The Vigil

Muž, který přes noc hlídá zesnulého člena své bývalé ortodoxní židovské komunity, se ocitá naproti zlovolné entitě v elektrizujícím celovečerním debutu spisovatele a režiséra Keitha Thomase. (JasonCZ)

ANTYCHRYST

Zaměstnání snů.. :) tohle by chtěl dělat každý.. Tvl by mě jeblo.. I kdyby to byla normální mrtvola.. Hodně originální námět.. Chtělo by to více peněz lepší kameru a byla by to pecka.. Takhle bohužel dosti hluchýh míst.. Spousty promarnenych lekacek.. 50% ()

petrik11

Začalo to sľubne, stráž u mrtvého, ale postupom času sa z toho stala nudná ničota, ktorá nedokáže zaujať ničím. ()

ol4s3kk

Mladého židovského muže přepadne banda výrostků a omylem zabijí jeho mladšího bratra, což si dává za vinu. Psychicky se z toho zhroutí a pokusí se uniknout vystoupením z židovské komunity a nalezením nového smyslu života s tím, že chce žít jako "normální" člověk. Jednoho dne ho však navštíví kolega z bývalé kolonie, kde předtím pracoval jako shomer a prosí ho, aby vzal ještě poslední práci, s čímž nakonec pod vidinou výdělku souhlasí. Své peníze si ovšem bude muset tvrdě odpracovat. ()

xxmurphyxx

Trošku nadhodnotím, lebo na to že to zrejme stálo pár korún to bolo slušné a nápaditejšie ako iné kúsky s väčším rozpočtom. Musím uznať, že aj keď bolo cítiť určitú skromnosť a obmedzený budget, film sa snažil z toho mála vytrieskať čo najviac a atmosféru si dokázal aj bez nejakých ľakačiek či krvavých orgií držať takmer po celý čas. Do toho pár fajn scénok, najmä tá z pivnice s pusteným záznamom v televízore bola naozaj vydarená a nápaditá, pre mňa neznámi ale dosť dobre hrajúci herci, kvalitné audio a dobre zvolená stopáž znamenali, že som sa nenudil. Trošku len zamrzí dosť uponáhľaný a jednoduchý koniec. ()

Emperor1

Psychicky labilní chlápek s post-traumatickým syndromem jde za úplatu hlídat nebožtíka - to zní docela lákavě, není-liž pravda? Tohle psychologické drama šmrncnuté atraktivní židovskou mystikou mě ale bohužel postupně přestávalo bavit, přičemž začátek byl docela slibný. Škoda. ()

Accuphose

Další film, u kterýho budu mít problém s hodnocením. Mezi klady chci zařadit zvuk, hudbu, atmosféru, silný momenty. Bohužel film občas nudí, a ačkoliv přihlédnu k rozpočtu, osciluje mezi amatérským filmem, artovým filmem a klasikou. Ale když to shrnu, ve finále se mi to líbilo. Tedy ten námět šlo využít mnohem lépe, včetně tématiky koncentračního tábora. Nevím, zda byly problémem peníze nebo odvaha. Je to mezi 3 a 4, a protože se mi líbil ten režisérský rukopis (a věřím, že s dalším filmem to bude ještě lepší), tak dám nakonec 4 :-) ()