Kurýr: Zásilka smrti

• Velká Británie The Courier (více)
Trailer 1

Obávaný obchodník se zbraněmi Ezekiel Mannings (Gary Oldman) byl po letech destrukční činnosti v podsvětí konečně chycen. Je umístěn do domácího vězení v New Yorku, ale i tak pokračuje v podnikání. Ezekielův bývalý zaměstnanec Nick Murch (Amit Shah) byl vzat pod vládní ochranu jako korunní svědek soudního řízení proti Manningsovi. Ten ale udělá všechno, aby proces zmařil. Najme si zvláštního kurýra (Olga Kurylenko), nepřekonatelnou jezdkyni na motocyklu a nejlepší ve své profesi. Ta má nevědomky doručit zásilku smrtícího plynu na utajenou adresu, kde chrání Nicka. Kurýrka zachrání jeho i sebe před jistou smrtí. Aby Nick mohl splnit to, k čemu se zavázal, kurýrka ho musí ochránit a čelit armádě bezohledných najatých vrahů. (JOJ Cinema)

Trailer 1

Lukoboss

Pamatuju časy, kdy byl kurýr nabušenej Jason s nadupaným autem, měl svoje zásady a styl. No jenže doba se změnila a kurýrkou je hubená Olga jezdící na motorce (jasně, protože tak se dobře převáží zásilky všeho druhu, že!?). A tahle Olga vydrží víc než vycvičenej MMA bojovník a má takovou sílu, že se ubrání hned několika velkým kolohnátům. Ti ale mají IQ vypnuté žehličky, takže si neumí s ničím poradit, a u toho jejich "velitel" celou dobu furt jenom vyvaluje oči u monitorů. G. Oldman už si pár padouchů zahrál, s tím on nemá problém, ale nechápu, proč do tohoto šel. No a pan svědek je tak otravnej, že ho měli zastřelit hned v první scéně! Achjo, to je zase výplod teda. ()

MickeyStuma

Povolání kurýra v rámci akčního filmu je zřejmě stále v kurzu a tak tu máme další takový snímek, v současné genderové době nepřekvapujíc, přinášející ženskou akční hrdinku. Ukrajinka Olga Kurylenko, mající v akčním žánru již nemalé zkušenosti, si střihla hlavní roli a jak se ukazuje, se svými mužskými protějšky se v ničem nezadá. Jako kurýrka doručí balík, aniž by věděla, že v ní je bomba. Ta má zabít důležitého svědka v soudním procesu a protože, jak se později dozvíme, má kurýrka vojenské zkušenosti, následující události vezmou za své. Akční jízda bez bázně a hany, u které si akční fanoušek jistojistě přijde na své. Jen vlivem již nesčíslněkrát provařené dějové šablony už bude daleko dopředu vědět, co a kdy se bude dít. Každopádně má tímto Frank Martin s tváří Jasona Stathama velice silnou konkurenci. ()

verbal odpad!

No totální bourač bloků! A aby ne, mělo to všechny předpoklady. Jako vždy nehrající kapitánku ukrajinských rozkuřovaček v hlavní roli, vyšinutého záporného agenta, až xblití trapně parodujícího herectví, zoufale ochrnutého a nesympatického čmouda coby oběť, čtyři prkenné stokilové ovarové krky, které když třicetikilová Olinka choreograficky příšerně upěstičkovala xmrti, jen jim oholili hlavy, nalepili kníry a poslali je neumětelsky předstírat úplně nové prkenné stokilové ovarové krky, jakože posily, režiséra a scénáristu, co se učil řemeslu v dramatickém kroužku při Ústavu pro léčbu mentálních retardací ve velkobritském Memphos upon Avon, úchvatnou garážovou výpravu, mimořádně štědrého bezdomoveckého producenta novodobých Žánkládovek a Segalovek a genitálního skladatele, který zkomponoval úžasně dramatickou hudbu k takovým hitům, jakými jsou například Huge tits housewives anal penetration nebo Horny teen facial cumshots. Jen nechápu, jaxe v téhle žumpě zetkového amatérského porna a na pohřbu kurýrní série ocitnul Stařec. Asi buď někoho sexuálně obtěžoval anebo Zachariáš skvěle kouřil. ()

kenkaku odpad!

Trvalo to CNA 15 minut, než mě film začal brutálně srát. Gary se evidentně musel přemáhat taky (poslouchá nostalgicky hudbu z Pátého elementu :)). Volba postav příšerná a nefunguje. Indián je akorát protivný a neustále debilně žvaní. Ukrajinská modelka se chová jako vypatlanec a prakticky neustále jen nadává na situaci. Dialogy postav katastrofa. Scénář jedna velká tupá podívaná. Režisér se samozřejmě snaží (jeden prďácký záběr za druhým) a samozřejmě podělí co umí idiotským zběsilým střihem (berlička idiotů bez talentu). Oskara by měl dostat každý, kdo to nevypne ještě před polovinou... ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď jsem jako neprůstřelnej? - Pokud tě netrefí do hlavy." Od akčních filmů nečekám žádný velký umění, spíš zábavnej výplach mozku, ale tady jsem dostal jedno velký NIC. Nic s velkým Ň. Akce nudná, jednání postav retardovaný, odlehčenej humor nenalezen a skoro celý je to natočený v jedný garáži. A i když to bylo blbý, tak to bohužel nebylo tak blbý, aby mě to alespoň škodolibě pobavilo. ()

• Motocykly na natáčení poskytla německá značka BMW. (Rominator)
  • Ezekiel Mannings (Gary Oldman) v domácím vězení (16. minuta filmu) poslouchá árii „Il dolce suono“, která je také součástí koncertního vystoupení ve filmu Pátý element (1997), kde Gary Oldman rovněž ztvárnil hlavní zápornou postavu. (Ceberus)