Reklama

Reklama

Kurýr: Zásilka smrti

  • Velká Británie The Courier (více)
Trailer 1

Obávaný obchodník se zbraněmi Ezekiel Mannings (Gary Oldman) byl po letech destrukční činnosti v podsvětí konečně chycen. Je umístěn do domácího vězení v New Yorku, ale i tak pokračuje v podnikání. Ezekielův bývalý zaměstnanec Nick Murch (Amit Shah) byl vzat pod vládní ochranu jako korunní svědek soudního řízení proti Manningsovi. Ten ale udělá všechno, aby proces zmařil. Najme si zvláštního kurýra (Olga Kurylenko), nepřekonatelnou jezdkyni na motocyklu a nejlepší ve své profesi. Ta má nevědomky doručit zásilku smrtícího plynu na utajenou adresu, kde chrání Nicka. Kurýrka zachrání jeho i sebe před jistou smrtí. Aby Nick mohl splnit to, k čemu se zavázal, kurýrka ho musí ochránit a čelit armádě bezohledných najatých vrahů. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (57)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď jsem jako neprůstřelnej? - Pokud tě netrefí do hlavy." Od akčních filmů nečekám žádný velký umění, spíš zábavnej výplach mozku, ale tady jsem dostal jedno velký NIC. Nic s velkým Ň. Akce nudná, jednání postav retardovaný, odlehčenej humor nenalezen a skoro celý je to natočený v jedný garáži. A i když to bylo blbý, tak to bohužel nebylo tak blbý, aby mě to alespoň škodolibě pobavilo. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Neskutečná energie nastřádaná v subtilním tělíčku hlavní aktérky. Olča Kurvylenko nemá zjevně chuť čekat, až ji osloví áčkové produkce, chce si k Vánocům pořídit šlapací autíčko, tudíž naprosto s vehemencí kývá na produkce pracující s áčkovými prostředky, které si kupříkladu mohou dovolit oskarové laureáty, jakým je Gary Oldman, technické zázemí má patřičnou kvalitu a na režijní sesli pobývá persona, co na 90 minut umí dynamicky a akčně rozpohybovat obrázky. Režírující Zackary Adler sepsal scénář, ve kterém z útlé ženy dělá bijce UFC, načež ji i proti podobné a po zuby ozbrojené partě vazounů staví v prostorách londýnských podzemních garáží, kde je nutno ochránit důležitého svědka, co patrně vzešel z indické "výrobny", který má v neméně důležitém soudním procesu svědčit proti vrcholnému jednookému padouchovi, jemuž tvář propůjčil Gary Oldman. Ten do akce není vyslán, je pod policejním dohledem ve svém luxusním bytě, kde mu společnost dělá jeho krásná a oddaná dcera Calli Taylor. Olču má za úkol zlikvidovat psychopatický William Moseley a jeho tým cvičených zabijáků. Odborníci samozřejmě okamžitě namítnou, že film je až po okraj napakován klišé a pozbývá i originalitu. Přesně tak. A Zackary Adler si předsevzal, že z toho neohroženě vybředne, nebude to řešit a od začátku až do konce zahraje na solidní akční notu s krvavější partiturou. Zabijáci po kontaktu s taktéž vycvičenou a tajnými operacemi protřelou kurýrní kočičkou s vytasenými drápky hynou na různé a ne moc korektní způsoby. Má to spád, švih, kvalitní nasnímání a drží si to nepolevující tempo. Takže Olgo, doufám, že tě v akci nevidím naposled. 10/10 ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jako jednohubka na zabití devadesáti minut volného času to celkem funguje. Ale že by za to měl člověk platit v kině (i v době koronavirového sucha), to vážně ne. Akce slavá, postavy se chovají divně a ani ty hlášky nefungují. Jediná zajímavá věc na téhle vykrádačce Kurýra, která se snaží Olgu Kurylenko natlačit do současné vlny akčních drsňaček, což se hrubě nedaří, navíc s kvalitou filmu nijak nesouvisí (ale rozhodně si to nejvíc získalo moji pozornost). Někdy v první třetině si Oldmanův záporák pouští doma vážnou hudbu a poslouchá... operu z Pátého elementu! To bylo až roztomile dada... ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

No totální bourač bloků! A aby ne, mělo to všechny předpoklady. Jako vždy nehrající kapitánku ukrajinských rozkuřovaček v hlavní roli, vyšinutého záporného agenta, až xblití trapně parodujícího herectví, zoufale ochrnutého a nesympatického čmouda coby oběť, čtyři prkenné stokilové ovarové krky, které když třicetikilová Olinka choreograficky příšerně upěstičkovala xmrti, jen jim oholili hlavy, nalepili kníry a poslali je neumětelsky předstírat úplně nové prkenné stokilové ovarové krky, jakože posily, režiséra a scénáristu, co se učil řemeslu v dramatickém kroužku při Ústavu pro léčbu mentálních retardací ve velkobritském Memphos upon Avon, úchvatnou garážovou výpravu, mimořádně štědrého bezdomoveckého producenta novodobých Žánkládovek a Segalovek a genitálního skladatele, který zkomponoval úžasně dramatickou hudbu k takovým hitům, jakými jsou například Huge tits housewives anal penetration nebo Horny teen facial cumshots. Jen nechápu, jaxe v téhle žumpě zetkového amatérského porna a na pohřbu kurýrní série ocitnul Stařec. Asi buď někoho sexuálně obtěžoval anebo Zachariáš skvěle kouřil. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(70%) THE COURIER mě příjemně překvapil a především Olga Kurylenko, na které je to celé postavené. Přiznávám, že to trochu nadhodnocuji, ale bylo mi líto dát jen 3*, tak jsem byl tentokrát benevolentní. S ohledem na to jaká mizerná béčka se v současnosti točí, tak právě proto jsem zde musel hodnocení trochu vyzdvihnout, přeci jen se občas zadaří, tak si važme každého lepšího kousku. Děj to má absolutně primitivní, i co se týče lokací. Za a, hlavního záporáka sledujeme v nějaké vile, kde má nějaké rádoby domácí vězení. Za b, v garážích. To jsou 2 hlavní lokace filmu a rozhodně mi to nijak nevadilo. 1/3 filmu je taková trochu chaotická, moc jsem se do toho nedostával, ale poté se už vše vylepšilo a já si užíval solidní akci s Olgou. Je pravda, že mafián, kterého hrál Gary Oldman mě vůbec nebavil, vlastně se zde vůbec nepředvedl, jen tiše seděl jak sjetej, ale co už. Ostatní herci bez problému, včetně záporáků. Od druhé půli snímku jsem se soustředil jen na AKCI. A musím uznat, že ta je dobrá. Není nijak světoborně natočena, ale žádné velké nedostatky jsem tam nenašel. Hlavně je KRVAVÁ, IMPULSIVNÍ, hlavní hrdinka se zapotí, nadře, krvácí – skoro mi to připomnělo intenzivní rvačky jak z Johna Wicka, což asi lehce přeháním, ale přesto. Přestřelky a všelijaké jiné zneškodnění protivníků je opravdu nápadité. Napočítal jsem tři perfektní zabití protivníků, které stojí za to. BITKY byly obyčejné, ale ze strany Olgy naprosto zničující. Už jsem si chvílemi myslel, sakra, to je přehnané, brzy to Olga už nerozdýchá. :D Hudba byla též ucházející. Znám rozhodně lepší béčka, ale poprvé jsem viděl Kurylenko v hlavní roli. Po herecké stránce je to tak lepší průměr u ní, ale v akci byla dobrá. Sakra, to zní, jak kdybych byl na tuhle ukrajinku nadrženej jak já nevím co. :D Viděl jsem jí především ve vedlejších rolí z filmů Hitman, Quantum of Solace, Max Payne, Nevědomí apod. Rozhodně to nepřipomene Kurýra se Stathamem. Společný to má jen název a tématem je to zcela někde jinde. Někdy se na to ještě podívám. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Motocykly na natáčení poskytla německá značka BMW. (Rominator)

Reklama

Reklama