Reklama

Reklama

Morava, krásná zem III

  • angličtina Moravia, O Fair Land III. (festivalový název)

Co mají společného folklór, blackmetal a zombies? Ivana Slabáková, guru moravské dechovky, ohlašuje historickou událost - nález Rukopisu Mikulčického, jenž odhaluje historický význam Velkomoravské říše. Slabáková dá dohromady moravské patrioty, dechovku, klerofašistu, brněnského satanistu a spolek penzionovaných ochotníků, aby tuto senzaci oslavili velkolepým moravským muzikálem. V Rohatci, srdci moravského Slovácka, se pilně zkouší velkomoravské drama, které však k životu probere mrtvé ze staroslovanských pohřebišť. I při epickém střetu kultur však na Moravě dechovka hraje dál, zombies zastřihují vinohrad a doufají v lepší úrodu příští rok. (Krutón)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

MajklCZsk 

všechny recenze uživatele

Skvělé uzavření celé série o moravském Slovácku. Vůbec zde není kladen důraz na vytvoření nových motivů, spíše staví na otázkách, které předchozí dvě části vytvořily a důsledně je uzavírá. Tedy to jak na Moravě jsou lidé svými rituály schopni vyvolat zombíky, jak je k tomu třeba dead metal a jak jsme všichni vzešli z AZ kvízu. Tvůrci skvěle pracují s moderními prvky, vstřebá do sebe dost podnětu z české bizarní meme culture, věnuje se bizarním a legendárním hudebníkům a někteří z nich zde i hrají - ústřední dvojicí je duo Kateřina a Jindra, která kdysi složila píseň Mosty, v komparzní roli pak hraje Samčo brat dažďoviek, satanistický folkař a jeden z nejpřednějších slovenských slamerů, a spousta dalších. Nechybí ani Root. Jedná se o úsměvné završení, které ale obsahuje tolik nápaditých mnohovrstevnatých scén, že se k němu budu vracet a rád. ()

simply 

všechny recenze uživatele

Viděno jako celá trilogie. Moc mě nenapadá, jak vlastně Moravu hodnotit. Některé scény jsou geniální, líbil se mi nápad s AZ kvízem, zombies a ďáblovy kissáci. U některých jsem naopak uvažovala, proč jsem to vlastně ještě nevypnula (v podstatě celý první díl). ()

Reklama

Hanka_M

všechny recenze uživatele

Je to asi příliš velký úlet na to, abych to byla schopna vstřebat na pouhé jedno shlédnutí a proto raději nehodnotím a počkám si na uvedení v ČT, abych mohla posoudit, jestli se mi to fakt tak nelíbilo, jako tenkrát na předpremiéře. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Hodně mě to chytlo - celá ta trilogie, a zakončení s navýšeným rozpočtem a tedy většími prostředky skvěle zužitkovalo jak předchozí vybudovaný "Lore", tak i možnost vykročit dál. Protože nejsem Moravák, cítil jsem místy "tohle bych chápal, kdybych jím byl", ale tím to pro mě bylo zajímavější. ()

Dikaiarchos 

všechny recenze uživatele

Trilogie dovršena, tedy na plátně; v reálu „krásné země“ se leccos bude vršit dál. Líbí se mi, když režisér mrští cihlou do zrcadla, pak jej znovu – nejlépe invenčně – seskládá, nedbaje, zda nějaký střípek chybí (tím líp), a teprve pak zrcadlo nastaví; nebo rovnou soustavu zrcadel. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama