Epizody(8)

Slavnou autorku hororů přiláká k návratu její rodné město, kde zjistí, že zlý duch, který ji trápí ve snech, teď dělá pořádnou spoušť ve skutečném světě. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Marianne (2019)

Priemerny francuzsky "lakackovy" pocin. Nebyt toho zlahcovania, nepatricneho a obcas az hlupeho spravania sa postav, mohlo to byt o dost atmosferickejsie. Mnoho linii i zvratov pozname z ducharin, ci inych podobnych kuskov. Za mna slabsi priemer. Siahnite radsej po Haunting of Hill House. ()

Tvoje sny (2019) (E01)

Zaujimavy namet, hoci so spisovatelmi a ich predstavach premietnutych do nocnych mor, ci opacne, sa toho uz cosi nafilmovalo. Sem-tam mi sice spravanie autorky prislo dost strojene, ale to sa stratilo v tom mnozstve iracionalneho a sialeneho spravania ostatnych vykukov. Dufam, ze vsetky lakacky nebudu stat len na zvukovych efektoch. Dam tomu vsak sancu. ()

Tradice (2019) (E02)

Heh, to s tym akoze "vysetrovatelom" na zaciatku, priblblym detinskym a podriadenym chovanim "asistentky" s vystrelovackou a hudbou z kreslenej rozpravky snad nemysleli vazne. Nostalgicka popijacka sice nerusila, ale prisla mi tam akosi nepatricne. Uplny odskok od zacinajuceho pribehu, ci naznakov z prveho dielu. Akurat zosobnenie Marianne zvolili vyborne. ()

Nádherný okamžik (2019) (E04)

V takejto atmosfere sa mali odohravat i predosle dva diely. Tento bol vyraznym posunom vpred a dovod, preco mu zatial dam sancu. Napriek tomu, ze sa sa zrkadla, kamery a svetla uzivaju v horrore az nad mieru, nie je to tuna az tak otravne, hoci prave vdaka tomu, viete, kedy pride lakacka. Co je skoda. Kazdopadne mierny nadpriemer. Zatial najlepsi z prvych styroch dielov. ()

Opuštěná (2019) (E05)

Pribehovka z minulosti, ked bola patica nerozlucnych priatelov v puberte a zrejme skrsol prvy zaujem Marianne. Vcelku priemer. Lakacky prakticky, az na dve vynimky, vyuzivaju neprijemne audio. Mierny nadpriemer. Predosla cast bola rozhodne o triedu vyssie, zvlast co sa tyka herectva a hlavne atmosfery. ()

Vzpomínky (2019) (E06)

Bola by to druha celkom vydarena cast, nebyt toho detinskeho zlahcovania situacie, ktora mi prisla v danom momente nepatricna. Nebyt toho, atmosfera z toho mohla byt uplne kdesi inde. Zaver uz bola len x-krat videna ducharska klasika. ()