Random Acts of Violence

• Kanada Random Acts of Violence (více)

Partia nezávislých tvorcov sa vydáva urobiť promo k ich novému komiksu, v ktorom zohráva hlavnú úlohu vrah menom Slasherman. Autorom je Todd (Jesse Williams), ktorý má problém s tým, ako komiks ukončiť. To nie je jediný problém, s ktorým sa partia bude musieť potýkať, keďže sa v ich okolí začínajú odohrávať vraždy, ktoré sa až príliš podobajú na vraždy z ich kresieb. (Marceloo)

Raziel_cz

Audiovizuálně podmanivý malý horor, který umě propojuje znepokojivost a chladné násilí Fincherova Zodiaka s estetikou Texaského masakru (nebo toho, co si všichni myslí, že viděli v Texaském masakru). Má to co říct o umění a říká to sice mnohem brakovější, ale také mnohem stravitelnější a především zábavnější formou než třeba Begosův Bliss. A že to má perfektní kameru a soundtrack taky není na škodu. Tohle se Baruchelovi zkrátka povedlo. Doufám, že i do budoucna plánuje dál režírovat – a ideálně se samozřejmě držet žánru. ()

Marceloo

Partia nezávislých tvorcov sa vydáva urobiť promo k ich novému komiksu, v ktorom zohráva hlavnú úlohu vrah menom Slasherman. Autorom je Todd (Jesse Williams), ktorý má problém s tým, ako komiks ukončiť. To nie je jediný problém, s ktorým sa partia bude musieť potýkať, keďže sa v ich okolí začínajú odohrávať vraždy, ktoré sa až príliš podobajú na vraždy z ich kresieb. - Tento horor som objavil úplnou náhodou a povedal som si, že keď tam hrá Jordana Brewster, asi to nebude úplný trash, a aj sa mi to potvrdilo. Hororov s podobným námetom v posledných rokoch vzniklo niekolko, ale aj tak ma táto tematika vždy zaujme. Random Acts of Violence zaujme hlavne drsným vizuálom, výborne spracovaným gore a tajuplným vrahom. V druhej polovici začne nanešťastie výrazne krachovať scenár, a neviem, či mala byť neschopnosť spracovať záver paralelou k neukončenému komiksu, okolo ktorého sa dej točí, alebo či sa im to vymklo spod kontroly. Za zhliadnutie to ale určite stojí. Minimálne pre milovníkov Slasherov. + herečka z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning + herec z The Cabin in the Woods + herečka z Saw III, Saw IV a Saw V ()

EvilPhoEniX

Slušný Slasher, kde se vrah inspiruje hororovým komiksem Slasherman a proměňuje své oběťi v groteskní sochy. Vizuálně to působí schopně, gore je velmi dobré a taková scéna, kdy vrah zaútočí na auto s nožem patří k nejintenzivnějším scénám, které jsem letos viděl. Bohužel postavy moc nezaujmou, napětí takřka chybí a krom vražd, fajn nápadu a záhadného vraha, zde nic jiného chválit nemohu, ale jako jednohubka si myslím, že film obstál. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 6/10. ()

*CARNIFEX*

"Random Acts of Violence", ako amerikánsko - kanadský "fór" v podobe slasher žánru poteší najmä vďaka kratšej 80 minútovej stopáži, ktorá nijak neurazí, pričom i keď je obsah filmu čisto priemernou záležitosťou, v ktorej sa občas mihne niečo pozitívno negatívne, vyslovené vulgarizmy z mojich úst pre tento krát nezaznejú. Sledovateľné to je, akurát si rovnako ako od prvej jebačky, netreba od toho nič sľubovať. ()