Pohádky z mechu a kapradí

• angličtina Fairy Tales from Moss and Fern (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Série(3) / Epizody(39)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,8/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 86,1% | Holt Křemílek a Vochomůrka jsou hrdinové našeho dětství, které jsme kdysi měli i na povlečení ;) ... A hlas Káji Gotta tomu dodává tu správnou notu. ()

OJan

Musím říct, že Pohádky z mechu a kapradí mě nikdy moc nebavily, ale pár vydařených epizod se najde. Animace průměrná, ale Jiřina Bohdalová to vypráví naprosto skvěle. |60%|, (počet zhlédnutých epizod: 39) ()

Marg

Nezapomenutelný večerníček s jedinečným hlasem Křemílka a Vochomůrky. Nepochybně patří do zlatého fondu československé filmové tvorby. ()

Danulinda

Už jako pro dítě patřily pohádky O Křemílkovi a Vochomůrkovi mezi mé nejoblíbenější pro svou atmosféru a pro paní Bohdalovou, která je takovým dámským Františkem Filipovským. ()

Emilii

Tak tihle dva skřítci uklidnili mne, když jsem byla malá a dnes, kdy mám vnuka i jeho, takže jsou to moc hezké animované pohádky! ()

martins

První setkání dua Smetany a Bohdalové. Nejstarší díly ještě černobílé, další z nostalgických večerníčků... ()

Tom-ass

Pro mě jeden z nejhezčích večerníčků, hlavně dobro vyzařující hlas Jiřiny Bohdalové která vtiskla Křemílku a Vochomůrkovi nezapomenutelné charaktery. Velmi uklidňující hudba a pařezová chaloupka ukrytá v mechu a kapradí, prostě dobré. ()

jaqubko

Budem sa síce opakovať ako pri Jurošíkovi ale pri pozeraní takýchto rozprávok ma len napadne: "Kam sa vytratili takéto skvosty???" ()

john986 odpad!

rozhodl sem se, ze dnes udelam poradek v pohadkach a ohodnotim je podle toho, jak je maj v lasce moje deti, tj. ti, pro ktery jsou urceny. Meni se doba, zivotni styl i deti... pohadky, na kterych sem ja vyrustal uz nemaji takvou odezvu, takze po nekolika neuspesnych pokusech s Kremilkem a Vochomurkou, Rakosnickem sem to zabalil a hlasuju za ne za odpad! vyjimkou je Krtecek a Maxipes Fik, ty byly prijaty s nadsenim. ()

kolly13

Miloval jsem to jako dítě a pořád mne úvodní znělka přenese hooodně let zpátky. A ten unikátní dabing, uff. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()