Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

Derek

Prekvapujuco zabavne a to hlavne vdaka Averyho rezii (ktory ma za sebou Overlord) ktory dokaze vykresat atmosferu i napriek mensiemu rozpoctu (Granite city sa tu dost podoba na Detroit z Robocopa, ako i auta ktore sa tu objavuju). Zvysok osadenstva sa tiez snazi (SLY je solidny a mlady chlapec nelezie na nervy) co staci na to aby bol Samaritan zabavnejsi ako poslednych par Marveloviek. V kinach by to nemalo sancu, ale na streaming je to idealne... ()

Lacike

Klasický príbeh o drsniakovi s temnou minulosťou, ktorý sa proti svojej vôli skamaráti s otravným faganom a nakoniec bude musieť popustiť uzdu starým zvykom, aby fagana ochránil pred prehrávajúcim magorom. Oldschool námet, ktorý je pre hrdinu z oldschool akčniakov ako stvorený. Ale Sly chce byť na staré kolená in a tak to pojal ako Marvelshitovku. Jeho postava je síce stará, ale prakticky nezničiteľná. Keď už sa dostane k akcii, tak mácha rukami a chudáci kaskadéri odlietavajú vzduchom desiatky metrov a nepôsobí to vôbec cool. Namiesto poctivých kaskadérskych kúskov častejšie dostaneme mizerné CGI. Akcie tu ale príliš veľa nie je. Dosť si ju šetria a poriadneho nášupu sa dočkáme až v predigitalizovanom finále natočenom komplet v štúdiu pred modrým plátnom. A tak väčšinu filmu sledujeme toho fagana a Sly sa len občas mihne. Vyzerá jak Hobo with a hammer gun a tvári sa tak kyslo akokeby ho vôbec nebavilo, že musí v tomto hrať. Takže ten jeho vzťah s chlapcom vôbec nefunguje. Záporák je trápny prehrávajúci magor, ktorý komanduje malé deti. Bojím bojím. Jednu hviezdu dávam snáď len za finálnu šokujúcu pointu, ktorá rozosmiala. Takže celkovo po každej stránke tragédia. Komixovka, ktorá nemá rozpočet na komixové atrakcie a všetci sa tam tvária, že ich to vôbec nebaví. Radšej si znova pustím Brodyho Clean. To je kvalitný oldschool. 2/10. ()

corpsy

Tak Italian Stallion sa nám na staré kolená rozhodol pre superhíro (?). Ako by SAMARITÁN dopadol, keby sa ho chopil o 25 rokov skôr, dávajú odpoveď snímky ako SUDCA DREDD a DEMOLITION MAN. Takže tu máme vlastne celkom schopný pohľad na starecké patálie, plné rabovania smetiakov a faciek pre kriminálne individuá. A keďže je to akási nepriama komiksovka, samozrejme musí prísť aj na akciu. Nieje zlá a niektorá by si zaslúžila aj veľké plátno, kam snímok pôvodne mal doraziť. Sly ešte nieje v koncoch a stále mu fandím. ()

Spiker01

Dlouho odkládaný kousek od Julia Averyho (jehož Overlord před pár lety se mi celkem dost líbil) to nakonec dotáhl jen na Amazon a vzhledem k výsledku se vlastně není čemu divit. Nebýt Slye, jedná se o naprosto zaměnitelný komiksový superhrdinský (meh, už je to nuda) příběh s obyčejnou akcí a ještě obyčejnějším průběhem. Do kina bych na to rozhodně nešel. Průměr. ()

drackula

Stallone je kráľ! 👑 Úloha mentora, ktorý vie čo a ako mu neuveriteľne sedí. A zápletka môže byť pokojne superhrdinská. Však aj Rambo a Rocky sa dajú považovať za superhrdinov. Prvá polovica filmu sa najviac ponášala na Rockyho/Creeda, kde bola dôležitá interakcia medzi samotárom čo chce mať pokoj a chlapcom, ktorý sníva o svojom hrdinovi. Čím viac ale blížil záver, dianie pritvrdzovalo a finále už bolo skoro ako Rambo 4. Hlavný zvrat je predvídateľný, ale jeho prezradenie je neskutočne efektné. Sly to stále vie. Viac takýchto superhrdinských filmov! 80% Amazon ()

• V 65. minúte nastáva scéna, kedy Joe (Stallone) aj s malým dievčaťom preskočí cez auto, prevrhne ho a ukryje sa zaň pred hodeným granátom. Takým, aký v minulých scénach dokázal vyradiť všetku elektroniku v okolí výbuchu. Tu však nevyradí ani len mobilné telefóny početných pozerajúcich sa ľudí, ktorí celú scénu na mobil natáčajú. (baclajean)
  • V 52. minutě odloží Sam (Javon Walton) mísu s ledem na gauč, ale v následujícím záběru je na stolku. (VášaVF)

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)