Ve vynikající charakterové studii, která byla v roce 1980 nominovaná na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek, se Romy Schneiderová představí v hlavní roli Marie, průmyslové konstruktérky na prahu čtyřicítky, která na začátku filmu oznámí svému milenci (Claude Brasseur), labilnímu alkoholikovi, že potratila jeho dítě a odchází. Krátce nato se Marie setká se svým bývalým manželem Georgesem (Bruno Cremer) a nehledě na jeho nový vztah mu znovu padne do náruče. Obyčejný příběh o každodenním životě tří obyčejných lidí a jejich přátel, kteří mají ty samé všední starosti. (Cinemax)

gizi

Romy je zde pro mě stejně okouzlující jako cca před čtvrtstoletím, kdy jsem film také viděl (jen ty cigarety se k ní nehodí). Film i přes svou obyčejnost ne neobyčejný a ani nevím, čím to je. Snad skutečně tou Romy? Tentokrát se nemohu rozhodnout mezi 80-90%. 7.1:2014. ()

benden

Krásný film, plný citu i osamění. Marie chce žít a milovat a stejně, ač má kolem sebe vždy dost přátel, zůsatává sama. Ale přesto mi příběh na konci vyzněl, že je šťastná.... Romy Schneider jedna z nejkrásnějších hereček tehdejší doby. ()