Ada

• Island Dýrið (více)

María a Ingvar vlastní ovčí farmu kdesi na zapomenuté výspě Islandu. Jejich život uplývá v poklidné rutině práce a odpočinku. Každý rok je o něco lepší než ten předchozí, nebo se v tom alespoň manželé utvrzují. Něco mezi nimi ale zůstává nevyslovené, něco bolestně schází. María a Ingvar se snaží smířit se ztrátou, na kterou zdánlivě neexistuje lék. Divoká islandská krajina jim ale nečekaně nabídne řešení v podobě bytosti, která dostane jméno Ada. Je to dar, nebo prokletí? Debut Islanďana Valdimara Jóhannssona, který se scénáři spolupracoval se slavným krajanem, spisovatelem Sjónem, je minimalistickou baladou o truchlení, přijetí jiného a magické síle mateřské lásky. (Artcam Films)

blondboss

Mysteriózny fantasy úlet v prostredí nádhernej islandskej prírody. Hororovo alebo thrillerovo to nejako moc nefunguje, ale funguje to v rámci budovania jemne skľučujúcej atmosféry typickej pre severské filmy. Miestami to bolo až úsmevné, ale masky celkom fajn. Celkovo mi to nie veľmi sadlo a verím, že mnohí ľudia by sa ma aj spýtali, čo za hovadinu som to pozeral. V istom zmysle to hovadina bola, no v inom zmysle to bol celkom prepracovaný art koncept, ktorý zafunguje hlavne na menšinového diváka. U mňa jemný nadpriemer. 55 % ()

jungewolf

Mysteriózní drama, připomínající starověké/ranně středověké báje a legendy. Baladický příběh, kde si "ovčí muž" přišel pro to, co bylo jeho a do světa lidí nepatřilo . Noomi Rapace byla výborná a 4. hvězdu musím dát za velice drsnou, nehostinnou islandskou přírodu . Moc dlouhá stopáž mu dost uškodila . * Dostupné na aerovod.cz ()

rigby

Trochu kuriozní ztvárnění, ale jinak se na to dalo dívat. Hlavní roli kromě podivného tvora hrála příroda, a to tohle komorní drama drželo pohromadě. ()

Tr0nic

Nebyť tej nádhernej prírody a severskéj atmosféry, bolo by to na ,,odpad". Dejovo to je prázne, ale pokiaľ si v tom nejaké prenesené významy chcete hľadať, tak ich tam nájdete. ()

hanca.uh

Film, a ano - mysteriózní - kde převládají dlouhé hluboké záběry a podmanivá hudba k tomu, joo, to je na severských filmech super, byť ovce nevěstily nic dobrého:-). Téma bych přirovnala k našemu českému "Otesánkovi", závěr mě tedy trochu překvapil, ale i tento otazník se k tomuto specifickému artovému žánru hodí. V celém sále kina nás bylo 5, takže žádná mačkanda tělo na tělo se tam nekonala...což mi ostatně dost vyhovuje:-)). ()

Tranda

Příběh: 3/5; Humor: 0/5; Akce: 0/5; Drama: 4/5; Napětí: 3/5; Hudba: 4/5; Vizuál: 5/5; Atmosféra: 5/5; Zábavnost: 3/5; Herci: 4/5;  Index strachu: 2/5. 6/10 ()

Accuphose

Moc se mi líbí odvaha, se kterou do toho režisér šel, aby to natočil tak, jak natočil. Nemám rád řeči o tom, zda je film pro většinového diváka nebo ne, ale natočený je to výborně, a každý si z toho může odnést co chce... včetně poselství. ()

Fibonacci

Najoriginálnejší za poslednú dobu čo som videl. natočene severskou krutosťou. hmmm, ale horor❌👺jedine tou myslienkou potencialnej existencie "toho" inak ako prevedenie vôbec.. velmi pomaly dej, to sa dalo čakať a preto by som to aj hodnotil dvoma ⭐️⭐️ ale ten originalny napad ide jedna hore✌️✅ ()

lineker

Nečitelný severský bizárek o jedné ne zcela tradiční rodince. Film o dvoustech slovech a tisících pocitech. Jóhannsson svým debutem navazuje na islandskou školu tichých artových filmů pro úzký okruh diváků. Krutá severská příroda a v ní se někde na konci islandského ostrova odvíjí příběh o soužití lidí a zvířat. Pomalé tempo a minimum slov dává hercům možnost hrát. Noomi se té příležitosti chopila s takovým entuziasnem, že se mne až tajil dech. ()

4EverCinema

Takto má vypadat dle mého názoru správný film. Je to tajemné, oplývá to emocemi a přesto se to nebojí s těmi stejnými emocemi ublížit. Krásné. ()

potok.009

"Ještě půjde potřetí se senem nakrmit ovce a vypnu to..." No, nešel, tak jsem tomu dal šanci a... Dobře jsem udělal. ()