Slayer: The Repentless Killogy (koncert)

Slayer: The Repentless Killogy

Hudební / Dokumentární / Horor

USA, 2019, 130 min

Veľké, ba priam jedno obrovské sklamanie, za ktoré Slayer asi až tak nemôžu. Tak 1. kino - HRÔZA! V inač kvalitnom CINEMAX KOŠICE nám najprv zabudli pustiť film (čakalo sa tak 20min), potom ho pustili bez zvuku (!!!) a k tomu tak potichu, že sme si vraveli, že niečo nie je OK. Krvák je totálna CHU*OVINA ako od Asylum, s katastrofálnymi hercami a žiadnym dejom, takže za pozretie stoja aspoň tie klipy, ktoré ste už aj tak asi 100x videli na youtube. S koncertom prichádza zlepšenie, ale zvuk je ešte stále na hovno = celé je iba STEREO (!!!), hrozne potichu, žiadne basy, iba výšky (oproti METALLICA S/M 2 totálna slabota a o 5 tried zošup dolu!), k tomu počujeme opäť tie isté skladby 2x (Repentless, You Against You, Angel Of Death). Koncert je síce natočený dobre (občas iba trochu šibnutý strih), Slayer a ich hitovky šľapú, no kapela nie je v TOP forme, v akej bola napr tento rok (Budapešt 2019). Vtedy ešte pekne pupkatý Tom trochu nestíha a jeho vokál jednoducho nie je ideálny. Zvyšok je fajn, staré klasiky potešia, naopak novinky nijak extra nenadchnú. Môj názor? Trápny krvak sa mal jednoznačne vyhodiť preč (0/5) a koncert (4/5) sa mal natočiť z tohto rozlúčkového turné, kde je setlist lepší a Tom konečne vo forme. Také dvd Still Reigning či Live Intrusion sú žiaľ niekde inde....(7.11.2019)

Film je krátký krvák (40 minut), kde se krví a násilím nešetří, k tomu Slayer hrají trojici skladeb z alba Repentless a v závěru je Angel of Death z koncertu. Rozložení hudby je dost nerovnoměrné a těch pár dialogů také - nejdřív více hudby, poté více mluvení. Po skončení filmu následuje celý koncert z Los Angeles, kde kromě skladeb z Repentless, zazní mnohé další písně z celé jejich kariéry. V kině byl nedaleko od nás rušivý element v podobě dvou chlápků, kteří se nahlas bavili, ještě že ne celou dobu trvání promítání. Parádní nářez, s dobrým zvukem, dostatečné nahlas, bo jsme byli v kině, kde jsme byli prvně, neboť ostravská kina tohle nepromítala.(7.11.2019)

Zlepenec bez poriadnej dramaturgie. Kulisa pre Kingove najebano-tvrďácke pózičky (v ktorých je už roky smiešny) a Arayovu mega-charizmu (ktorá rokmi iba rástla). Z nejakých rozlúčok dojatý nie som, že nemajú kam im mohlo dôjsť už také dve dekády dozadu. No, ale aspoň že teraz. Raz pozrieť a vybavené.(12.11.2019)

Typičtí Slayer, jak je znám naživo. Šílený zvuk, ale hromada energie tlačena monumentálními riffy. Krvavý předfilm beru jako celkem veselý vtip který propojil koncert a klipy v zábavný celek.(7.11.2019)

Snímek rozdělený na dvě části - v první krvák s dějem děravým jak ústa indiánské babičky, nicméně potěšil Danny "Mountfield" Trejo. Některé krvárny byly jak z dílny Asylum, nu ale na pobavení ucházející... Koncert byl už klasický nářez od Slejerů, kopa fláků, hvízdání v uších, bo to v kině ohulili zcela doprava. A jak jsme pak po promítání říkali, udělali nám to 5D, protože v kině tak zatopili, že určitě chtěli, abychom měli zážitek z horka jako fanoušci v hale Forum :-)(7.11.2019)