Kočičky

Jedenáctileté Amy se začne líbit svobodomyslná taneční skupina a vzepře se proto konzervativním rodinným tradicím. (Netflix)

fixaman

To nízké hodnocení vážně nechápu. Po kritice, kterou ten film schytává, jsem čekal minimálně nějaké dětské softporno. Místo toho jsem dostal velmi trefnou kritiku toho, co z malých holek dělá dnešní popkultura. Řada lidí by Cuties nejradši zakázala a vymazala z povrchu zemského. Mnohem lepší by ale bylo, kdyby bojovali proti tomu, o čem snímek pojednává. ()

Andronikos

Skvelý obraz ťažkostí mladých (dievčat) so spracovávaním rodinných problémov a so snahou zaradiť sa do skupiny, resp. s hľadaním sa v sociálnych vzťahoch na prahu puberty. Niekoľko drobných chýb tomuto náčrtu podľa mňa zaiste vytýkať možné je, ale na pôsobivosti, ba naliehavosti mu to vcelku nič neuberá. Isté scenáristické licencie nechávam bokom; pozoruhodné je, že tri najzásadnejšie chybičky na kráse sa reťazili na konci: dejový (a psychologický) zlom "na javisku" som nedokázal pochopiť (ale to je možno iba moja chyba o štvrť storočia staršieho muža); scéna demonštrujúca materskú lásku a chápavosť mi pripadala mierne ako klišé (nie nutne nestrhávajúce či neupokojujúce aj mňa, diváka, nieto ešte samotnú hlavnú hrdinku), to bolo ale kompenzované tým, že šlo snáď aj o istý "twist" (matka ako tíšiaci, chápavý faktor nahradila "tetičku", ktorá sa takou popri všetkej svojej záľube v suchopárnom učení prípravy polievky javila byť v prvom krízovom momente); samotný záver stavil na metaforický, štylizovaný záber, nie na jednoznačnejšiu výpoveď - to je svojím spôsobom pochopiteľné, stále ale (pre mňa) istým spôsobom znepokojujúce. "Znepokojujúci" je vlastne adjektívum, ktoré tento film stručne charakterizuje asi najlepšie. Jeho znepokojivosť ale ani v najmenšom nesúvisí s pár minútami záberov, ktoré museli prehnať choreografickú "explicitnosť", aby bola jasne ukázaná dezorientovanosť štyroch "mignonnes" v záplave vonkajších vplyvov a vnútorných pohnútok. ()

RoneXxXD odpad!

Tohle je jeden z nejhorších počinů co Netflix kdy udělal.. a cápek co napsal scénář je fakt pošahanej magor. Hrůza. Děs. Převeličení daného tématu. To je film ve zkratce. Enormní odpad a jen ať lidi za tohle Netflix i nadále šikanují.. to zase byla investice. ()

misbos odpad!

.... vole... .jako....cože? - aneb - neměl jsem pajšl to dokoukat. No... můžete kolem sebe třískat "tupejma náckama" jak chcete, faktem zůstává, že tohle JE na paragraf. ()

AloeB

Mignonnes jsou film, který tisíce zběsilých internetem školených kritiků na sociálních sítích už podle americké verze plakátu označilo za čisté dětské porno a zároveň netrpělivě čekalo na premiéru snímku jen proto, aby následně mohlo hodnotit film odpadem (a v lepším případě ho mimo jiné i vidět a netrpělivě vyčkávat ony sexuální akty). Následně pak na internet přibývají znalecké komentáře o tom, jaké je to legit porno pro pedofila, či dokonce normalizace pedofilie. Že se (naštěstí) žádné nahoty ani pornografických scén nedočkáme už naše objektivní kritiky netrápí. A zatímco ona takzvaná normalizace pedofilie je pro ně hříchem nejsmrtelnějším, tak naprosto běžná normalizace sexuální nevázanosti či násilí ve filmech a seriálech tyto náhlé konzervativce vůbec netrápí. Co by tito diváci, kteří s humorem sledují Quentina Tarantina, řekli na Nabokovova? Hlavně ale že je takových názorů nejen na ČSFD tolik, že jeden ani nestíhá rozdávat klíčenky. Protože majorita těchto rádoby kritik Mignonnes se točí kolem údajné nevhodné a pohoršující tématiky filmu, jako bychom už přes sto let nevěděli, že "Není nic takového jako morální nebo nemorální film (v originále kniha). Filmy jsou buď dobře natočeny, nebo špatně natočeny. Toť vše." Uvědomíme-li si toto, vychází nám Kočičky jako relativně průměrný film, který jednoduchým způsobem ukazuje situaci menšin ve Francii a o něco komplexnějším (třebaže ne nijak zvlášť dobře napsaným) i obecně sexuální krizi adolescentních či pre-adolescentních jedinců, která v současnosti přichází čím dál tím dřív. A dělá to velmi nepříjemným způsobem, ostatně ukazuje titulní Cuties jako vymaštěné hloupé holky, které myslí jen na sebe a mermomocí se snaží přizpůsobit se té stránce světa dospělých, kterou vnímají jako přitažlivou. Ti z diváků, kteří ovšem Netflix nevypnuli hned poté, co se na scéně objevil první záběr na tančící jedenáctky, vědí, že i tahle pohádka má dobrý konec. Malá Amy si v průběhu filmu objevila, že vše co dělala bylo špatné, vrátila se k mámě a vše si odpustily. Snímek tedy nic nenormalizuje, naopak představuje ony problémy jako špatné. Dokonce ani netvrdí, že krádež cizího mobilu je běžná věc, vážený Pavle Přeučile. Závěrečná scéna filmu dokonce ukazuje Amy, jak si hraje se svými vrstevníky jako správná jedenáctiletá holčička. Takže jak se tedy tento film liší od jiných filmů, které ukazují pád do temnot a následné navrácení se ke světlu? Jak je rozdílný od snímků, jehož hrdinové šňupou celý průběh filmu spokojeně kokain jen aby na konci uvědoměle přestali; od snímků s prostitutkami, které se odvrátí od svého byznysu, či od snímků v nichž se pochybující či nevěřící obrátí na jedinou pravou víru? Jistě, toto vyobrazení malých holek není příjemné, ale stále jde jen o vyobrazení a fikci. Dává mi smysl, že jestli chceme proti problémům bojovat, nesmíme se bát je vyobrazit. A Mignonnes ostatně není jediný takový film, jenže například Lolita byla naštěstí zadaptovaná již před několika lety. ()

rivah

Pitomé, trapné, nudné - až na muslimské reálie a konflikty s evropským světem. Co asi popuzuje, je scéna, kdy si holka fotí pohlaví a jak se dovídáme, toto pak vyvěšuje na síti, ()

Denila odpad!

Vzpomněli jsme si na film V Síti... Masakr. Hodnocení zapříčiněno hlavně kvůli znechucení, které v nás film zanechal. ()

KillerZeli

Tragický příběh o příliš rychlém dospívání v moderním světě, kde děti mají neomezený přístup k dospělému světu bez pochopení souvislostí. Vyněta skutečných udalostí, které místo toho, aby je lidi řešili, tak raději křičí na toho, kdo je reálně zachycuje. Samozřejmě se na to nedívá hezky - to je pointa. ()

vozralec

Kočičky couričky. Přitom žádné hvězdy to nebyly. Hlavní blackgirlka to ale zahrála obstojně. Pro někoho pedofilm, pro jiného odvážnější pohled mezi holčičky. ()

dogma97

Vůbec nechápu poprask kolem filmu. Snažím se představit si lidi, které to pohoršuje - vyrůstali v bigotní katolické rodině? Chlápci vyděšení nečekaným šimráním v podbřišku? To vaše děti jsou ty deformované a ohrožené - vaší výchovou! ()

PeterFLJilek

Fascinuje ma to moralizovanie okolo filmu a koľko ľudí mu vôbec neporozumelo, pričom je úplne jasné, že jeho témou je práve smutná realita, ktorou je hypersexualizácia detí. Hlavné postavy len opakujú to, čo vidia v klipoch na internete. Za mňa veľmi citlivá sonda do duše dieťaťa. Zároveň sociálna výpoveď o dnešnej spoločnosti. ()

RedEagleSK

Mý drazí neposkvrnění neztopoření spoluobčané. Předně bych chtěl všechny moralistické inkvizitory kolem ujistit že jsem poměrně slušný kluk, ryze platonický heteresexuál ač s mírně neortodoxním sexuálním životem. Do té doby než jsem se s pop cornem v pravé ruce, biblí v levé ruce a krucifixem ležérně zasunutým v mým levým podvazku podíval na profil tohoto filmu na čsfd a komentáře pod ním, myslel jsem si že stránka Aeronet má nízkou návštevnost, nicméně zdejší komentáře mne přesvědčili o opaku, což mne vcelku těší páč jsem škodolíbá piča která Aerouš taky ráda čte, je to takové oddychové čtení asi jako černá kronika říznutá Zjevením Jána a výpisem z mého účtu. Nicméně také je nutno sdělit že chápu že kdybych byl důchodce nebo byl v předůchodovým věku 40- 50 let nebo mladý člověk s inteligenčním koeficientem 50- 90 nebo moralizující kurva s obvodem hrudníku 91-96, film by mne také šokoval a pobouřil, nicméně jako mladej člověk obdařenej nechtěným Danajským darem v podobě vyššího IQ, jsem neviděl ve filmu nic jiného než co vidím v této naší republičce celej život běžně na ulicích v televizi i všude kolem.. to jest mladé holky chovající se i oblékajíci se jako kurvy, kterých morálné a hodnotové rozpoložení je někde na úrovni cynické 50-ti leté bordelmámy z Chánova. Člověk znalý dnešních mladých žen může dokonce nabít dojmu že tento film je ještě poněkud konzeravtivní a holky v něm jsou slušné a stydlivé absolventky nějakého katolického děcáku. Při čtení zdejších komentářú se vskutku cítím jako na novinkách nebo na seznamu, kde když vyjde článek že učitel zneužíval neplnoletou holku pobouření občané tam píší jak by ho vykastrovali zabili a nevím ještě co, a když tam o týden později pro změnu vyjde článek o tom jako učitelka sexuálně zneužívala neplnoletého chlapečka, tak čtu jak tam tytéž občané v uvolněné atmosféře vesele vtipkují, píší jak strašně tomu klukovi závidí, jaké má ten kluk štestí a jak by si to sním chtěli vyměnit. Tož vzhledem k uvedeným nesporným skutečnostem bych chtěl proto milé spoluobčany i celé zdejší soukokotí decentně poprosit ať se na nějaké moralizováni vyserou a ladně se přesunou do piči, tedy pokud se o tomhle anatomickém orgánu mohu pod takovýmhle filmem zmínit. ()

SAINTS

Cuties,je pozoruhodny debut francuzskej režiserky Doucoure,film sa však stal terčom pravicovej kampane.Propagačny obrazok,ktory zobrazuje provokativne spôsoby tanca mladych dievčat v odevoch podobnym bikinam,spojeny s nepresnym popisom bol dovod prečo bol film označeny za ten ktory oslavuje sexualne spravanie deti.Tema filmu,je v skutočnosti opačna:dramatizuje tažkosti dospievanie žien v sexualizovanej a komercionalizovanej medialnej kulture.Je to pribeh pobureneho diebčata nad patriarchalnym poriadkom a vzdoru voči nemu.Aj ked su mnohe z Amyinych činov pochybne jej duch revolty je napriek tomu vznešeny a hrdinsky.Film Cuties ukazuje to čo preživaju farebni ludia a pristahovalci vo Francuzsku v dôsledku izolacie a getoizacie.Jej predmetom,je spojenie osobnej identity s verejnou a naliehavost transformacie samotneho ponatia francuzskej identity,zmeny predstavy o tom kto je považovyny za reprentativnu tvar Francuzska.Tato myšlienka,je uvedena do popredia s mymoriadne kratkym a symbolickym koncom.Pravičiari už stavaju šibenice. ()

Sagra

Dle toho BUMu okolo jsem čekala nějaké nechutnosti apod a ono nic. Jako jasný, nikdo nechce aby se takhle chovala jeho dcera.. Ale už někdo z Vás vyšel na ulici? Holky se takhle oblíkají už skoro běžně a mnohdy se kroutí dost podobně. Nevidím na tom filmu nic pedofilního. ()

beowulf

Soudě podle některých komentářů dorazila puritánská pedohysterie zpoza Atlantiku i do českých luhů a hájů. Pokud by pobouření vesničané na chvíli odložili hořící pochodně a na film se skutečně s otevřenou myslí podívali, zjistili by (snad), že nejde o žádnou exploatační pedofantazii. Je to v prvé řadě film o nelehkém dospívání a pokud je někomu nepříjemné, že 11leté dívky si tu nehrají s panenkami a nepřevádějí staré lidi přes silnici, tak ať se podívá na nějakou pěknou pohádku. Toto je film pro dospělého diváka, který se neopupínkuje z toho, že uvidí, jak se chovají dnešní puberťačky. ()