Do kríža

Publicistický
Slovensko, 2020, 3x53 min

Diskusná relácia. (RTVS)

janesX

Áno, presne tak, peniaze a moc sa stali božstvom. No to ešte samo o sebe nemusí znamenať tragédiu, pravda, kým ľudia s takto nastaveným rebríčkom hodnôt nezačnú riadiť štát. Všetko ostatné ( Slovensko a jeho občania) sa potom ocitne na vedľajšej koľaji. Doterajšie vlády nám za uplynulých tridsať rokov zabezpečili na ďalších tridsať (až šesťdesiat) rokov istý zánik, z ktorého nás už ani Európska Únia nevyvedie. Vyľudňovanie už začalo a "všade najlepšie, len nie doma" sa stalo novým porekadlom. Posledné zbytky národa sa potom skoncentrujú v okolí Bratislavi, zvyšok štátu sa domieša rumunmi, ukraincami, maďarmi, hocikým.. No čo, veď nie také národy, aj keď nie vlastným pričinením už zanikli alebo vyhynuli. Ja ako niekdajší patriot, som nad tým už aj zaplakal, ale bola to už dávno posledná kvapka v pohári.. ()

Hamaradža odpad!

Vrchol neprofesionality. Po zhliadnutí dvoch celých dielov nerozumiem, kto tento koncept schválil (je veľmi nejasné kto je diskutujúci a kto moderátor, najmä zo strany neustále zavádzajúceho konzervatívneho demagóga J. Danišku, ktorý rád skáče do reči hosťom, nenecháva ich diskutovať a preceňuje svoj intelekt) a najmä, prečo z peňazí daňových poplatníkov. Miestami táto diskusia troch konzervativcov proti jednému liberálovi pripomína bukkake. ()

AndyMars

Je super, že máme diskusiu tohto typu, lebo je ich málo. Pišta po čase odišiel, ale zase sa otvoril priestor pre ďalšieho hosťa. Témy zaujímavé a aj také, ktoré sa inde nepreberajú, ale sú dôležité. Kľudne by tomu neuškodila ani dlhšia stopáž, lebo keď už, tak nech sa vec preberie dôkladne. Mimochodom, túto reláciu chceli zrušiť, lebo očividne niekomu prekážala. A mňa teší, že ostala. ()

Marcel25

Relácia Do kríža nie je ideálna, má viaceré problémy. Najväčším je pri tom, podľa mňa, samotný moderátor Jaroslav Daniška, pretože namiesto toho, aby bol nestranným pozorovateľom a smeroval danú tému dopredu, často krát skáče ľudom do reči a presadzuje si vlastný názor na vec, najmä pokiaľ sa jedná o kontroverznejšie témy, na ktoré má, ako konzervatívny človek, často krát svoj jasný názor. Určite sa rovnako relácií neuprie jej, síce nepriami, ale predsa kresťanský kontext, ktorý neviem do akej miery má svoje relevantné miesto na v podstate nestrannej verejnoprávnej televízii. Rozumiem však primárnemu zámeru, vytvoriť a dať priestor konzervatívnej strane na Slovensku o vlastnú reláciu, keďže by sa dalo povedať, že mnoho liberálnejšia Večera s Havranom je pomerne populárna (pričom môžem povedať, osoba Havrana my je v rámci myšlienkového, ako aj profesionálneho vedenia diskusnej relácie omnoho viac relevantnejšia). Avšak aj pre viaceré výhrady voči tejto relácií musím podotknúť, že priestor otvárania diskusie v širšom zmysle slova, je vždy plusom pre spoločnosť a samozrejme, pokiaľ budú vznikať relácie aspoň podobných kvalít, kde sa viaceré témy budú otvárať, pokiaľ možno, z viacerých uhlov pohľadu, bude to pre verejnosť obohacujúce a myslím si, že užitočné. To sú podľa mňa dôvody, prečo má, podobná relácia, určite mať priestor. ()

hygienik

Ak máte pocit, že Daniška je zlý moderátor, pustite si diskusie na TV LUX!! Problémom diskusných relácií na STV je fakt, že moderátori už dávno nezachovávajú starú dobrú nestrannosť. A tak sa jednotlivé relácie stávajú platformami na potvrdenie si svojho (moderátorovho) svetonázoru. Tak sa stalo Do kríža hlásnou trúbou náboženského konzervativizmu, Večera s Havranom arénou bojovného progresivizmu a Silná zostava deklaráciou liberálneho feminizmu. Na prvý pohľad je to rozdeľujúce a smutné, ale má to jednu výhodu: Každý si môže vybrať svoju "bublinu" a vopred vie, čo dostane. A to je vlastne dobre. ()