The Dark and the Wicked

Bryan Bertino

Tristan Nyby

Tom Schraeder
  • xavierr13

Nestrácajte tým prosím čas. Film je smiešne nudný. Tento film porovnávali s filmom Hereditary od Ari Aster. Tento film nie je ani zďaleka taký strašidelný znepokojujúci a v zásade neexistuje žiadny dej. Možno by sa to mohlo zachrániť tým, že by mal skrútený koniec, ale namiesto toho bola koncová scéna nasávaná ešte viac, ako som si dokázal predstaviť. Bavia ma pomalé horory, thrillery, ale toto bolo len pomalé bez akejkoľvek odmeny.(19.11.2020)

„ĎÁBEL, ĎÁBEL, ĎÁBEL...“ /// Od začátku atmosféra, že by se dala krájet. Nechápu sice vo co gou, ale líbí se mi to. Sny, výjevy, bludy, fantasmagorie… TO JE PEKLO! Teda aspoň pro Louise a Michaela. Film o cca deseti lidech a se spoustou mrtvol… Rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů „O NĚM“. Jen ten konec je zbytečně podivnej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma se všichni bojíme. 2.) Starej je na umření a né a né chcípnout. 3.) Thx za titule „pozorovatel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***(16.11.2020)

Film, v němž se hnusným lidem dějou hnusný věci, a mně nedělalo moc dobře na to koukat (fakt nemusím vidět, jak si někdo zuřivě krájí vlastní prsty apod.). Zlověstná atmosféra je tu vystavěna velmi precizně, ale ve výsledku celá ta přehlídka utrpení vlastně nedává moc smysl a není to film, který by mě nějak bavil nebo mi něco dal, spíš mě jenom děsil, ale takovým tím nepříjemným infarktovým způsobem, který moc nemusím, takže podruhé bych se tomu asi spíš už vyhnul.(27.12.2020)

• verbal

Inu, vlastně se ani nedivím, že to ty místní „hororové“ expertpanice a milovníky rurální erotiky zase rozrajcovalo až k hysterickému přebušování hodnocení. Furt jsou tam totiž naprosto explicitně zobrazovány nějaké kozy, a to snad ze všech možných úhlů. A mezi ty kozy někdo naprudko strčil démona. Ten už sice vidět není, protože jednak na něj zjevně nebyly prachy, druhak by to pak muselo být od dvanácti nepřístupné, a kdo by to pak patřičně docenil, že ano. Ale jinak samozřejmě strašlivá hrůza! Incestní brácha a incestní ségra sedí devadesát minut v hnusné kuchyni na hnusném vidláckém statku, haluškují a chovají se jako čuráci, protože se jakože intenzivně bojí. A bodejť by ne! Vždyť sem tam démonicky zacinkají podkovy a flašky na řetězu, občas strašlivě zaskřípou dveře od stodoly, chvílemi v útrobách temného baráku cosi temně zavrčí, děsivě zavrže podlaha a incestní máma si nakrouhá prstový salát, čas od času do toho teroru někdo příšerně zahraje na pilu a zkomatizovaný incestní táta, poháněný démonem, se náhle zjeví v koupelně a má bělmo, kujón jeden. No „lek“, kurwa! Musím uznat, že mezi „Přímo-na-DVD-k-podepření-hajzlu“ filmy se tu režisér snímáním škaredého statku alespoň trochu snažil o jakous takous atmosféru, nicméně výsledkem je opět Tmavý a špatný festival unyle vatěné, klišovité prudy, scénáristické bezradnosti a nedostatku financí.(9.11.2020)

Syrové reálie chudého obyčejného amerického venkova zabydleného chudými obyčejnými prostými lidmi, představovanými civilně vypadajícími herci s civilním hereckým projevem, žádné zmalované vystajlované primadony... Temná tísnivá atmosféra... Neurčité, ale všudypřítomné zlo, snad Ďábel, usilující o duši umírajícího komatického otce, který se mu snad kdysi upsal, nebo kdo ví... Právě že nikdo neví, možná ani scénárista neví, proč a jakým právem vlastně onen tzv. Ďábel o jeho duši usiluje... Každopádně dokáže v myslích všech zúčastněných vyvolávat celkem slušné halucinace, které mají většinou hodně tragické následky... Vypněte mozek, astrálně se přesuňte do nitra obyčejného dřevěného farmářského domu a užívejte si po dlouhé době nekomerční a netuctový americký horror bez jakýchkoliv otravných dětí, které v obdobných (kvazi)horrorech vždycky působí jako stoprocentní kazišuci plnotučné horrorové atmosféry!(9.11.2020)

• - The Dark and the Wicked, měl mít premiéru na Tribec Film Festival, který byl pro rok 2020 zrušen. (Kudly4)

• - Film byl natáčen na režisérově rodinné farmě. (Kudly4)

• - Z gramofonu hraje píseň „Why Call the Light?“ od Toma Schraedera. (Duoscop)