Nacházíme se v Kalifornii na vrcholu zlaté horečky v roce 1850 a Angel (Abigail Cowen), která byla v dětství prodána jako prostitutka a která se po těžkém životě plném nenávisti a sebezničení setkává s Michaelem Hoseou (Tom Lewis), zjistí, že láska dokáže vyléčit všechno. (TommyZR)

Facerr

Romantickým filmům se docela vyhýbám. I okolo tohohle jsem dlouho přešlapoval. Nakonec velké překvápko. Jasně, že všichni budou kritizovat chování zamilovanýho farmáře, kterej by si nechal na zádech i to dříví štípat. Na druhou stranu tenkrát bylo evidentně možný všechno. O to uvěřitelnější, i přes svojí neuvěřitelnost, tenhle film je. ()

JenYu

Zlatý filtr, zlaté vlasy, zlatá horečka a zlatá střední cesta. Kdyby autoři ubrali na naivitě a limonádovosti a přidali na reálnosti a emocích, byla bych spokojenější. ()

LordMichael

Mrazivý a doslova strhující snímek z prostředí kalifornských hor vezme diváka o více jak sto padesát let zpět do období zlaté horečky. Farmář Michael Hosea (ne nepodobný starozákonnímu proroku Ozeášovi) dostane poněkud neobvyklou odpověď na svou modlitbu - vzít si za manželku dívku z nevěstince. Tu však v tenatech drží démoni v podobě strastiplné minulosti, z níž je velmi obtížné se vymanit. Ona je tou, která byla zotročena, on tím, kdo se rozhodl zotročenou osvobodit. Film podtrhává výborný soundtrack, prokreslená psychologie postav, morální apel i biblické poselství o Boží dobrotě. Jak moc se dramatický příběh o síle vykoupení, lidské důstojnosti, za niž stojí bojovat, nezměrném odpuštění a milosrdenství podobá lásce, kterou k nám lidem chová sám Bůh! ()

lacerta

Uf. Tohle bylo na mě trochu moc přeslazený. A tak si farmář vykoupí z nevěstince manželku, ona mu sem tam uteče někam šlapat, on si pro ni dojede a zachrání ji. Pak uteče naposledy a on na ni tři roky čeká, aby mohl nastat happy end. Jo, přesně takhle by se v době zlaté horečky projevovala víra v boha. Tak určitě. ()

rigby

Pohádka pro dospělé s velkou dávkou naivity a idealismu. Ale koukalo se na to nakonec dobře. Nic překvapivého, ani převratného. ()

wdc

Drama odehrávající se v 19. století v Americe (western?), ve kterém se objevuje prostituce, násilí, smilstvo, lítost i odpuštění. ()

quido_zidle

První polovina filmu s podnázvem "Kterak náboženský fanatik k neštěstí přišel" je naprosto strašlivá! Něco tak unylého, bez nápadu, spádu, napětí, příběhu, jakkoliv zajímavých postav jsem už dlooouho neviděl. Po protrpěné hodině se to s příchodem bratra/švagra Paula celé zvedlo ze dna, začala jakš takš fungovat chemie a logika příběhu. Chtěl jsem zprůměrovat a dát 2 hvězdy, úplně poslední záběr celého filmu to srazil zase zpátky do sračky... P.S. LorduMichaelovi a některým dalším musel někdo pustit jiný film, jinak si ty jejich superlativy opravdu nedokážu vysvětlit. Úplně chápu jiný vkus, ale 5 hvězd z 5ti? Wtf... ()

NikiVai

Romantické filmy nejsou můj šálek kávy, přesto si čas od času nějaký pustím. Vadí mi ta jejich předvídatelnost a přeslazenost. V Redeeming Love nebylo nic z toho. Jako jo, asi vám bude jasné, jak to v tomto žánru v 99,9 % končí. Ale ta cesta k tomu konci byla pro jednou originální, syrová. Líbila se mi síla jeho lásky jak k víře, tak k ní, prostě hezky vykreslený ryzí charakter láskyplného člověka. ()

diax3

Hledáte-li něco vlastně tak trochu Pretty womanózního - o rytíři na bílém koni (který je pouze trochu nesmyslně zamilovaný chlap) a holce s těžkým osudem, ze kterýho ji danej Bajaja tahá, tohle je westernová verze. Víc pozornosti než zázraku a komfortu či nástrahám nového bezstarostného života je tu věnováno svrabu a bahnu (a návratům do nich). Je to drsnější, myšlenky o jakýsi vyšší síle (hlavní postavy tomu říkaj Bůh, ale můžete si to vlastně vyložit po svym) tu vyniknou o to důrazněji... no a na pravou lásku si sice chvíli počkáte, ale zase stojí za to. ()

angelle

Kniha bola úžasná, takže som čakala prinajmenšom spokojnosť, ale bola som doslova uchvátená. Všetci odviedli skvelú prácu, scenáristi sa držali knižnej predlohy a nevymýšľali si vlastný príbeh a celé to podčiarkla krásna hudba. V poslednej scéne sme sa s kamarátkou neubránili slzám. ()

Maysha

Divný příběh, příliš nereálné. Krásný chlap s nevinným úmyslem si jde pro nevěstu do nevěstince. A teď tu o Červené Karkulce. ()

Vlad

Spociatku len subtilna ku koncu vsak az agresivna agitka na krista-boha a svatu cirkev krestansku. Film o prostitutke v ktorom divak musi vidiet co to, hlavne explicitne nasilie ale ani nahodou zazriet ani pol bradavky. A k happyendu jak z rozpravky samozrejme fantasticky zazrak priamo od boha tvojho. Panove, drzte se bible, jede se z kopce! ()