližování je nádherně plynulé, nenucené a oto intenzívnější. Závěrečná scéna na chodníku je mnohem silnější, než některé postelové scény jiných filmů. Je v ní řečeno vše. Nádhera. Z filmu máte zadumaní klidný pocit. Paráda. Bill u mě postoupil o pěkných pár příček vzhůru. A Scarlet taktéž. :-)) ()

dadinka

Čistá krása sestávající z dvou hereckých výkonů a kamery. Ač je to téměř beze slov vyprávěný příběh, chápete vnitřní myšlenky obou hrdinů "ztracených" ve světě naprosto jiné kultury a mentality. Beznadějnost stavu "alone in a crowded place", pocit naprosté osamělosti uprostřed neonů, mrakodrapů, nočních klubů i klášterů a pocit naprosté cizoty mezi lidmi (šílený režisér, přeochotná hotelová obsluha, tv moderátor, mladí Japonci, staří Japonci, všichni Japonci...) Mladí manželé se od sebe postupně vzdalují a dlouholetý vztah se proměnil v řešení barvy koberce. Tempo je velmi, velmi pomalé, bez akce nebo vnějších emocí, ale přesto jsem se nemohla odtrhnout. Velké obdiv režisérce a Scarlett s Murrayem. ()

elanista1

Som trpezlivy, ale co je vela to je vela. Takyto prazdny film som snad este nevidel, film kde sa za cely cas nic ohromujuce nestane ma nemoze zaujat, a pritom som vdacny divak, ale toto naozaj nie. ()

Jebak8

Všechno se dá vyjádřit pomocí nul a jedniček. Pro IT, MATFYZ, logiky apod. Nebo se taky dá všechno vyjádřit chůzí po chodbě! ()

Mona_Lisa

Konverzačný film, s kopou myšlienok a možností zamyslieť sa? Áno, pravdepodobne Lost in Translation. Zameranie na dejovú líniu prakticky žiadne, skôr polemizovanie o tom, kam smeruje život a či ho vlastne naozaj žijeme tak, akoby sme mali/chceli. Pomalé plynutie filmu veľké plus, veľmi dobre navodená atmosféra ďalšie plus, hlavní herci tretie plus. Ak by bol tento film obrázok, zavesila by som si ho na stenu a každé ráno by som sa pri pohľade naň usmiala. Ale to je všetko. Lost in Translation je veľmi pekný film, ale dejiny kinematografie (aspoň pre mňa) nemení. ()

nikkittka

Tak trochu se mi zdá,že Sofia si na sebe tímto filmem ušila nepříjemný bič.Ztraceno v překladu je natolik úžasné, nádherné,citlivé a pocitově plné,že fanoušci už od ní nic slabšího nepřijmou.Ale ono je těžké nenatočit něco slabšího než Ztraceno v překladu,když Ztraceno v překladu je vlastně dokonalým filmem... ()

P3tulQa

Byl to strašně příjemnej film. Prostě dva lidi, co se takhle náhodou potkají v Tokiu. Oba jsou spoutání manželstvím, ale přesto se mají rádi. Bylo to krásný, protože to nebyl takovej film, kde se na sebe lidi vrhají a podvádí své druhé polovičky. Naopak, teprve na konci to vyvrcholí polibkem a to je na tom to nejkrásnější! ()

calculus

"Co já tady proboha dělám!", tak toto rozpoložení může jak vidno dva lidi i spojovat. A nešlo jen o Tokio a spoustu "plaštěných" Japonců. Krásně natočený film, jemné a upřímné. Bezesné noci z odcizení, vzájemné pochopení, jedna (vlastně dvě, ano!) nesmělé pusy ve výtahu. Nemůžu se zbavit pocitu, že je na tomto filmu vidět nádherný ženský rukopis. Rád se s tímto filmem zase jednou zasním znovu. ()

mArtinko5MB

Napriek úplnej jednoduchosti zanechal vo mne film príjemné pocity, hlavne kôli skvelému výkonu Murray-ho. Navyše je to milo vtipné a Scarlett pekne dopĺňa Billa. Hodnotenie: 70% ()

Don Maty

Film, ktorý ani nie je filmom. Necelistvé, priam až nudné. Skôr mi to pripomínalo epizódu z nejakého seriálu. Fakt každý film kde je depresia, samota a vzťah v stereotype musí byť skvelým filmom? Ale no ták...2* ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005