Irena a Petr (E02) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 52 min

Hana Třeštíková

David Cysař

Komentáře uživatelů k epizodě (10)

Velmi často se říká, že ten který dokument je otiskem své doby, jakousi generační výpovědí. U Manželských etud to platí do puntíku. A u tohoto páru se v plné nahotě odhaluje jeden z fenoménů současnosti. Partneři nežijí spolu, každý si víceméně žije svůj život a spolu tráví vlastně jen bezpodmínečné minimum času. Tohle se ve snímku podařilo zachytit a vystihnout výborně.(2.12.2019)

• NinadeL

Irena a Petr mají ukázkové soužití dvou singles vedle sebe. Den má skutečně jen 24 hodin a oni chtějí být manželi, mít stálé práce, vedlejšáky a koníčky. Prožívají své cíle, radující se ze společných snídaní, ale při prvním neúspěchu mají tendenci se rozejít. Chtělo by to s nimi prožít ještě nějaký ten rok.(15.12.2019)

Vasilův rubáš rád poslouchám, typ fanynek kapely znám a tak jsem byl hodně zvědavý jak to dopadne. Zdálo se mi, že chodit spolu 12 let než doje na svatbu je podle mého oblíbeného psychologa Jeronýma Klimeše přechozený vztah a žena by si měla hned na začátku zjistit, jestli vůbec partner děti chce. Tzv.muž na pódiu k nimž patří i hudebníci podle Klimeše pro vztah moc vhodní nejsou. Dokument Třeštíkové ani na minutu nenudí. Irena je sympatická, také cvičím jógu i když tento typ holek měl vždy zájem o jiný typ mužů dnes jsem já. Zajímalo by mě znamení zvěrokruhu.(30.3.2020)

Borec docela debil, na dítě nespěchají, oba ví, že by to v budoucnosti mohl být problém, jsou spolu 15 let a když to pak nejde tak se sebere a jde do prdele? Tak to fakt chceš mít doma no... Úplně to pro mě zahazuje celej ten vztah, jako by mu na ní vůbec nezáleželo. Navíc borec věčně v lihu, na práci všechno možný, takže starost o dítě by stejně celou vahou dopadla na manželku. Chudák holka. Hlavně že by se tatínek mohl pyšnit, co zasel, že jo. Měla sis nechat svoje příjmení holka! :D Jinak s jejich stylem života narozdíl od většinové populace našeho státu nemám vůbec problém, i když já bych přece jen s partnerem chtěla trávit o něco více času. Bylo to zajímavé pokoukání, oba dva jsou dost jedineční lidé.(15.6.2020)

Na pohodu... Mají společný zájmy což je fajn... Kolik variant vztahů existuje...(23.12.2019)

• Luciášek

Nuda a nesympatický pár.(4.12.2019)

Tak tato dvojice mi byla obzvlášť milá: oba měli práci, svého koně a ve výhledu potomstvo. Věru, když si pořídili báječný byt, děsil jsem se stejného scénáře jako minule, leč nestalo se. Lehký problém nastal, když zjistili, že se (kvůli dobývání oběživa a aktivitám) vlastně nevidí. Z vlastní zkušenosti vím, že tzv. námořnická manželství jsou sice při setkáních velice intensivní (asi jako druhdy při randění), ale partnerky to nesou trochu hůř... Naši to vyřešili elegantně - společnými snídaněmi, co také znám a velice se nám zamlouvali. Když ovšem jeden chodí do rachoty na šestou, je to přece jen maso, jelikož je to hoďka příprav navíc se vším, co to obnáší... Trochu mne zklamali, že je rozhodil fakt, že se „hnízdění“ nepovedlo na první dobrou. Naštěstí v tomto období žádný nešlápl vedle a tak nic nebránilo tomu, aby to (a rádi) zkusili znovu. Takto nějak si představuji voliče do čehokoli – positivně laděný úspěšný jedinec se rozhoduje hlavou ne žlučí a na vymetání mega (napsal jsem „nega“, ale to by bylo rovněž OK) happeningů nemá čas a nejspíš ani chuť... Moc jim držím palce a diváctvu další zajímavé a poučné příběhy!(3.12.2019)

Tento pár mě opravdu bavil. Nevím, zda se něco opravdu dozvíme o hlavních protagonistech, každopádně nám je na jejich životech ukázán životní styl mnoha lidí, který je pro jedny denním chlebem, pro jiné nemyslitelný, někdo by možná mohl koketovat s myšlenkou, že by to tak i chtěl? Irena i Petr na mě působí jako lidi, kteří rozhodně nepřežívají, ale žijí. Bohužel velkou část života nejspíš bez sebe, i když jsou manželé (a partneři) už pořádný kus života. Takže možná bych měla napsat, že žijí a tak nějak přežívají vedle sebe. Já jim vážně fandím. Můj dojem z toho je, že to chce zvolnit a ujasnit si, co je pro ně důležité a v tom být (žít) a jestli to je společný život a ne jen život vedle sebe? Kdo ví. Oba jsou to sympatičtí lidé a já jim přeji jen to dobré.(8.12.2019)

Sice žádné drama, ale zato velice sympatický pár inteligentních lidí.(9.12.2019)

Zvláštní díl, zase tipově jiná dvojice než ostatní, tihle 2 sice žijí spolu, dokonce se hned na začátku dílu vezmou, ale prostě v řadě věcí mi bohužel připomínají mě, oni nežijí spolu ale vedle sebe. A jinak jako celkem nuda, oni se furt tváří spokojeně, tak jakože furt vlastně o nic nejde, mají peníze, mají hypotéku, bydlí si, jak jim to vyhovuje, prostě spíš nuda díl.(22.12.2019)