Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

Trailer 1

Derek

Prekvapujuco zabavne a to hlavne vdaka Averyho rezii (ktory ma za sebou Overlord) ktory dokaze vykresat atmosferu i napriek mensiemu rozpoctu (Granite city sa tu dost podoba na Detroit z Robocopa, ako i auta ktore sa tu objavuju). Zvysok osadenstva sa tiez snazi (SLY je solidny a mlady chlapec nelezie na nervy) co staci na to aby bol Samaritan zabavnejsi ako poslednych par Marveloviek. V kinach by to nemalo sancu, ale na streaming je to idealne... ()

Vyhy

Jdu proti proudu a já si film užil. Nejde tak ani o akci a přepálené finále, ale o chemii mezi starým hrdinou a malým klukem (Walton hraje fakt dobře a podle mě ho čeká velká kariéra). Ta chemie je stěžejní a bavila mě. Na konci fajn zvrat, jenž jsem nečekal, a celkově mi to uteklo. Je to příjemné béčko s temným hávem a se starým superhrdinou, kde jednoduše klišé a scénáristické berličky odpustíte. ()

Figu

Já těm našim legendám přeju i v tom jejich šíleným věku točit pořád nějaký povedený perly! Sly je geniální v tom, že on prostě ten čas a věk umí stále parádně obelhávat! Samaritán mu možná není šitej na míru, ale on si postupem minutáže v bijáku tu míru na sebe přešívá a přešívá a jde mu to opravdu slušně! Žádnej propadák nepřišel, všichni kritici choďte směle směr ku piči! Naopak překvapení a to hlavně proto, že si to Stallone pořád suše dává a že na to hlavně furt má! 65% ()

agentmiky

Budu upřímný. Julius Avery mě předchozím počinem z roku 2018 s názvem Overlord vyrazil dech. Film atakující mou osobní topku za ten daný rok jsem tehdy fakt nečekal. Takže jsem s natěšením očekával, jak dopadne tento superhrdinský počin v čele se Stallonem. Osobně se mi dost zamlouvalo, že se Samaritán drží při zemi, žádné šílené digitální utrhávání ze řetězů neproběhne. Akce je slušně nasnímaná, sázející především na kontaktní souboje, kde se Sylvester činí jako za mlada. Příběh asi nemá moc čím zaujmout, město Granite City mohlo být lépe využité. Scénář též moc nevybočuje z řady, ale ten jeden zvrat jsem osobně nečekal, tam jsem popravdě čuměl jako puk. Sem tam zahapruje slabší CGI (chápu, nižší rozpočet se na tom dost projevuje) a též zamrzí i absence kvalitnějšího zakončení. Na druhou stranu, Stallone to dost tahá na svých bedrech (pan herec se nazpře). Plus špičkový soundtrack potěší. Takže jednohubka, co vůbec neurazí. Za mě 6/10 ()

alchac

Mno jo. Když už si to z míst naprosto nečekaných přihasí vpravdě samaritánská pomoc superhrdinskému žánru, který s výjimkou Strážců Galaxie již nejméně dekádu zMrvlený teplá na úbytě, zmodrá to tu rychleji, než bys řekl „kulantní staroškolsky špinavé, westernově přímočaré béčko,“ nicméně kdo si chrochtal u posledního Ramba, bude zřejmě chrochtat i zde. Sláj zjevně poklidné dožití na penzi neplánuje a po chvályhodném vzkříšení svých R&R legend se již poněkolikáté uvolil předvést dnešní mládeži, jak se to má dělat – zde konkrétně názornou demonstrací jaká by bývala byla mohla být sranda s Avangejs či Ligou proktologů, kdyby byli jejich členové trochu více Postradatelní. Kupodivu mi vůbec nevadila ani ta silně průhledná pointa, pročež mínus jedna pouze za toho opravdu mimořádně hnusně vlezlého spratka. Závěrem též slavnostně slibuji, že pokud se tedy někdy dočkám Sláje v roli Antonína Stárka, Dolfiho jako nordického kladiváře, Bolo Yeunga na pervitinu a opatlaného zelenou želatinou, Arnýho co Prezidenta Ameriky, Džetlího parodujícího Robina Úda a Syntie Rozkrok se zrzavým přelivem a ruským přízvukem, naklušu na to do kina minimálně třikrát! ()

• V 65. minúte nastáva scéna, kedy Joe (Stallone) aj s malým dievčaťom preskočí cez auto, prevrhne ho a ukryje sa zaň pred hodeným granátom. Takým, aký v minulých scénach dokázal vyradiť všetku elektroniku v okolí výbuchu. Tu však nevyradí ani len mobilné telefóny početných pozerajúcich sa ľudí, ktorí celú scénu na mobil natáčajú. (baclajean)
  • V 52. minutě odloží Sam (Javon Walton) mísu s ledem na gauč, ale v následujícím záběru je na stolku. (VášaVF)

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)