Španělský koprodukční snímek se soustředí kolem tří hlavních hrdinů a jejich příbehů. Mateo (Álvaro Cervantes) pracuje jako strážce španělské hranice v marocké Melille a jeho denním chlebem je bránit uprchlíkům v nezákonném vstupu do země, což je pro něj také zdrojem jistého morálního dilemmatu. Gonzalo (Luis Tosar) již dlouho podmaňuje svůj život boji proti lovení slonů na slonovinu, nyní je ovšem na čase věnovat se i své rodinně, jmenovitě dceři Sandře (Anna Castillo), která má problém s drogami. A končně malý Adú (Moustapha Oumarou) po vraždě matky podniká strastiplnou cestu z Kamerunu do Španělska za otcem. Film z různých perspektiv představuje otázku odlišných priorit a komplexitu situace s uprchlíky, nebývalé hrůzy a naprosté odhodlání. (Candice)

Trailer 1

laik_60

tri príbehy otec-ochranca slonov a jeho dcera narkomanka ... hmm to bolo niečo - akosi "mimo obliga". Colníci a strážcovia hraníce EU pred imigrantami - priznávam tie ploty by som ešte zvýšil, a pridal ešte viac hraničiarov, napokon príbeh malého chlapca ... to bolo take trocha tlačenie na pílu .... smutný tragický .. beznádejne osudový. Chválim Výborne naaranžovaný hudobný podmaz. ()

Lukoboss

Celkem zajímavej pohled na aktuální téma, kdy sledujeme především osud malýho kluka a jeho cestu za lepším světem. Mimochodem jeho hereckej výkon (Moustapha Oumarou) je výbornej, naprostá přirozenost, která tomu přidává hodnotu. Nicméně hlavním problémem je nastavení filmu, kdy (když to hodně zobecním) takřka všichni "bílí" jsou darebáci, zatímco ti uprchlíci jsou vlastně hodní a v životě mají smůlu. Chvílema se na tohle tlačí moc, stejně jako na city, aby divák vymáčkl slzu. A to je škoda... ()

Mírouš odpad!

Další masírka pro blbce na téma chudáci imigranti. S tímhle jděte do hajzlu, tohle vám nikdo nežere. Každej normální ví, jaká je realita. Jedou sem zadarmo bydlet a ukázat nám trochu tý jejich kultůůůůry. To v jejich řeči znamená vraždit nemuslimy, znásilňovat, krást a dýlovat drogy. To už se ale do propagačního videa nehodí, že? ()

Aljak

Hmm, niekto sa tu chcel hrať na Iñárrita? No čo ja viem... Námetovo to malo potenciál, téma bola zaujímavá a aktuálna, čo je zrejme najväčšou prednosťou celého filmu. Kiežby sa to isté dalo povedať aj o scenári a dejovej línii. Formát troch príbehov, ktoré sa v určitých momentoch pretínajú, to má vždy veľký potenciál (hoci už to ani zďaleka nie je až tak originálne ako pred 20 rokmi). Adúho príbeh mi prišla ako veľká hra na city, a celé jeho putovanie mi prišlo dosť naivno-idealistické. Dejová línia pohraničnej stráže bola dosť nezáživná a v podstate zbytočná. Mňa osobne najviac zaujal príbeh Gonzala a jeho rozmaznanej dcéry, hoci aj tam by sa dalo pridať trochu viac na dramatickosti. Napriek tomu, že film mal citeľnú snahu hrať na city, tak ma dojali len dva momenty - let Adúho so sestrou, a prechod hraníc Sandry. Nuž, Iñárritu z Calva asi nebude (ale aj snaha sa cení). ()

Malarkey

Uprchlíci jsou dnes u evropských filmařů oblíbeným tématem. A nejvíce se k tomu samozřejmě vyjadřují ty země, kterých se to nejvíc týká. Standardně Francie, často i Itálie a teď už koukám, že i Španělsko. Přitom ale v tomto filmu vypráví příběhy dva. Jeden z pohledu Španělů, druhý z pohledu imigrantů a i když je v nich kvalitativní rozdíl, zíráte s otevřenou pusou a přijímáte s pokorou fakt, že žijete v zemi, kde se Vás podrobné problémy rozhodně netýkají. ()

• Filmovalo sa v Španielsku, Maroku a Benine. (MikaelSVK)