Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Kganbu (S01E06)

(epizoda)

Hráči před čtvrtým kolem utvoří dvojice. Ki-hun řeší morální dilema, Sang-ue volí záchranu a Se-bjok o sobě něco prozradí. (Netflix)

Frajer42

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %] ()

Trevor

Nádherný výsmech do ksichtu libtdárnej spoločnosti. Dôchodca zotrie celú túto chorú spoločnosť a samotný Netflix si neuvedomuje ako zotrel sám seba. Jedinými hráčmi, ktoré hrali férovo boli klitorisáčky. Feministky všetkých krajín spojte sa!!! Aký to paradox s porovnaním ako v jednom nemenovanom South Parku všetky sebavedomé alfasamice ohovárajú deti inej rodiny. Pochopiteľne všetci muži sú hajzli a aby sme sa vrátili k najobľúbenejšej téme feťákov z Netflixu, pastor ktorý sa modlil k Bohu zakiloval svoju ženu a dieťa pochopiteľne zneužíval. Aký to paradox k vedúcim detských táborov či už v Čechách alebo na Slovensku, ktorí svojich zverencov zneužívajú a hrajú sa na skautíkov spätých s prírodou a sú, pochopiteľne, odporcovia viery. Krutý direct do vlastnej tváre a vlastného obrazu spoločnosti, ktorú sa akože jediný libtdárdi snažia zmeniť na lepšiu... ()

albionlady

Tak toto bolo traumatizujúce. Vynikajúce zobrazenie ľudskej (ne)morálky -- keď ide o krk, česť nezriedka vystrieda zrada. Od začiatku seriálu mi bolo jasné, že keď budú súťažiaci ubúdať, začnú zomierať aj hlavnejšie postavy, ale dosť ma zamrzelo, ktoré to v tejto epizóde schytali. Ach :-(. Aspoň dievčatá mohli nechať spolu, škoda, že nepocestujú na Čedžu :-(. A Ali s 001 budú chýbať. ()

kenkaku

Hodnocení snižuji jen kvůli té prvoplánové citové ždímačce a čitelnosti (jakmile šlo o rozdělení na páry, hned jsem měl jasno a dokonce i ve výsledku a formě vítězství). Prostě tak moc průhledná je. A protože je celá epizoda navíc natažená na jednu hru, je to prakticky nudné konverzační cvičení. A jak se vystřídají všechny možné scénáře jak duel dopadne (a žádný neopakuje). Za mě tedy scénaristické zklamání. ()

Anderton

Guličky sú prvá hra, ktorú som ako dieťa hrával spomedzi tých, ktoré sme doposiaľ videli v Squid Game. Kvalita epizódy s tým ale nijako nesúvisí, tá súvisí s tým, že postavy si mali vybrať parťáka do novej hry a po prezradení toho, ako sa bude hrať, nasledoval šok. No a divák je v šoku tiež a nevie si predstaviť, ako sa niektoré súboje skončia, pretože je jasné, že budú umierať aj tie dôležitejšie postavy seriálu. No a niektoré postavy sa skutočne ukázali, či už chytrosťou, alebo zákernosťou, alebo oboma vlastnosťami zároveň. ()

• Když se Kang Sae-Byeok (Jung Hoyeon) a Ji-Yeong (Yoo-mi Lee) baví během hry s kuličkami o tom, kam by chtěly jet, až hra skončí a budou bohaté, Ji-Yeong zmíní herce Lee Byung-Huna a jeho hlášku: „Jeď na mojito a dej si sklenku Malediv,“ z filmu Inside Men (2015). Lee Byung-Hun si v tomto seriálu zahrál postavu Front Mana. (kesinaa)