Reklama

Reklama

We Summon the Darkness

Trailer 1

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (18)

kingik 

všechny recenze uživatele

Alexandra Daddario pořádá satanistickou párty. Přizváni byli tři beta samci, co obdivovali na zastávce na metalový koncert její křivky. Kočička je to ale patřičně šílená, k ruce má dostatečně bujarou šílenku Maddie Hasson, a tou třetí z trojice je Amy Forsyth, která poněkud krotí krvavé vášně svých kamarádek. Satanistický kult nesoucí název "We Summon the Darkness" se hlásí ke svým ohavným činům. Bláznivý děj, který dost často osciluje mezi thrillerem, hororem, komedií a parodií na jednoduché osmdesátkové krváčky, je situován do honosného domu. Tahle vděčná kulisa byla přesně tím, co tenhle film žádá. Alan Trezza píše s chutí filmy, co se nedají zařadit do ranku typického hororu, načež se jeho scénáře ujal šikovný Marc Meyers, který vybral zajímavou hereckou sestavu, které vévodí Alexandra Daddario a jeji dekolt v sexy koženém rockerském outfitu. Kdo ztrácel víru a byl hotovy, že film od filmu šerední, tak dostane impuls a pochválí uměleckého maskéra, který s ní provedl hotové divy a vrátil ji na výsluní. Ovšem její kozatý žejdlík zůstal sice mile napěchovaný, avšak nebude odhalen. Nahota nedostává ve filmu prostor. Pánské osazenstvo sice skončí v trenýrkovém negližé, takže divačky, co lační po Keean Johnsonovi, Loganu Millerovi a Austinu Swiftovi ocení vkusné záběry na jejich nevysportovaná těla. Jako nic netušící oběti tihle tři fungovali skvěle. A nesmím zapomenout na Johnny Knoxvilla, z něhož se vytratil jakýkoliv komediální rozměr a plnohodnotně se z něj stal nevyzpytatelný pastor. Dům, do něhož divák zavítá, si na 90 minut udrží své vkusné krvavé a dynamické rejdy, vnady hlavní herecké hvězdy drží a jednoduchý film splnil svůj zábavný účel. 9/10 ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Úplně v pohodě. Je to sice o dost více předvídatelné, než by bylo zdrávo, a motivace záporných postav zůstávají někde v šuplíku s nápisem 'nevyřízeno', ale zábava na odreagování je to dostačující. Alexandra Daddario tady dokonce i trochu hraje (vedle její vizáže tentokráte není herectví vůbec na obtíž) a z Johnnyho Knoxvilla se vyklubal moc zajímavý slizoun, ta role mu dle mého sedla, i když zůstala poddimenzovaná. Jen ti chlapi byli dva padavkové.. schovávat se ve spižírně před fyzicky o dost slabším a evidentně nijak výrazně ozbrojeným nepřítelem, to jsem nějak moc nepobral (pravda, ono se to takhle mluví, když na mě ženy neútočí s obdivuhodnou vytrvalostí). 60% ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Lákadlem samozřejmě Alexandra a Knoxville (jeho nejzbytečnější role v kariéře), ale po zhlédnutí vůbec nechápu, proč do něčeho takového lezli. 40 minut absolutní nudy, no ani pak se to víceméně vůbec nerozjede. Párkrát tu někoho píchnou nožem, střelí do hlavy, Alexinka pak vyskočí z okna a je konec. Posledních 20 minut jsem musel přetáčet, protože se to sledovat fakt nedalo. Holky jsou tu pěkný, ale nic odvážnějšího než Saši výstřih nečekejte. We Summon the Darkness, je ve finále spíše televizním Thrillerem, no a pro mě prozatím jedno z největších zklamání, čekal jsem rozhodně víc. Slabá dvojka. (104. hodnocení) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zatímco hlas z rádia upozorňuje, že satanistické rituály v okolí mají už 18 obětí, tři rozjuchané děvečky (vlastně jen dvě, jedna je zádumčivá) míří na metalový koncert. Po krátkém incidentu na silnici se po příjezdu seznámí s třemi mladíky, kteří jej způsobili. Následuje koncert a po něm after party v nedalekém rozlehlém domě patřícím otci vůdčí děvečky Alexis (A. Daddariová). A protože mladíci jsou tak trochu moulové, ani je nenapadne, že by mohli pít něco, co jim připraví peklo na zemi. Církev vždy dokázala z Ďábla vytěžit maximu, a tak ani zdejší pastor není výjimkou. První polovina filmu je nepříjemně užvaněná, kdy se uprostřed slovních banalit nachází jen hrstka perliček pro znalce muziky - když se omladina dohaduje, která že kapela je nejlepší a pod. Když se dostaví smrt s kosou, je najednou film mnohem zábavnější. Ano, mizerné, téměř nulové gore, ale zase dost mrtvol, i když jsem měl představu, že přežije někdo úplně jiný. Leccos se dá dobře odhadnout, což nakonec potěší, pokud radíte postavám v duchu: nelez tam, otoč se a vidíš, já jsem ti to říkal. Jako plus byla pro mne i muzika. Škoda, že Knoxville nedostal větší prostor, zachmuřená tvář mu sekla. A škoda, že děvečky nepředvedly zbrojní pasy, ale budiž. Zkrácení o dvacet minut by snímku rozhodně prospělo. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Béčková kravinka, ale za mne tedy konceptuálně docela fajnově vymyšlená, slušně zahraná a dostatečně zábavná na to, abych u ní těch devadesát minut strávil relativně bezproblémově. A to i přesto, že je celá zápletka, byť na papíře solidně postavená, od prvních minut průhledná. Co do zábavy ale filmu řemen imho skutečně spadne až v poslední fázi, která přijde s několika značně problematickými rozhodnutími postav a vyplyne proto do ne úplně uspokojivé koncovky. Přesto lepší, než by zdejších 40% napovídalo. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • V scéne na koncerte tvorcovia použili pre fiktívnu kapelu skladbu "Black Funeral" od dánskej heavy-metalovej kapely Mercyful Fate. (Zupan_)
  • Natáčelo se ve Winnipegu (Manitoba, Kanada). (BMW12)

Reklama

Reklama