Ukradený stát

Třicet let od listopadu 1989 se zejména v post-socialistickém bloku začínají projevovat demokratické deficity i větší či menší kritické propady právního státu. Jsou to anomálie, nebo se začínají vynořovat zárodky nového společenského zřízení, které ještě nemá jméno? Naším filmem nabízíme pracovní název. (D1film)

blondboss

Tento snímok od Zuzany Piussi by sa mal povinne premietať, aby ľudia nikdy nezabudli a aby sa kompetentní neustále venovali podobným ľuďom, akými sú Kočner a spol. V tomto dokumente sú pomerne detailne vysvetlené a zrekonštruované detaily, ktoré viedli k nevídanej vlne zatýkania, ktorú dnes sledujeme a ktorá verím nie je pri konci. Skladačka do seba neskutočne nádherne zapadá a Božie mlyny ozaj melú spravodlivo, aj keď pomalšie, ako by sme chceli. Dokument je zároveň mementom Jána a Martiny, na ktoré nikdy nesmieme zabudnúť, nech ich obeta nie je márna. 85 % ()

Peterbacil

Nie je ľahké spracovať takúto tému - ísť s kožou na trh. Oceňujem, že boli udalosti zasadené do kontextu v prehľadnej rekapitulácii. Emočne sa ma to však nijako nedotklo. Možno je chyba vo mne, neviem - prišlo mi to ako spravodajský žáner. Ak nám chcela autorka ukázať, že máme ukradnutý štát, tak si na to vybrala nedôveryhodných respondentov. Ak chcela kompromitovať respondentov, tak to urobila nedôsledne. Mrzí ma, že autorka týmto filmom prispieva k spoločenskej frustrácii čím nepriamo pomáha rásť extrémizmu, či dezinformáciám. ()

Tomas_PO

Veľmi dobrý dokument, opäť raz sa človek nemusí za slovenskú filmárčinu hanbiť. Piusi sa zrejme podarilo svojou bezprostrednosťou, neškodnosťou, či domnievanou naivitou spôsobiť, že respondenti (inak takmer všetko z prostredia tajných služieb a nie zrovna média obľubujúcich prostredí) nielenže na kameru vystúpili, ale sa aj pomerne otvorene vyjadrovali. Dokument pôsobí vyvážene, s množstvom aktérov z oboch strán problému, s výnimkou aktívnych, ale aj vyslúžilých politikov. Po roku od vydania a tragických udalostí okolo Martiny a Jána však niektoré veci až tak šokujúce neprídu, keďže dnes už vieme, kam až chobotnica siahala. Na strane druhej na niektoré šokujúce veci človek už zabudol a dokument mu to pripomenie. ()

semo99

Pani reziserka, prosim Vas. Uz nikdy, ale naozaj nikdy nenarozpravajte komentar k Vasmu filmu. Je to nieco hrozne. Inak film dobry, ale za ten komentar, ktory ma cely cas iritoval, strhavam jednu hviezdu... sorry jako. ()

Hombre8

Země, jejíž občané u takovéhoto počinu hodnotí hlavně formu a obsah pomíjejí (což je běžné i u běžných filmů), je permanentně ztracena. Dávám plný počet po zhlédnutí pouhých 6 minut. Pro hodnocení mi to stačí. Největší ocenění si totiž tvůrce zaslouží za odvahu zveřejnit to, na jakých principech funguje mediokracie. ()

De Large

Film, ktorý v 90 percentách hovorí skutočnú pravdu o vražde a objednávateľoch vraždy Kuciaka....a nie sú to veru tí, ktorých odsúdili... práve preto tento film "zakázali" a žiadna distribučná spoločnosť ho nevydala na DVD, všetky podľahli vydieraniu ľudí napojených na súčasnú vládu. Stiahnite si to, film je napriek tomu k dispozícii ! ()

Miroslav.Zac

Dokument o tom, že slovenská/česká mafie nezmizela s příchodem nové doby, ale transformovala se do vrcholné politiky a podnikání. Kdo se tématu věnuje, z dokumentu nic nového nevyčte. Kdo o vraždě Kuciaka slyšel jen z médií, bude zřejmě (ne)příjemně překvapen. ()

winstonsmith

Velmi zmatené, náhodně poskládané , ovšem zároveň znepokojivé. Lepší je dokument o podobné záležitosti, Skutok sa stal. Škoda, promarněná příležitost. Pán s klávesami je velká prohra paní Piussi. ()

Richard768

Oceňujem, že takýto dokument vznikol. Postupne sa karty odkrývajú, pričom zároveň divákovi sa ponecháva priestor na vlastný úsudok. Na konci piesne počas záverečných titulkov odznie veľmi prorocká veta. ()

avogrebnork

Musím říct, velmi zajímavý dokument. Bohužel hlas dokumentaristky je velmi nepříjemný a tím velmi rušivý. Vůbec jsem se nemohla soustředit , protože jsem z hrůzou čekala na její mluvu. Škoda. Trocha sebereflexe by neškodilo. ()