Pavučina lži

• Velká Británie Legacy of Lies

Bývalý agent MI6 je opět vržen do světa špionáže a riskantním způsobem se snaží odhalit zarážející pravdu o jistých operacích řízených neznámými tajnými službami. (AMC Czech)

vegetol.mp

Solidní akčňák s překvapivě dobrou režií, kterej sice pracuje s rozpočtem i scénářem Seagalovek, ale vizuálně je světelný roky před nima. Akce je dostatek a je přehledně a dobře natočená a celkově má film solidní produkční zázemí a nepůsobí levně. Bohužel má to i svoje stinný stránky. Dcera hlavního hrdiny je sice otravná, ale dá se snést, na rozdíl od dementní ukrajinský novinářky, který jsem přál celej film bolestivou smrt. A pak je tu taky to, že tvůrci do podobnýho filmu tahají ideologický sračky, na který není nikdo zvědavej. Když se koukám na akčňák se Scottem Adkinsem, chci ho vidět, jak nakopává padouchům prdel, nepotřebuju ideologický antiruský školení od otravný novinářky, která blekotá bláboly o fake news a vraždění opozičních politiků. Celkově ale solidní akčňák s jako vždy dobrým Adkinsem. ()

Lacike

Tento film nie je vhodný pre ľudí, ktorí nesledujú súčasné lacné DTV akčniaky alebo ľudí, ktorí od Adkinsoviek očakávajú dychvyrážajúce bitky. Adkins sa za 4,5 mega pokúsil natočiť štandardný akčniak s prestrelkami, naháňačkou, pár bitkami a hlavne nejakým príbehom. Snaha zúčastnených je viditeľná, ale nedostatok talentu a peňazí ich podrazil prakticky vo všetkých smeroch. Protirusky ladený príbeh mi nevadí, ale je podaný absolútne nezáživne. Adkinsova osobná línia je tiež strašná nuda. Adkins je nútený hrať civilne, obyčajného chlapíka, ktorý sa stará o dcéru a v tejto polohe je Adkins nepoužiteľný. Naplno sa ukazujú jeho herecké limity a absolútne sa im nepodarilo vybudovať vzťah medzi otcom a dcérou a tým pádom mi bolo úplne jedno, či ju zachráni. Adkins sa hodí len do výrazne štylizovaných postáv typu Boyka alebo prehrávajúcich záporákov. Logické nezmysly v príbehu trefne vystihol verbal. No a akcia? Oceňujem jej pestrosť a snahu natočiť maximum v exteriéroch a s praktickými efektami. Kvôli nízkemu rozpočtu sa dá odpustiť, že sa to odohráva v hnusných lokáciách a že nasvietenie je tiež také nepríjemné. Keby fungoval film po dejovej stránke, tak mu to aspoň mohlo dodať na pochmúrnej atmosfére. Lenže Bol všetku akciu sníma strašne sterilne. Častokrát mi v nej chýbala väčšia dynamika, snaha o trochu štýlovosti, proste niečo čo by jednotlivé scény ozvláštnilo natoľko, aby som mal chuť si ich pustiť opakovane. To sa týka aj bitiek. Choreograficky sú síce zvládnuté dobre a pôsobia kontaktne, ale dočkáme sa len obyčajných základných chvatov a v tom sterilnom nasnímaní pôsobia strašne nefilmovo. Najviac to je patrné v bitke v aréne, ktorá pôsobí pre mňa rovnako nudne ako UFC zápasy v telke. Chýbala mi tam nejaká gradácia. Proste sa borci pár minú monotónne mlátia kým nakoniec jeden z nich neodpadne. Najviac sa mi páčila bitka s hlavným poskokom jedného zo záporákov v podaní Leona Sua. Tam sme sa dočkali aj pár trochu náročnejších chvatov. Celkovo sa ale kvôli bitkám tento film neoplatí vidieť a nič ďalšie už neponúka. Napríklad autonaháňačka je oproti kúskom PM Entertainment hotová tragédia. Takže výsledkom je videobéčko na jedno pozretie, ktoré je lepšie ako súčasné Seagalovky, Willisovky alebo posledná Gibsonovka. To neznamená, že je to niečo, čo stojí za pozornosť, skôr to len značí jak hlboko spomínaní bývalí akční borci klesli. 4/10. ()

verbal odpad!

Režie: Úweho potrat s jedním „el“ / Scénář: Mozková dysfunkce / Hudba: Z porna / Produkce: Svaz bulharsko – rumunských bezdomovců / Hrají: Prkenně přiteplený baleťák, slizký fracek s účesem na debila, odporná vyhaslá hvězda secondhandového rumunského BDSM porna, odporná vyhaslá hvězda secondhandového ukrajinského shemale porna, dva dědci s obličejovou obrnou a banda tetanicky pózujících kožobundových ovarových krků. / Stručný obsah: Přiblblá přestřelka, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka, defilé imbecilů z tajných služeb, neherecká etuda pornoherečky, hloupé žvanění přechytřelého smrada, přiblblá přestřelka 2, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 2, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka 2, defilé imbecilů z tajných služeb 2, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 3 a 4, neherecká etuda pornoherečky 2, hloupé žvanění přechytřelého smrada 2, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka 3, přiblblá přestřelka 3, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 5 a 6, závěrečné defilé imbecilů z tajných služeb, konečník. / Nejlepší scéna: Odporná nehrající pornoherečka předstupuje před rotu na ni mířících imbecilů z tajných služeb a přikládá si k hlavě pistoli se slovy „Odhoďte zbraně, nebo se zabiju“. Načež je imbecilové z tajných služeb fuckt odhodí. / Verdikt: Pokoutní lobotomie zrezlou jehlou na špízy. ()

BOURQUE

Klasické B-ko v hlavnej roli so S. Adkinsom. Akčné scény ako aj práca s kamerou sú trošku na lepšej úrovni. Scenárista a režisér v jednom (A. Bol) sa snažil s tým príbehom možno až príliš zakombinovať, ale tým viac škodil. Záver by potreboval viac rázností. V príbehu / vo filme chýba skutočný a hmatateľný záporák. Napriek tomu jeden z tých mierne lepšie vydarenejších B-vých filmov so S. Adkinsom. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

kenkaku

Tak uplná tragedie na film sponzorovaný ukrajinskou vládou to není. Dokonce bych řekl, že nic lepšího (ohledně akce) pod rouškou ČR nikdy nevzniklo. Takže s ohledem na okolnosti, je to vlastně pecka. Děj jako takový není žádné velwsílo, ale akce je natočena ukázkově. Osobně jen nechápu, proč do toho lezl Adkins. To je na tom tak zle? ()

• Film se natáčel na Ukrajině a ve Velké Británii. (Yardak)
  • Jako služební vozidla zde využívá ukrajinská policie česká auta značky Škoda, konkrétně model Škoda Octavia I. generace, který se vyráběl v letech 1996–2010. (rublik05)