„Dvě minuty a bylo po ´Zápasu století´. Tak Végh v kleci poslal k zemi Vémolu.“ nebo „Lvi dožrali. Végh knokautoval Vémolu v prvním kole“. Tak zněly titulky po dlouho očekávaném MMA zápasu Attily Végha a Karlose „Terminátora“ Vémoly, v němž Attila jako první na světě knokautoval neporazitelného Vémolu. Nový dokumentární film mapuje celoživotní cestu sportovce a novodobé hvězdy Slovenska Attily Végha a ukazuje, jak se Attila na tento zápas století připravoval. Díky vyprávění jeho rodiny, přátel i soupeřů můžete sledovat kroky, jež Atillu dovedly až na samý trůn MMA v USA, přestože k tomu neměl v dětství moc předpokladů. Příběh Attily je příběhem skromného chlapce z Gabčíkova, kterého odhodlání, tvrdá dřina, ale i přátelská povaha dovedly až na vrchol. Film konfrontuje jeho dosavadní kariéru a odhaluje jeho prohry i vítězství a divák může díky dosud nezveřejněným záběrům proniknout nejen do jeho soukromého života, ale i do zákulisí MMA, který je aktuálně nejdynamičtěji se vyvíjejícím sportem na světě. (Bohemia MP)

herr_carter

Překvapivě poutavé bio jednoho z nejslavnějších česko-slovensko-maďarsko-romských bitkařů MMA. Fór je, když slyšíte Attilu mluvit, je to jako kdyby předčítal pohádky pro děti. A pak to vlítne do oktagonu a rozbije to všechno kolem...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Silwer

Chapu ze udelat 2h dokument s lidma kteri nedaji dohromady souveti, je tezky ukol...no a na finale nas ceka souboj pidlookeho a slonich usi..jak to dopadlo asi kazdy minimalne nekde cetl... ()

klukluka

Šokuje mě, jak umím být předpojatej. Jak mě z toho podobný dokumenty dokážou usvědčit. Vážně bych si nepomyslel, že Karlosův přemožitel je ve skutečnosti citlivej, kultivovanej, způsobnej, v podstatě jemnej, slušnej, neskutečně pracovitej a pokornej borec. Čert sper předsudky, fakt. Jsem tak rád, že jsou mým koníčkem filmy… Dělá mě to lepším člověkem, tak to prostě je. Attilo, respekt. ()

jakeer

S dokumentmi je to tak, že keď je silná a zaujímavá téma, tak už to samo o sebe je výhra. A Attila silnou témou je - teraz je v kurze a jeho životný príbeh sa musí páčiť (vyrástol v skromných pomeroch, na začiatku kariéry mal najmä zanietenie, k tomu ohromný úspech v Amerike, následný pád, potom návrat, až napokon víťazstvo v "zápase storočia"). Ešte k tomu je to príjemný chlapík. A nech sú zábery z prvej polovice filmu (popisujúcej cestu na vrchol) akokoľvek zaujímavé a fanúšikovi MMA nevídané, a emócie sa u mňa dostavili, tak prácu dokumentaristu musím hodnotiť negatívne. S Petrom Větrovským som videl rozhovor na YouTube (podcast U kulatého stolu) a zanechal na mňa dojem. Na tak mladého človeka úžasné CV - ako dvadsiatnik prezident fortunaligového klubu, následne založenie úspešnej agentúry, ktorá organizuje koncerty so svetovými hviezdami... Keď som sa dozvedel, že tak rozhľadený a príčetný človek sa podujal urobiť dokument o Attilovi Véghovi, ani vo sne by mi nenapadlo, že ho bude režírovať on sám. Samozrejme, mohol by mať nejaký skrytý talent a prekvapiť nás, lenže on ničím podobným nedisponuje. Dokument nie je remeselne dobre zvládnutý, zle sa narába so strihom a najmä s hudbou. Avšak, čo je neodpustiteľné (a prečo dávam také nízke hodnotenie, hoci som sa v pdostate bavil) je, že dokument klame! Viaceré scény sú dohrávané. Scénka na terase popisujúca nenútený rozhovor Attilu s Mečárom je ešte ok. Avšak, akože náhodný telefonát, keď režisér natáča v Gabčíkove ilustráky a Attila mu oznámi, že sú so ženou v očakávaní je do oči bijúci fejk. Taktiež aj akože autentická esemeska od promóterov Oktagonu, že mu zápas odriekol americký súper kvôli Rizinu. Attila je akože prekvapený, rozhorčený a musí sa ísť mimo záber vydýchať - v nasledujúcom strihu je už vydýchaný. Ani taký pohoďák ako Attila toto dobre nezahral a v dokumente popisujúcom realitu to nemá čo hľadať. Štylizované zábery s perfektným filmovým timingom počas Attilovho tréningu (najmä beh na ceste) sú už hriechom menším, skôr je to vec vkusu. Druhá polovica filmu je už venovaná zápasu storočia. Minimálny priestor tu však dostáva Attilov oponent, pričom najmä vďaka nemu mal tento zápas taký náboj (a asi aj vďaka nemu sa väčšina divákov tohto filmu začala zaujímať o MMA). Väčší priestor ako Vémolovi sa tu nepochopiteľne venuje Zwickerovi, pričom on bol iba prostredníkom k tomu, prečo sa stal zápas storočia takým zaujímavým (Vémola na vrchole vs Végh, bývalý šampión Bellatoru v úpadu). Neviem, či Karlos nedal na viac materiálu súhlas, ale rozhodne je to škoda. Na záver zábery z pôrodnice - nech si každý zhodnotí, či to do dokumentu patrí. Petrovi Větrovskému v jeho pracovnom živote fandím, je to obdivuhodný človek, ale filmovej či dokumentaristickej tvorbe nech sa už prosím nevenuje. ()

AdamesWWE

[6/10] Zaujímavý dokument, ktorý nám ukazuje nie ľahkú cestu bojovníka z gabčíková menom Atiila Végh. Uznávam ho ako športovca za jeho úspechy, klobúk dolu. Čo sa týka filmu/dokumentu, priniesol zaujimavé, nové, nevydané veci ohľadom jeho kariéry a cesty k úspechu, no myslím si že to mohlo byť spracované a podané divákovi trošku lepším spôsobom. Mne osobne vadila trochu dlžka filmu a stredná časť deja, ktorá sa mi zdala natiahnutá. Ako hovorím, filmárčina to je iba priemerne podaná, ale rád som si to pozrel a dozvedel sa nejaké veci z tohto športu. Ďakujem a Attilovi držím palce v daľšej kariére. ()

mira007

Formou průměrný dokument alá mluvící hlava o sportovním národním hrdinovi Slovenska, jehož první hodina je životní story Attily Végha a druhá je zápas století s Vémolou. Tři hvězdy za informativní charakter jedné impozantní kariéry a za pár dobových záběru z počátků. ()

bobstock

Pro fanouška MMA povinnost vidět. Neskutečný sympaťák slovenský bijec a dříč, který ukazuje, kam se padá a kam se dá vylézt po té strašné fyzické a psychické mordovině. Kvalitou dokumentu od tvůrce se dá polemizovat, ale o tom, kdo je zatím králem středoevropského MMA těžko. Tohle už asi Karlos nedá s jeho chatrným stavem ramene..75% ()

bozka10

V týchto športoch sa pohybujem prakticky celý život,tak toto prostredie mi je dôverne známe a Attila je legenda minimálne tá naša a nakoľko tento kolektív okolo tohoto borca poznám je mi to veľmi blízke a pre fanúšika týchto športov povinná jazda.Pravdepodobne si tento dokument nájde fanúšikov hlavne práve u tohoto publika,ale určite ho odporúčam každému či už s vášňou,alebo bez vášne k športu.Attilka👊👊 ()

Olík

Začal bych asi tím, že osobně nikdy nepochopím podobné životopisy, ať už filmové nebo i knižní, v momentě, kdy dotyčný (sportovec obzvláště) za sebou nemá celou kariéru…..ale co, už stalo se. Na samotný projekt mám asi tak dva pohledy. Ten první je, že to celé působí spíše jako hračka ambiciózního „všehoschopce“ Petra Větrovského. A za Bé snaha ukázat, že ten snědý maďaroslovák je naozajstný sympaťák s hollywoodským příběhem. Ale jinak jo. Pro nás, kteří oslavovaného bojovníka vnímá až několik posledních let, jde o jednoduché seznámení s jeho počátky a pro skalní prostě jenom…..prostě jenom….prostě netuším :D ()

0L0V0

Attilu mám veľmi rád, je to dobrák od kosti, čo tento film potvrdzuje. Film mapuje cestu športovca od útleho dectva po súčasnosť. Zažívame s ním vrcholy a pády športovca ktorému sa raz darí a žiaľ niekedy nie. Autor vytvoril medailón o človeku, ktorý si to zaslúži a je charizmatický pred kamerami. Bohužiaľ nezvládol do toho dať nič autorské, len ľahkú dramaturgiu pádov a víťazstiev. Chýbala mi hlbšia analýza vzťahu s rodinou a nevyužitý potenciál, že Attila je showman. Pre fanúšikov MMA je tento film peknou mapou života hlavného hrdinu. Zaoberá sa však len jednotlivým zápasom a neprináša, širší rozbor čo všetko bojovník musí pred bojom pretrpieť. Dokument je strihnutý priemerne. Tento šport je rýchli a dynamicky, dĺžky záberov sa dali zdynamizovať a nemusel byť tak uťahaný. Dĺžka filmu je teda prepálená a miestami pre zahraničného fanúšika to môže byť už utopia. Mne to pripomínalo film V ringu s Alim no trošku s vláčnejším tempom a čo sa týka dramaturgie, tak dosť kopíruje film Conor McGregor: Notorious. Vo výsledku neurazí, ani nenadchne. Odporúčam tento film MMA fanúšikom, neodporúčam však náročnejším divákom. 65% ()

rublik05

Pro fanoušky bojových sportů a zejména MMA se dozajista jedná o svátek, povinnost a možnost nahlédnout do života Attily Végha, jednoho z nejúspěšnějších slovenských fighterů a hvězdy československé MMA. Pro mě jako občasného diváka bojových sportů byl tento dokument vcelku milým překvapením. Na ploše více jak 120 minut tvůrci rozeberou život Attily od dětství až po legendární zápas století s neméně slavným fighterem Karlosem Vémolou. Celkově mě film bavil, Attila v něm působí jako normální, skromný a pohodový člověk, jehož urputnost a vytrvalost mu právem nese své ovace. Potěšila mě i uvolněná atmosféra, na které se většina dokumentu nese. Oceňuji také fakt, že se tvůrci vyhnuli přehnané snaze o dramatičnost, která většinou působí velmi nepřirozeně. Vyprávění životního příběhu mělo spád, příjemnou gradaci děje, místy silné emoce a až na výjimky dokument vůbec nenudil. Určitě doporučuji všem milovníkům MMA a bojových sportů celkově, rozhodně zde neuděláte chybu. 8/10. ()

Aleix

Moc pěkně udělané. Attila Végh se v tomto dokumentu představuje jako milý a skromný chlapík. Jeho rychlé úspěchy i série proher. Jaký to kontrast s nejmenovanými celebritami MMA. Ač ,mě martial arts nikdy nebraly, tak když uslyším jméno Végh budu držet palce. Dobrá práce páni tvůrci. ()

Maximilianus

Už som sa bál,  že tam nebude Rytmus. Našťastie sa stihol ukázať a aj s Jasminou si pekne užili zápas storočia v prvom rade.  Dokument fajn, ukázali Attilu aj počas jeho vzostupov aj pádov. Vyzerá byt fajn chlap,  takže som mu tie úspechy prial, ale na konci mi bolo ľúto aj Vémolu. Zaujímalo by ma, ako je na tom teraz on. 6,4/10. ()

Zembitch

Vynikajicí dokument o jednom z nej sportovců novodobé československé historie. Vůbec by mi nevadilo zkrácení o půl hodiny, aby film nabral na dynamičnosti. Každopádně klobouk dolů, snad se obdobných sportovních dokumentů z české produkce brzy dočkáme znovu. Attilovi respekt ()

Nathaniell odpad!

Jééé... Děkujeme čobolům za další důkaz toho, že jejich hodnocení zde je zcestné, nýbrž NEUMÍ točit filmy. POZOR!!! Neplatí na sto procent, ale jen na nějakých 95-98%. ()

Blazis34

Mě se dokument o skutečném bojovníkovi moc líbil. Je to možná tím, že jsem o Attilovi před Zápasem století nic nevěděl, takže mnoho informací bylo pro mě nových. Nejvíce se mi vždy líbí záběry ze zákulisí, z tvrdého tréninku atd. Velký obdiv, co tito sportovci musí zvládnout a vydržet. Hlavně po prohře musí být složité se připravit na další zápas, který je mnohdy až za x týdnů či měsíců. Ve fotbale máte další týden nový zápas, tak se nemůžete tolik trápit předchozí porážkou. Attilovo chování je mi daleko sympatičtější než Karlosovo, takže zpět jsem rád, že v Zápase století vyhrál. Na sportovních dokumentech se mi líbí ta nejistota na začátku natáčení, že nevíte jaký vlastně bude mít konec. Tento dopadl dokonce s dvěmi happy endy. Hodnotím za 80%, čtyři hvězdy. ()

forrest11

Atiilla ako clovek a sportovec je fajn, ale ta mafianska sebranka, ktorou sa obklopuje, na cele s nechutnym, zlym clovekom Bodorom, zraza celu tutu "sportovu" cestu do odpadovych hladin. Hnusni ludia, hnusna kvazi gangster rapova hudba, hnusne vykalkulovane divadlo okolo "zapasu storocia" ...cim je akoze tento zapas, zapasom storocia?! Jedine tak marketingom na oblbnutie hlupych oviec, ktore sa okolo tohto sportu tocia. ()