Epizody(8)

V roce 1897 zasáhne Paříž ničivý požár. Zrady, podvody a milostná vzplanutí obrátí životy tří žen vzhůru nohama. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (3)

Osudná jiskra (2019)

Vraj dychberúce, mráz na chrbte, ja teda neviem, ale nič z toho u mňa nezafungovalo. Po natiahnutom úvode sa dostávame k intrigám a romantickým vzťahom a podvodom. Čiže taká červená knižnica až telenovela, ak by tam nebola tá kriminálna zápletka. Spálená tvár a predstieraná smrť v podstate pripomína až Manuelu. Nebudem však dielo podhodnocovať, má svoju cenu, ale že by som sa k nemu ešte niekedy vrátil, tak to určite nie. ()

Epizoda 1 (2019) (E01)

Úvod ako z partesu to určite nebol. Prakticky v celej časti len horí. Chápem, že požiar je ústrednou témou, ale nemusíme mu venovať 3/4 času bez toho, aby sme sa dozvedeli niečo hlbšie o postavách. A vlastne sme nedostali ani na konci nejaké lákadlo na druhú časť. Snáď sa to zlepší. ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

K nijakému zlepšeniu neprišlo. V prvej časti sme venovali nadmernú stopáž požiaru, tentokrát sa venujeme až príliš lazaretu a mnoho záberov je naťahovaných a zbytočných - napríklad ustavičné kričanie od bolesti. Začína mi to pripadať, že seriál mohol svojím dejom byť natočený aj za tri časti, len netflix potreboval osem. ()