Reklama

Reklama

Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (212)

Fr 

všechny recenze uživatele

„SAMARITÁN ŽIJE!…“   To je tak pitomý! Cílová skupina děti? Hrozná akce, děsný herecký výkony (všech) a nechápu, proč je to tak dlouhý? Asi aby mohl Sly mentorovat… Vobčas se mi u toho dělá špatně, hlavně proto, že jsem do toho šel dobrovolně. Kravina, která za ten čas rozhodně nestojí! A Sly? Hele… zlatej Cage v „Praseti“.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se o binární štěpení.  2.) Hledám superhrdinu. Beru kohokoliv!.  ///  Thx za titule „Pavla Le Roch“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Filmu jsem opravdu fandil, Averyho jsem si docela oblíbil a pro Stallona to působilo jako perfektní role. Fajn koncept, parádní obsazení, přijemná režie, avšak nezvládnutá dramaturgie se scénářem. Hodně věcí je tu prvoplánových, nevybudovaných, nezasloužených. Místy to má strašně konfliktní tón, u kterého nevím jestli má být karikaturní naschvál nebo ne. Celé je to na můj vkus až moc pitomé a nafouklé... donutit tvůrce párkrát přepsat scénář a vecpat to do 90 minut, aby scény měli víc než jeden důvod existence, tak by to bylo suprové Béčko, takto se jedná o příliš dlouhou nudu, která toho zas tolik nenabízí. 4/10 ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Teda nečekal jsem, že mě bude na stará kolena Sly bavit, ale podařlo se. Je to jednoduchý, zlo - dobro a fanálový střet, proč vymýšlet nějaký voloviny, když tohle funguje a zatraceně dobře funguje. Jen mohl ten konec být vygradpvaný trošku více, ale líbila se mě ta špinavá atmosféra a docela jsem si říkal, že Sly asi rád má pořád něco na hlavě, když tam vesměs pořád  kapucínoval. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Rezivějící děda Stalone ještě evidentně nechce na vrakoviště, a aby z posledních sil chytil vlnu mezi divácky majoritními vypatlanými fuckany a dospělými lopatami na jejich mentální úrovni, navlékl pitkáče a nechal ze sebe udělat supergeje. No supergeje, on je to spíš takový těžce pohřbitelný morousovitý a ze supernehojivých rozbolavělých kloubů permanentně nasraný důchodce a hrdina dělnické třídy v sociálním dramatu z neutěšené atlantské spodiny, jehož, jakož i diváka, celou hrací dobu neskutečně sere krajně nesympatický potrat nějaké přičmoudlé uklízečky. Což je dvacet minut před koncem už natolik nesnesitelné, že traumatizovaný geront vztekle vygangbanguje celou kohortu zlých anarchistických smažek a vězňů, načež se stěžejním, a pro některé slabší kusy možná i překvapivým, fakáčem odkráčí k zapadající popelnici. Je to sice až mongoloidně jednoduché, osmdesátkově kýčovité a přímočaré a Slajouš vystřihl prostě jen svou další pásovou kreaci slaboduchého, ovšem morálně ukotveného mručivého huhňala, avšak oproti Mrvelovským a jiným omalovánkovým pičočalamádám vám tam nikdo nemaluje svět na růžovo, abyste spokojeně přežvykovali a stádově kupovali předražené Konversky a Eply, urputně se nesnaží dělat z vás dvě hodiny buzeranty, nenutí vás přešít si hned po skončení projekce pohlaví ani se okamžitě nastěhovat do ghetta vydržovat a objímat tam negry, kteroužto mnohem dementnější demagogii pro lehce pasitelné tupolidi neobratně maskuje tunami digitálního mrdníku. A ten tam, dmsm, spousta těch zdejších uhnívajících kořenových systémů zjevně postrádala, proto se to povaluje okolo padesáti procent a je to „nesmysl“, „blbost“, „tupost“, „primitívny scenár“ alebo „tragédia“, jako by Assvendžři, Šazami, Mudr. Divní či Wonderkrávy byli nějaké prüdce müslitelské velesqosty pro zarputilé yntelechtuány. Chicht! Je to prostě stejná mentálně zaostalá, furtdokolová sračka jako devadesát procent zaudiovizualizovaných leporel, ovšem tentokrát alespoň sračka, která si na nic nehraje, pouťově nementoruje, nedělá z retardovaných solvin retardované neomarxisty a má nostalgicky staroškolského Silvestra. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Celkom príjemná jednohubka. Mileniálski trtkovia vám budú tvrdiť, že je to nuda na skapanie, pretože tam každých 7 minút nevypuknú digitálne veľkochujoviny, nie sú tam vrieskajúce kozy, otravne pizdujúce zelené právničky a podobné radosti. Ja som dostal solídne vystavanú superhrdinskú variáciu na Rockyho so spoľahlivým Slyom. Väčšia akcia vypukne až v poslednej polhodine, ale ten "hammer time" je celkom výživný (samozrejme, pomohlo by šťavnatejšie gore, ale film je v podstate PG-13). Prekvapujúci zvrat je jasný už od začiatku, ale napriek tomu má "odhalenie" gule. 7/10, nech nežeriem. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • V 65. minúte nastáva scéna, kedy Joe (Stallone) aj s malým dievčaťom preskočí cez auto, prevrhne ho a ukryje sa zaň pred hodeným granátom. Takým, aký v minulých scénach dokázal vyradiť všetku elektroniku v okolí výbuchu. Tu však nevyradí ani len mobilné telefóny početných pozerajúcich sa ľudí, ktorí celú scénu na mobil natáčajú. (baclajean)
  • V 52. minutě odloží Sam (Javon Walton) mísu s ledem na gauč, ale v následujícím záběru je na stolku. (VášaVF)

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)

Reklama

Reklama