„Dvě minuty a bylo po ´Zápasu století´. Tak Végh v kleci poslal k zemi Vémolu.“ nebo „Lvi dožrali. Végh knokautoval Vémolu v prvním kole“. Tak zněly titulky po dlouho očekávaném MMA zápasu Attily Végha a Karlose „Terminátora“ Vémoly, v němž Attila jako první na světě knokautoval neporazitelného Vémolu. Nový dokumentární film mapuje celoživotní cestu sportovce a novodobé hvězdy Slovenska Attily Végha a ukazuje, jak se Attila na tento zápas století připravoval. Díky vyprávění jeho rodiny, přátel i soupeřů můžete sledovat kroky, jež Atillu dovedly až na samý trůn MMA v USA, přestože k tomu neměl v dětství moc předpokladů. Příběh Attily je příběhem skromného chlapce z Gabčíkova, kterého odhodlání, tvrdá dřina, ale i přátelská povaha dovedly až na vrchol. Film konfrontuje jeho dosavadní kariéru a odhaluje jeho prohry i vítězství a divák může díky dosud nezveřejněným záběrům proniknout nejen do jeho soukromého života, ale i do zákulisí MMA, který je aktuálně nejdynamičtěji se vyvíjejícím sportem na světě. (Bohemia MP)

a0001

Úžasný zápasník, slabý dokument a toto nie je fórum na hodnotenie športu, ale kinematografie, myslím, že väčšine hodnotiacim práve toto ušlo. Neuveriteľná nuda. ()

blondboss

Nemám rád tieto oktagonové gladiátorské výlevy a celkovo MMA, ale paradoxne Attila je ťažký sympaťák a ako športovca a aj človeka ho mám veľmi rád. Preto som bol zvedavý na tento dokument a určite nie som sklamaný. Pekne vykreslený jeho život od detstva cez jeho tréningové útrapy až po najpamätnejšie zápasy. Pre milovníkov MMA je toto povinnosť, tí ostatní si skôr užijú zaujímavo natočený životopisný dokument o človeku, z ktorého celebritu nespravil drsný face, ale ľudskosť. 75 % ()

DonBraso

Když si čteš některý zdejší mistry recenze těch  co tomu absolutně nerozumí a hodnotí to je potom těžký.Když tě to nebaví tak na to nečum! Ale abych přešel k samotnému dokumentu.No čekal jsem asi víc,ale co si budem.Kladně lze určitě hodnotit archivní záběry a začátky Atilly.Musím říct,že nejvíc mě zajímal Bellator a to jsem dostal,ale opět tomu chyběla nějaká větší míra nevídaného.Tohle je všechno co člověk co to aspoň viděl či se zajímá nepřišlo něco echt.Občas jak tu někdo psal dramaturgie se malinko hledá.Skoro dvě hodiny to je úplný přestřel.Infomativně to určitě není špatný a jako sumář cajk.Zápas století a konec s Karlosem prostě nebyl vůbec dobrý.Chápu,že těžko říct,co sám Attila chtěl a nechtěl,ale klidně i podělaný nakupování či někam výlety kromě jednou v Thajsku mohl být více osvěžením.Pod pokličku něco málo dobrý,ale ta stopáž se doopravdy tahá ke konci neskutečně.70% ()

hematop92

Jako pro fanouška tohoto sportu bylo mou povinností tento snímek zhlédnout. Příběh Attily je inspirací pro všechny sportovce (nejen MMA), že pokud si jdeš za svým snem, tak můžeš dokázat velké věci. Dokument od začátku do konce nenudí, bohužel nechybí typické klišé, kdy jseš na dnu a z tohoto dna se odrazíš ke hvězdám, ale to asi musí být tak všude. Příjemné pokoukání. ()

Sunwheel

Film, ktorého dej fanúšik domácich zmiešaných bojových umení pozná dopredu a ako taký sa preto nedá hodnotiť. Potešili staré zábery, no trošku sklamalo stručné opísanie začiatkov tohto športu u nás. Celkovo príjemná dokumentaristická jednohubka pre fanúšika. Moja spoločnosť v kine (nefanúšik) sa priemerne bavila. Preto silnejšie 3 hviezdičky. ()

ZetDaElO

Čo viac čakať od športového dokumentu ako výhry, prehry a emócie? To všetko tam je a dĺžka filmu vôbec nie je na obtiaž. Navyše vďaka Attilovi som zistil čo je to MMA, takže asi si zaslúži, aby bol jeho príbeh sfilmovaný. ()

SONYAGENT

Jsem velkej fanoušek bojových sportů a Attilu sleduji spoustu let, je to zajímavej zápasník a šampion, má krásnou rodinu a je to kvalitní člověk. Ale není žádným vzorem a už vůbec ne personou, která by byla jakýmkoliv způsobem zajímavá. Je to materialistické děcko a nudný patron. ()

MickyRocks

Hodnotím tento dokument poměrně nízko, protože mám potřebu trochu zobjektivizovat současné hodnocení, kde fanoušci MMA dávají 5 hvězd ještě před tím, než to viděli. Nutno podotknout, že jsem se celkem bavil, přemrštěná stopáž mi celkem utekla a pár záběrů mě celkem dostalo. Nicméně nemůžeme pochybovat o tom, že dokument těží především ze samotného námětu, současné popularity MMA, perfektního načasování s Bitvou století a tenhle dokument spíše napsal sám život, než že by autoři měli na výsledném úspěchu nějaký lví podíl, nebo že by přidali něco navíc k dokumentu. Ostatně režisér a scénárista nikdy nic nenatočil. Nemohu říct, že by odvedl špatnou prácí, ale je to vidět, že zde chybí zkušenosti a že sice umí točit hezké minutové spoty, které se dají na FB, ale tohle mu tak úplně nejde. Samotný výběr Attily je trochu diskutabilní. Dokumenty by se měly točit o někom, kdo má nějaký zajímavý příběh - drogy, pád na lidské dno, vězení atd. To, že je někdo hodný člověk a sympaťák nestačí. A kdyby se měli natáčet dokumenty o někom, kdo ze začátku neměl nic a muse pracovat rukama a pak získal pás šampiona, tak bychom měli takovou dokumentární telenovelu o skoro každém zápasníkovi z Ukrajiny, Brazílie, Bulharska atd. Jakkoliv mám Atillu rád, tak jeho život příběh mi tak zajímavý nepříjde. Celá stopáž je na dokument přemrštěná. Režisér to zdůvodňoval faktem, že bylo tolik zajímavého materiálu, že nešlo nic vyhodit. Já si myslím, že si hodně záběrů mohli odpustit a opravdu nemusíme strávit 10 minut tím, že budeme ukazovat, že i Atilla pracoval rukami a dokonce kvůli práci musel jezdit za půl hodinu vzdálené hranice. Jako zbytečný záběr vidím i návštěvy Atilly u něj doma a povídání si o ničem. Nemuselo se to chronologicky koncipovat jako deník, které líčí den po dni jeho přípravu. Hodně lidí, kteří nejsou MMA fanatici, budou tím znudeni. Naopak mi tam nějaké věci chyběli. Jako třeba představení Karlose - kdo je, proč jdou proti sobě, co tomu předcházelo. Karlos se tam prostě objevil, ani jste se nedozvěděli ze začátku, že jdou proti sobě. To prostě musíte vědět. Oceňují záběry z děctví, ačkoliv jejich kvalita je nevalná a dost často se jedná jen o fotky. Dále člověka potěší záběry z Belatoru, to je přesně to, co člověk pravděpodobně neviděl, protože co si budeme povídat, kolik měl fanoušků v době získání pásu. Na druhou stranu mě zamrzelo, že se autoři už neobtěžovali udělat nějaké rozhovory s jeho trenéry z American Top Teamu, takže celá snaha přichází trochu vniveč. Jako velice necitlivý pokud o patos považuji oznámení těhotenství a celou tu šarádu. Buď je to hrané, nebo je štáb horší než Blesk a nádhernou životní situaci, která by přeci jen měla být trochu intimní, zbulvarizovali na nejvyšší stupeň. Ostatně trapných pokusů o to vyloudit z diváka slzičku tam bylo víc, jsem asi kus kamene, že to se mnou nic nedělá? Takže na první pokus to docela ušlo, ale autoři měli více vybrat, co do filmu půjde a co ne. Hodně zbytečných záběrů vyhodit a naopak přidat něco o Karlosovi a celém působení v ATT prostřednictvím coachů a asistentů. Nesnažit se za každou cenu emočně ždímat diváka, vypustit ten patos a připustit si, že to je vlastně jen sport a existují i jiné věci, než vítězství. Všichni se tam berou moc vážně i přesto, že nám Atillu chtějí přiblížit jako lidského sympaťáka, který si na nic nehraje. Rád bych viděl hodnocení na dokument třeba před 3 roky. Oss. () (méně) (více)

FatimaO

Trochu promarněná šance, hlavní hrdina zajímavý, dal by se o něm natočit zajímavý film, nechápu, že režii pan Větrovský nesvěřil profíkovi. Jistě je to šikovný mládenec, ale režisér tedy ne.... ()

KuceraJohny

Jakože s těmi třemi hvězdičkami jsem docela dobrák. Dokument není moc dobře zpracovaný, oproti spousty jiným co jsem měl možnost vidět. Bohužel, je to spíš dokument pro youtube než aby mohl zápasit s těmi na nejvyšších úrovních. Petr Větrovský postupně buduje dokumentární filmografii československých sportovců což je jedině dobře. Za to má můj respekt. Bohužel, mu to zatím moc nejde. Jeho touha se ukázat před kamery mi přišla zvláštní, jelikož to jsem viděl úplně poprvé. A hlavně kvůli tomu to působí spíš jako tv pořad. Attilla je velký sympaťák a rozhodně velmi dobrý zápasník, ale vtipné je že tento dokument vůbec nezpůsobil to abych ho měl radši možná i naopak. No spíš ho mám rád furt stejně. Bylo skvělé vidět jak si došel pro titul v Bellatoru, ale že bych se úplně s ním ztotožňoval to asi ne. Pro mě je překvapivě větším frajerem teď když je starší. Nějaké emoce u mě souboj s Karlosem vyvolal, ale to i tehdy když to bylo ve skutečnosti. Ale ok tahle pasáž byla v celku super. Co fakt asi úplně zabilo tento počin je jak po skvělém závěru udělají reklamu na tyčinku. Oh můj bože s tímhle běžte fakt na youtube a ne do kin. Takže na závěr shrnutí, Attila je frajer, ale dokument mi ho jako většího frajera neukázal, Petr Větrovský se má ještě hodně co učit (doufám že Koller a Jágr na tom budou lépe) a dokument je objektivně tak na 2 hvězdičky, takže bohužel, ale nedoporučuji. ()

sorbon1

Poprvé jsem byl v kině na dokumentu. Medailon dlouhý 125 minut překvapivě uběhl, Atillův příběh znám, bavil jsem se. Hrálo se hodně na emoce, taky jak jinak ve sportovním příběhu. Doporučuji. ()

Chovis

Obecně mám životopisné filmy rád, a nic tomu neubral ani fakt, že se jednalo "pouze" o dokument. Kvituji pohled a zasvěcení do pozadí MMA na čsl. scéně, kde patří Attila mezi průkopníky v oboru. Je fajn vidět, jak se absolutně okrajový sport pouze pro fajnšmekry dostal do záře reflektorů a je rázem jedním z nejsledovanějších u nás i v zahraničí a nadále roste na popularitě. Líbí se mi kontrast Attily coby tvrdého top zápasníka, který to dotáhnul k titulu šampiona, versus skromného sympaťáka s velkým srdcem z malé dědiny na slovensko-maďarském pohraničí. Divák zde sleduje jeho vzestupy a pády ve stylu rčení, že jednou si dole a jednou nahoře. Autor si během toho celkem hezky hraje s emocemi hlavního hrdiny i diváka. Jinak jasně, zpracování nic moc extra, nečekejte dokumentu z dílny Holywoodu, HBO, BBC nebo Discovery. To je samozřejmě jiná liga, ale na místní poměry se jedná o nadprůměrný počin. ()

Jitka.007

Na dokument jsme si dojeli z Čech na Slovensko, ihned jak vyšel. Byli jsme hodně zvědaví. A nelituji ani kilometru z těch 70, kterých jsme tam jeli. Mně obvykle dokumenty nudí, a u dokumentu Attila jsem se nenudila ani minutu. Vydržela bych se dívat další hodinu klidně. Asi třikát jsem v kině brečela, tohle musí chytnout za srdce každého. Attila má úžasný životní příběh, ani jsem nevěděla, že byl světovým šampionem. Oceňuji to nadšení tvůrců, záběry z dětství, z Bellátoru. Je to jeden z nejlepších dokumentů, co jsem kdy viděla. Není nad lepší závěry, než když skončí dokument tím, že se hrdinovy narodí první potomek,syn, po něm pojmenovaný. Neuvěřitelné záběry z porodnice. Na to, že to byl první dokument režiséra Větrovského, vlastně prý vůbec první filmová tvorba, tak se podle mě povedla na jedničku s hvězdičkou a doufám, že to není poslední dokument. Díky díky ()

PachoSK

Ak nemáte pred v zhliadnutím filmu priveľké nároky, môže to len príjemne prekvapiť. A tak sa aj stalo. Ako fanúšik mma som si prišiel na svoje a snažil som sa takmer ani nežmurkať, aby mi nič podstatné neuniklo. Nie som nejaký velikánsky fanúšik Attilu, sú tam skôr iné mená, ktorých vnímam ako zaujímavejších fighterov, no chápem, že tento dokument bol pútavý hlavne práve preto, že to bolo o ňom. Úprimne, ako človeka ho mám teraz ešte radšej. Na záver mi nedá nenapísať, že ak by sa "zápas století" skončil opačne, teda ak by vyhral Vémola, viem si rovnako predstaviť kvalitný dokument aj o ňom. Určite by sa bolo taktiež na čo pozerať. Zhodnotenie na záver: Fanúšikovia bojových športov si určite prídu na svoje. 2 hodiny utekli ako voda. Neviem však, či dokument chytí za srdce aj tú skupinu ľudí, ktorí tento šport nesledujú. Je mi to však jedno, nakoľko si predsa tiež nikdy nepozriem dokument o nejakej hviezde lakrosu alebo dačoho podobného, čo nesledujem zase ja. Za mňa ale veľmi kvalitný počin a dávam pekné 4*. Hviezda dole za zbytočné pretlačenie dvoch sponzorov tesne pred koncom. To s tou vodou a proteínovou tyčinkou. Tieto scény tam jednoducho nemali byť. ()