Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

"Snaha ujet pelotonu je v lidské povaze. Každý z nás občas sní o úniku. O úniku samostatném, občasném či trvalém. Dnešní doba náš ale vede k tomu, abychom šetřili silami a zůstávali v řadě. Abychom dali přednost vytrvalosti před výbušnou silou okamžiku. Pouze šampión má právo uchovat si touhu po vítězství a slávě, onen pozůstatek mládí, hravého a toužícího po výbojích. Nechceme vyprávět o osudech vítězů, neboť o životech velkých mužů se můžeme dočíst v jakékoli encyklopedii. O existenci Ghislaina Lamberta nenajdete zmínku v žádné z nich. A přesto jeho životní příběh má k naší vlastní přirozenosti zdaleka nejblíže..."

Tento poetický prolog uvádí hořkou belgicko-francouzskou komedii Kolo Ghislaina Lamberta, která vypráví o aktérech tak těžkého a nevděčného sportu, jakým je cyklistika. Ten, kdo měl někdy v životě před sebou táhlý kopec, kdy se za každou další zatáčkou objevovalo jen další stoupání a on myslel jen na to, jak zahodí své kolo do příkopu a lehne si do trávy, bude tímto, na první pohled nenápadným, filmem nadšen. Protože, pod místy bláznivou komedií, nalezne hlubokou pravdu o lidském životě a o sportu. Protagonistou příběhu je ve Francii velmi známý a oblíbený komik Benoit Poelvoorde. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Nejzajimavejsi na tomnhle filmu mi prislo to, ze jsem si az do pulky myslel, ze je to film ze 70. let... :))) Az pak jsem zjistil, ze je z roku 2001. Tu atmosferu a styl sedmdesatkovych francouzskych komedii vystihli tvurci spickove, to je bez debaty. Jinak spise usmevna (neni to zadna rachanda) komedie z cyklistickeho prostredi. 3+ ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Cyklistika ma prilis nezaujima, takze je uspech, ze som film bez naznaku nudy dopozeral do konca. Skoda, ze film nebol viac v komedialnom style, lebo najviac sa mi pacili sceny v ktorych Benoît Poelvoorde predvadzal nieco komicke. Na druhej strane ale ukazal, ze sa nestrati ani v dramatickych ulohach. Vysledkom je zaujimavy film o netradicnej teme. ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Až do konce filmu mě nepřestala udivovat obrazová kvalita. Nechce se mi po tom pátrat, ale museli to točit na nějaký špičkový materiál. Nevím, kdy naposledy jsem byl takhle unešenej z barev. Ten materiál dostal navíc do rukou někdo, kdo to vážně moc dobře uměl s kamerou. Chválit chci i za všechny ty hromadný scény, tohle muselo dát spoustě lidem spoustu práce. Na druhou stranu mě od toho filmu odrazoval způsob vyprávění, styl humoru (?) a hrubě mi nesedl představitel hlavní role. Coby trochu normální člověk na mě působil až v závěrečné scéně, do té doby se choval více či méně retardovaně. Což pro změnu nepovažuju za chybu hereckou, nýbrž scénáristickou. Mám z toho zvláštní pocit. Jako by se na tom filmu potkali lidi, kteří k sobě nepasovali. Výsledek je za mě rozpačitej, stávající skóre přes 75 procent přisuzuju fandům nikoliv oblasti filmu, ale cyklistiky. ()

Mikino00 

všechny recenze uživatele

Velice povedená a zábavná sonda do světa profesionální cyklistiky, kde tvůrci skutečně dobře věděli do čeho se pouští a která tabu cyklistiky naprosto bez skrupulí nadhodí. Příběh Lamberte je vystavěn velmi zajímavě, sledujeme celou jeho kariéru, která je většinou velice vtipně srážena nepřízní osudu. Nutno říci, že od éry, zde vykreslené, se v cyklistice nic moc nezměnilo, takže aspekty filmu jsou stále velice aktuální. ()

Firebug 

všechny recenze uživatele

Všechny ty peripetie okolo vrcholové cyklistiky jsou sice brány s velkolepým nadhledem, ale výsledkem je stejně snímek, který plně docení jen příznivci tohoto sportu. Od francouzské komedie jsem očekával daleko více humoru a přetáhlá stopáž rozmělňuje i těch málo přítomných vtípků. Mít to větší spád, je výsledný dojem o dost lepší. Pro mě průměr za 2,45* ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama