Do kríža

Slovensko, 2020, 3x53 min

Diskusná relácia. (RTVS)

TV spot

Hamaradža odpad!

Vrchol neprofesionality. Po zhliadnutí dvoch celých dielov nerozumiem, kto tento koncept schválil (je veľmi nejasné kto je diskutujúci a kto moderátor, najmä zo strany neustále zavádzajúceho konzervatívneho demagóga J. Danišku, ktorý rád skáče do reči hosťom, nenecháva ich diskutovať a preceňuje svoj intelekt) a najmä, prečo z peňazí daňových poplatníkov. Miestami táto diskusia troch konzervativcov proti jednému liberálovi pripomína bukkake. ()

janesX

Áno, presne tak, peniaze a moc sa stali božstvom. No to ešte samo o sebe nemusí znamenať tragédiu, pravda, kým ľudia s takto nastaveným rebríčkom hodnôt nezačnú riadiť štát. Všetko ostatné ( Slovensko a jeho občania) sa potom ocitne na vedľajšej koľaji. Doterajšie vlády nám za uplynulých tridsať rokov zabezpečili na ďalších tridsať (až šesťdesiat) rokov istý zánik, z ktorého nás už ani Európska Únia nevyvedie. Vyľudňovanie už začalo a "všade najlepšie, len nie doma" sa stalo novým porekadlom. Posledné zbytky národa sa potom skoncentrujú v okolí Bratislavi, zvyšok štátu sa domieša rumunmi, ukraincami, maďarmi, hocikým.. No čo, veď nie také národy, aj keď nie vlastným pričinením už zanikli alebo vyhynuli. Ja ako niekdajší patriot, som nad tým už aj zaplakal, ale bola to už dávno posledná kvapka v pohári.. ()

RigorMortis odpad!

A takéto veci sú občania nútení platiť zo svojich daní v sekulárnom štáte. Dvaja moderátori sa pod zámienkou "diskusnej" relácie snažia nenápadne rozširovať spiatočnícke názory najväčšej registrovanej náboženskej organizácie na Slovensku. Už od pohľadu arogantný Daniška je ako moderátor katastrofálny, neúctivý a demagogický, Pištik Chrappa tiež dvakrát nevyniká. ()

AndyMars

Je super, že máme diskusiu tohto typu, lebo je ich málo. Pišta po čase odišiel, ale zase sa otvoril priestor pre ďalšieho hosťa. Témy zaujímavé a aj také, ktoré sa inde nepreberajú, ale sú dôležité. Kľudne by tomu neuškodila ani dlhšia stopáž, lebo keď už, tak nech sa vec preberie dôkladne. Mimochodom, túto reláciu chceli zrušiť, lebo očividne niekomu prekážala. A mňa teší, že ostala. ()

hygienik

Ak máte pocit, že Daniška je zlý moderátor, pustite si diskusie na TV LUX!! Problémom diskusných relácií na STV je fakt, že moderátori už dávno nezachovávajú starú dobrú nestrannosť. A tak sa jednotlivé relácie stávajú platformami na potvrdenie si svojho (moderátorovho) svetonázoru. Tak sa stalo Do kríža hlásnou trúbou náboženského konzervativizmu, Večera s Havranom arénou bojovného progresivizmu a Silná zostava deklaráciou liberálneho feminizmu. Na prvý pohľad je to rozdeľujúce a smutné, ale má to jednu výhodu: Každý si môže vybrať svoju "bublinu" a vopred vie, čo dostane. A to je vlastne dobre. ()