poster

Kurýr: Zásilka smrti

 • Velká Británie

  The Courier

 • USA

  The Courier

 • Slovensko

  Kuriér: Zásielka smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2019, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  *

  Starý Muž s žižkovským imidžom to síce hrá dobre, ale ono sa to spočiatku nejako pokrútilo na boj Amazoniek, kde ukrajinská deva čelí nástrahám Ivarovej milenky. Ale človek môže dostať aj nekontrolovateľný záchvat smiechu, keď práve vikingská slúžka Alicia leží zakrvavená rozstrieľaná na zemi, ale ešte si v pohode dá mobil k uchu a telefonuje, aby oznámila: "Já umírám." Klobúk dole, tu sa scenárista pekne vyhral, takéto fóry som nevidel ani v manéži Bolka Polívku. Celkovo sú v tomto akčňáku všetky ženy tvrďásky a muži mäkkýši alebo slepí ako patrón. Zo vzdialenosti 5 metrov by na dvesto rán netrafili ani budovu Pentagonu.(26.2.2021)

 • mzss1
  ****

  (70%) THE COURIER mě příjemně překvapil a především Olga Kurylenko, na které je to celé postavené. Přiznávám, že to trochu nadhodnocuji, ale bylo mi líto dát jen 3*, tak jsem byl tentokrát benevolentní. S ohledem na to jaká mizerná béčka se v současnosti točí, tak právě proto jsem zde musel hodnocení trochu vyzdvihnout, přeci jen se občas zadaří, tak si važme každého lepšího kousku. Děj to má absolutně primitivní, i co se týče lokací. Za a, hlavního záporáka sledujeme v nějaké vile, kde má nějaké rádoby domácí vězení. Za b, v garážích. To jsou 2 hlavní lokace filmu a rozhodně mi to nijak nevadilo. 1/3 filmu je taková trochu chaotická, moc jsem se do toho nedostával, ale poté se už vše vylepšilo a já si užíval solidní akci s Olgou. Je pravda, že mafián, kterého hrál Gary Oldman mě vůbec nebavil, vlastně se zde vůbec nepředvedl, jen tiše seděl jak sjetej, ale co už. Ostatní herci bez problému, včetně záporáků. Od druhé půli snímku jsem se soustředil jen na AKCI. A musím uznat, že ta je dobrá. Není nijak světoborně natočena, ale žádné velké nedostatky jsem tam nenašel. Hlavně je KRVAVÁ, IMPULSIVNÍ, hlavní hrdinka se zapotí, nadře, krvácí – skoro mi to připomnělo intenzivní rvačky jak z Johna Wicka, což asi lehce přeháním, ale přesto. Přestřelky a všelijaké jiné zneškodnění protivníků je opravdu nápadité. Napočítal jsem tři perfektní zabití protivníků, které stojí za to. BITKY byly obyčejné, ale ze strany Olgy naprosto zničující. Už jsem si chvílemi myslel, sakra, to je přehnané, brzy to Olga už nerozdýchá. :D Hudba byla též ucházející. Znám rozhodně lepší béčka, ale poprvé jsem viděl Kurylenko v hlavní roli. Po herecké stránce je to tak lepší průměr u ní, ale v akci byla dobrá. Sakra, to zní, jak kdybych byl na tuhle ukrajinku nadrženej jak já nevím co. :D Viděl jsem jí především ve vedlejších rolí z filmů Hitman, Quantum of Solace, Max Payne, Nevědomí apod. Rozhodně to nepřipomene Kurýra se Stathamem. Společný to má jen název a tématem je to zcela někde jinde. Někdy se na to ještě podívám.(24.12.2019)

 • Tom Hardy
  **

  Jako jednohubka na zabití devadesáti minut volného času to celkem funguje. Ale že by za to měl člověk platit v kině (i v době koronavirového sucha), to vážně ne. Akce slavá, postavy se chovají divně a ani ty hlášky nefungují. Jediná zajímavá věc na téhle vykrádačce Kurýra, která se snaží Olgu Kurylenko natlačit do současné vlny akčních drsňaček, což se hrubě nedaří, navíc s kvalitou filmu nijak nesouvisí (ale rozhodně si to nejvíc získalo moji pozornost). Někdy v první třetině si Oldmanův záporák pouští doma vážnou hudbu a poslouchá... operu z Pátého elementu! To bylo až roztomile dada...(9.7.2020)

 • kingik
  *****

  Neskutečná energie nastřádaná v subtilním tělíčku hlavní aktérky. Olča Kurvylenko nemá zjevně chuť čekat, až ji osloví áčkové produkce, chce si k Vánocům pořídit šlapací autíčko, tudíž naprosto s vehemencí kývá na produkce pracující s áčkovými prostředky, které si kupříkladu mohou dovolit oskarové laureáty, jakým je Gary Oldman, technické zázemí má patřičnou kvalitu a na režijní sesli pobývá persona, co na 90 minut umí dynamicky a akčně rozpohybovat obrázky. Režírující Zackary Adler sepsal scénář, ve kterém z útlé ženy dělá bijce UFC, načež ji i proti podobné a po zuby ozbrojené partě vazounů staví v prostorách londýnských podzemních garáží, kde je nutno ochránit důležitého svědka, co patrně vzešel z indické "výrobny", který má v neméně důležitém soudním procesu svědčit proti vrcholnému jednookému padouchovi, jemuž tvář propůjčil Gary Oldman. Ten do akce není vyslán, je pod policejním dohledem ve svém luxusním bytě, kde mu společnost dělá jeho krásná a oddaná dcera Calli Taylor. Olču má za úkol zlikvidovat psychopatický William Moseley a jeho tým cvičených zabijáků. Odborníci samozřejmě okamžitě namítnou, že film je až po okraj napakován klišé a pozbývá i originalitu. Přesně tak. A Zackary Adler si předsevzal, že z toho neohroženě vybředne, nebude to řešit a od začátku až do konce zahraje na solidní akční notu s krvavější partiturou. Zabijáci po kontaktu s taktéž vycvičenou a tajnými operacemi protřelou kurýrní kočičkou s vytasenými drápky hynou na různé a ne moc korektní způsoby. Má to spád, švih, kvalitní nasnímání a drží si to nepolevující tempo. Takže Olgo, doufám, že tě v akci nevidím naposled. 10/10(6.12.2019)

 • sedm.1
  ***

  Já opravdu rozhodně nic nemám proti stále rostoucímu emancipačnímu hnutí, třeba na rozdíl od toho téměř až fanaticky pojatého Me Too, nicméně to množství především akčních hrdinek už začíná být krapet přes čáru, a to zvlášť, když už začínají být pomalu neohroženější, drsnější a nekompromisnějších, než většina jejich mužských představitelů. Konkrétně zde je postava Olgy Kurylenko skutečně už takový Terminátor, kdy přestože vypadá, že by nezvedla ani desetikilovou činku, tak tu ohromným svalnatým žoldákům trhá ohryzky jak prd, což není zrovna dvakrát přesvědčivé, a zvlášť když během filmu dostane i neskutečný štosy a přesto na konci působí, jako by si právě odskočila z nákupu nějakých pěkných hadříků. Hrát tuto roli třeba takový Scott Adkins, mé hodnocení by určitě atakovalo klidně i nadprůměrný počet *, takto ale prostě nemohu, a to přesto, že jako akční béčko funguje tato podívaná skutečně zábavně, kdy především ona akce mě zatraceně bavila, jelikož byla zpracována vzhledem k Olgy možnostem poměrně přehledně, nápaditě, ale především opravdu brutálně, což já velmi, velmi rád. Zápletka je jinak opravdu nenáročná a přímočará, což nekritizuji, spíš naopak, v tomto typu filmu si prostě stojím za tvrzením, že v jednoduchosti je síla, většinu postav lze pak považovat též za výrazné a ty kladné za sympatické a napětí jinak sice úplně nefunguje, ale i to jsem ochoten zde tolerovat, celé je to přeci jen především o akci a nenudícím spádu a v těchto ohledech prostě nemám co řešit. Takže opakuji, nebýt hlavním hrdinou žena, ale muž, celé by mi to přišlo přesvědčivější a vůči zpracované akci adekvátnější, i tak jsem ale s konečným výsledkem spokojen, prostě taková nekompromisní, přímočará, akční jízda, která mě zkrátka bavila.(5.4.2021)

 • - Motocykly na natáčení poskytla německá značka BMW. (Rominator)