The Dark and the Wicked

Na odlehlé farmě v blíže neurčeném venkovském městě pomalu umírá muž. Jeho rodina se shromažďuje, aby truchlila. Brzy na to dostává pocit, že je ovládá cosi zlého. (Alfréda)

Jankocour

Scénář naprosto nelogický, hrdinové si svůj osud plně zasloužili kvůli vlastní blbosti. Jinak výborný lekačky a atmosféra. Bál jsem se, jak to má u horroru být. ()

vinducha

Tomu říkám horror pane Bertino, parádní kousek. Dcera mojí sousedky , když to skoukly spolu mi pak "poděkovala" , že už si ode mě nikdy nic doporučit nedá , a to je evidentní pochvala , jak  pro pana režiséra , tak samozřejmě i pro mě.. ()

Frenk

Jenom škoda že to ve většině filmu byla hrozná nuda. Musel jsem na to koukat dvakrát, protože při prvním pokusu jsem usnul asi po 20 minutách. Atmosféra ale ušla a závěr byl překvapivý, takže se to nakonec vyplatí vidět až do konce. Nicméně jsem od toho čekal více. *neutrální smajlík* ()

pubkitch

Ti dva sourozenci byli v tomto filmu tím největším zlem. A prosim vás, až vám někdo bude volat ve tři ráno na pevnou linku - zvedněte ten zkurvenej telefon. ()

tunerking

Docela zajímavý horor. Pár originálních nápadů. nečekané lekačky, tíživá atmosféra. To co mi u tohoto snímku vyloženě chybělo byl nějaký hlubší příběh a rozluzlení. 6,5 z 10. ()

Branislav.Po

Strasna nuda. Ani som to nedopozeral. Snad za vsetko mohol velkopopovicky kozel. Ceckovy film. Uz podla uvodnych titulkov bolo vidiet ze ide o lacak ()

lineker

No sláva. Už jsem myslel, že se letos filmu, který se trefí do mého hororového terče nedočkám. Tohle mne prostě baví. Nejistota, nepříjemný pocit, žádné hektolitry krve, ale postupně nastupující atmosféra hrůzy a děsu. (NE)viditelné zlo skoro až v exaktní podobě. ()

PMU

Mě to bavilo velmi. Sral jsem téměř celý film. Bavila mě atmosféra a zvuky. Ale konec, zas ten konec.. se prostě nepovedl. Škoda, jinak bych dal klidně 4 hvězdy. ()

Jimclark odpad!

To byl teda "horor". Jediný horor byl, že jsem se na to vydržel dívat až do konce! Taková nudná sračka, nemělo to hlavu ani patu. Kde se tam vzalo to "zlo", čím si ho rodiče jako zasloužili? Nevíme. A proč potom pronásledovalo i toho jejich syna, přestože zbaběle utekl (což byl evidentně záměr toho zla, všechny vyhnat) a nechal tam bez vysvětlení svou sestru samotnou, a čím si to zasloužil on a jeho dcerky s manželkou? Taky nevíme. Byl k tomu vůbec nějaký scénář? Pochybuju. A četl ho pan režisér? Ale asi jo, když si ho údajně sám napsal, nebo snad ne? Byl vůbec režisér přítomen na natáčení, nebo to řídil z domova? Tolik otázek, a žádná odpověď. Jo, a "krásné tahy kamery" (jak tu někdo psal) si strčte do šuplíku, tady jsou k ničemu. Pche, prý "Horor roku". ()

goauld

Sledovat to na podobně odlehlém místě, při mihotajícím se plamínku kostelní svíce a šumění listů, tajemných zvuků linoucích se z nedalekého lesa - asi by mě to vtáhlo více do děje. No - v prostředí činžovního domu téměř v centru velkoměsta za svitu pouliční lampy (která mě už asi tak 30let neskutečně sr**e) se nějak né a né dostavit ta správná "atmosfera". Horror tentokrát nebyl o příšerách, či gore (ok... nějaké by se našlo, ale bylo toho tuze máááálo), ale spíše o jistém "tajemnu", ve smyslu -něco tam je, ale nevíme kde a proč-. Nicméně - jedno pozitivum ten film na mou maličkost mělo ;-) Vyjímečně jsem u toho nic "neuzobával". Né snad kvuli tomu napětí, ale spíše že by i těch buráků za 10kč bylo pro tenhle horror škoda. ()

sadsammy

Extrémně nudné. Příznavám, že od začátku to působí celkem slibně, ale nemá to žádný narustajici tempo, furt se řeší stejné věci...Nechápu pointu filmu a taky bych řekla, že lekačky tu prej jsou, ale docela nechutný to je. Nevim jestli to stoji za podivanou a nedoporucila bych si tim ztracet cas. Mozna to bylo naladou a tim, ze uz mam nejaky postoj k modernim pseudohororum, ja nevim.. ()

luciferrus

Bývám často velmi shovívavý i vůči horším filmům, ale tohle teda byla pičovina na kvadrát i na dvakrát. Tvůrcům se nedá upřít snaha, ale to by se do ní nesměli sami zamotat. Ke konci už jsem se jen bavil tím, jaké další nesmysly se tam vysypou. Inspirace Ari Asterem je jasná na první pohled, ale celkový dojem je asi takovej, jak kdyby to točil Vojta Kotek. Dal bych jednu hvězdičku, ale bába bez kostí v ruce se/mě rozsekala. ()

Meraxes

Skoro ako od studia A24, má to správne prostredie, atmosféru, určitú narušenosť. Veľmi blízke zábery kamery, ktoré nám neumožnia sledovať celú situáciu alebo časté snímanie kôz veľmi kvitujem. Herci, na ktorých to dosť stojí, obstáli výborne a hudba je tu naozaj skvelá. A je to aj dosť hrozivé s mnohými naozaj nepríjemnými scénami. V určitý moment sledovania som bol úplne nadšený, to bohužiaľ trochu opadlo. Nie je tu prakticky žiadne stupňovanie napätia a hrôzy. Začne sa na relatívne dosť vysokej úrovni a na nej to vydrží až do konca, čo je fajn, ale chýba tomu nejaké jasné finále. Keď sa ide takto hneď od začiatku, očakávate niečo viac a to nepríde. Pri konci som si začal hovoriť, že už by sa to aj mohlo skončiť a to sa stať nemalo. Vizuál a budovanie atmosféry je tu presne také ako mám rád, ale narozdiel od Astera alebo Eggersa tu chýba tá psychológia postáv, ktorá nám umožní to viac prežiť. Aj tak som veľmi spokojný, ale potenciál bol určite vyšší. 4* 87% ()