Pohádky z mechu a kapradí

• angličtina Fairy Tales from Moss and Fern (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Série(3) / Epizody(39)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

balba

Roztomilé příhody skřehotavých hrdinů , kteří bydlí v pařezové chaloupce , mají stále své nezapomenutelné kouzlo. ()

dr.fish

Nevím jak se mi tento večerníček líbil v dětství. Nevzpomínám si. Můj názor je ale takový- je určen spíše pro dospělé, tak to alespoň vnímám dnes. Nevím jaké drogy to pan Čtvrtek bral, ale jeho Křemíle a Vochomůrka a zejména Rumcajs, to jsou multi dimenzionální příběhy plné skrytých významů a tajných vzkazů. Jeho pohádky, to je skutečně známka punku. 100% ()

Samuel7

Klasika, ale jako na malé díte na mě občas tento večerník působil trochu smutně, narozdíl třeba od rákosníčka :) ()

Lachtaan

Možná ještě víc, než samotný seriál, mi bavilo hrát kvarteto s jeho motivem, které jsme se sestrami mastili jako diví. Jiřina Bohdalová a její hlas naprosto nenahraditelní. ()

kurcatovium

Nemám rád Jiřinu Bohdalovou a její příšernej skřehoták! Tímto se Pohádky z mechu a kapradí odsouvají na třetí kolej... ()

Zdeňka

Jednoduché obrázky od pana Smetany, také jeden z výborných českých ilustrátorů. Namluveno dnes již nezapomenutelným hlasem paní Jiřinky Bohdalové a doprovozeno nostalgickou melodií. Ještě mít doma tu šálu, tak jsem spokojená... ()

Hádés

Vždy, když uslyšim tu krásnou hudbu, sednu na prdel a začnu si cucat palec a čekám a koukám s otevřenou hubou. Tohle je prostě dětsví. ()

Kmotr76

Spojení té podivné animace s hlasem Bohdalky mě už odmala odpuzovalo. Nevím, jak jsem mohl přežít ten její hlas deset minut víc než měsíc každý den. :/ ()

PollyJean

u některých večerníčků vůbec není na škodu, kdy je člověk skoukne i jako dospělý. Ono se řekne, skřítkové, a ještě tak neatraktivní (pravda, sice žijou spolu, ale ty řeči o možné čtyřprocentnosti mi přijdou hodně tendenční a ovlivněné současnou dobou), ale v chaloupce se jim dveře netrhnou, v každém druhém díle nějaká dámská, často dlouhodobější návštěva. Jinak samozřejmě Celbova hudba je naprosto dokonalá. Bohdalové skřípavý hlásek jsem ani jako dítě nemusela, ale narozdíl od Rákosníčka ho tady ještě vydržím - ale nesmí předstírat, že zpívá (a bohužel se tam zpívá (kdovíproč) docela dost). ()

Čtec

Poté, co jsem zhlédl Jak Křemílek a Vochomůrka zabloudili v bedlovém lese, jsem měl v noci děsivé sny... A jak se mnou zamávalo jejich setkání s drakem, to tu raději ani nebudu popisovat... Ano, tihle dva chlapíci z pařezové chaloupky byli kdysi jedni z mých prvních opravdových hrdinů a dodnes u mne stojí ještě výš, než slavný Rumcajs. A po grafické stránce je tenhle večerníček vrchol, který nikdy nebyl překonán. ()