Reklama

Reklama

Spirits in the Forest - život s Depeche Mode

(koncert)
  • Česko Depeche Mode: SPIRITS in the Forest (více)
Trailer 1
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2019, 95 min (Alternativní 79 min)

VOD (1)

Obsahy(1)

Hudba lidi spojuje a mění jejich životy. Kdo jiný by to měl vědět lépe než kultovní Depeche Mode, kteří v letech 2017/18 odehráli na 115 koncertů své Global Spirit Tour pro více než 3 miliony fanoušků po celém světě. Povolali režiséra Antona Corbijna, autora klipů světoznámých hitů jako Personal Jesus nebo Enjoy the Silence, aby zachytil nezkrotnou energii jejich vystoupení a spolu s ní i příběhy šesti nejvěrnějších fanoušků. Výsledný vizuálně působivý koncertní film Depeche Mode: SPIRITS in the Forest zachycuje unikátní, vzrušující show v berlínské Waldbühne v roce 2018 společně s hlubším a intimním pohledem na to, jak se tvorba Depeche Mode promítá do života jejich příznivců. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (27)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dostal som presne to, čo som očakával. Desaťročia po 101 sme dostali opäť niečo podobné, ale predsa len trochu premyslenejšie a so zaujímavo nasnímanými zábermi z koncertu. Takže ten najsilnejší dojem z filmu bol taký, že sa nesmierne teším na koncertný záznam, dúfam že z oboch večerov. Corbijn umne prepája tematicky songy s tým, čo rozprávajú fanúšikovia, takže napríklad pri projekcii Walking in my Shoes rozpráva mladík o svojom coming oute, keď počúvame o revolúcii v Rumunsku, hoši nám hrajú Where´s the Revolution atď. Inak ma prehovory týchto šietich fanúšikov až tak nezasiahli, proste všetci DM zbožňujú, my tiež a aj preto sme išli do kina za také veľké prachy. Len nechápem, prečo tá sympatická Mongolka dostala oproti ostatným tak málo priestoru. A Just Can´t Get Enough by už chalani vážne mali nechať v ležať prepadlisku dejín, aj keď chápem, že na koncerte je to proste total guilty pleasure a veľká sranda, ale ako keby to títo päťdesiatnici nechápali. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Natočit místo dalšího koncertního záznamu nebo dokumentu o populární kapele dokument o jejích fanoušcích mi přijde jako velice dobrý nápad. Anton Corbijn je navíc dost zkušený, aby ho dotáhl do smysluplného tvaru. Navíc naše doba přeje seriálovosti, takže to můžete zkusit s každou kapelou s globálním dopadem (a několika o nichž přes 99% populace v životě neslyšelo). (P.S.: DM jsem trochu poslouchal na přelomu století – Ultra / Exciter, ale jejich fanouškem jsem nikdy nebyl.) ()

Reklama

Stíba 

všechny recenze uživatele

Skrze příběhy pětice fanoušků Corbijn vysvětluje, proč jsou Depešáci víc, než jen jednou ze zásadních kapel hudební historie. Časté detailní záběry na obscénního Davea bych asi nahradil jiným vizuálem (ať už z koncertu či třeba klipů nebo backstage záběrů), ale i to k Depeche Mode neodmyslitelně patří. K dokonalosti mi něco přece jen chybí ale výpovědní hodnota je víc než dostačující. I neDepešák z toho musí pochopit, co za kult napříč kontinenty a kulturami DM jsou. (Cinema City Chodov - 21. 11. 2019) ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Tímto svým počinem Anton Corbijn názorně předává poselství, že hudba lidi spojuje a dokáže měnit jejich životy. Sice mě trochu štvalo, jak vyprávění fanoušků občas necitlivě zasahovalo do záběrů z koncertů Depeche Mode v Berlíně, ale těch šest příběhů upoutalo mou pozornost natolik, že mi to ve výsledku vlastně ani nevadilo. Dokument ve mně vyvolal krásné vzpomínky na dobu, kdy jsem si i já sama na vlastní kůži užívala euforickou atmosféru, která vystoupení této ikonické kapely obvykle provází. (85%) ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Ocenuji, ze skupina hraje skoro 40 let. Dokument mapuje dopad umelcu na publikum. V jejich hypnotickych synth popovych pisnich je neco posvatneho. Jejich texty se tykaji politiky, nabozenstvi, vztahu, sexuality nebo sebevyjadreni. Zdalo se mi, ze jejich zvuk elektronicky zmodernizoval, zatimco clenove skupiny dost ryzicky sesli. "Když mi bylo osm, slyšela jsem jejich písničku.  Od té  doby mají dvaadvacetiletou fanynku" říká v úvodu fanynka v Mongolsku, jejíž otec na počítači sledoval jejich koncerty a pouštěl jí je. Zamyšlení nad tím, proč na staré kapely zahraniční (Paul MacCartney apod.) i naše (výjimka je  Tři sestry)  nechodí mladí. V dokumentu je hodně písniček, ale postavy si vás do svého soukromí moc nepustí. Na koncertě Depesche mode jsem v Praze byl, ale dnes se mi zdá jejich hudba trochu out. Pravověrné černé fanoušky ale tento dokument určitě potěší. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama