poster

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus – první pracovní den (festivalový název)

 • německý

  Staplerfahrer Klaus - Der erste Arbeitstag

 • anglický

  Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Krátkometrážní / Komedie

Německo, 2000, 9 min

 • easaque
  ****

  dobře a poučně udělaný "instruktážní" film pro ještěrkáře. Trochu kazí dojem, že je to vlastně parodie na skutečný školící film, ale s autentickým komentářem, prostředím a hudbou. Přesto takto nejspíš působí víc a následky chyb jsou dovedeny do absurdna. Takže 4hvězdičky jsou víc než adekvátní. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](27.12.2012)

 • Ivec
  *****

  Realita:Prebieha štvrtý deň kurzu VZV a všetci účastníci sa tvária ako by už nemohlo nič pozitívne zvrátiť priebeh nudne začatého postupu inštruktora. "Ešte vám pustím jeden film, ale budete musieť čítať"- zahlási inštruktor. "Pre kerého krista pozerať na film s titulkami?"- hovoríme si všetci.Film: Nemecky hovoriaci maník (dôležitý), odovzdá preukaz VZV osobe, ktorá je značne vyškolená, ale "bohužial" je to Klaus. Sranda sa môže začať. Jedna chyba , druhá chyba, tretia chyba.... :)) Ruky vpi.i , nohy v pi.i... hlava tam tiež ... a gore ako vystrihnuté z diel Petra Jacksona(Bad taste,...). Krvi skoro ako naozaj, ale trošku menej. Načo titulky ? Bola to super prdel a ešte som sa pritom "na vlastné oči" presvedčil, čo obnáša nedodržanie predpisov (aspoň tých základných). Ako krátkometrážny film za 5*. A ako inštruktážne video pre ľudí, čo chcú papiere na VZV za 10*.... JE TREBA VEDIEŤ DO ČOHO LEZIEŠ... :)(16.4.2010)

 • Segrestor
  *****

  Ještě stále mám v živé paměti všechny ty instruktážní bezpečnostní filmy, které nám za komára pouštěli ve škole, a když jsem před deseti lety viděl tuto "západo" německou agitku, šel jsem do kolen. Buď jsou instruktážní filmy všude na jedno brdo, nebo to tvůrci naprosto brilantně vystihli a dokonce šli ještě krapet dál. Velmi vtipné, velmi brutální. Velmi brutálně vtipné.(18.9.2012)

 • Kryšpín
  *****

  Myslím si, že ostatní recenzisti odvedli čistou práci nad popisem filmu, ale přesto se cítím na to, že bych měl něco dodat. =) Hlas komentátora vysvětlujíci Klausovi chyby je ve skutečnosti originálním hlasem ze staré televizní ukázky, která byla promítána asi 12 let dříve v Německu pod názvem "Der siebte Sinn" (doslova překlad zní: Sedmý smysl), který byl téměř identický jako tento kraťas, s vyjímkou krve, a kupodivu to bylo docela oblíbené, protože to běželo ve veřejné televizi. Takže pro němce to musí být naprosto celé k smíchu a více se bavili než ostatní, teda jen ti, kteří vlastnili televizi a viděli ukázku aspoň jednou... Tento film zpočátku vypadá jako nějáký druh vzdělávacího filmu, ve kterém je demonstrováno co by něměli řidič "ještěrky" dělat. Ale rychle se dostáváme k tomu, že by to nemělo být bráno vážně, když začne krev cákat všude. Zpočátku je krev v centilitrech, které ce s přibývajícím čase mění na hektrolitry. A pokud máte rádi film Braindead a smáli jste se při něm. Tak u tohoto kraťasu se budete cítit stejně.(26.2.2005)

 • gjjm
  *****

  Jak byste odstranili přilepenou čínskou nudli z košile? Odpověď najdete v tomto instruktážním videu. Úchylný, geniálně morbidní černohumorný minifilm, stylizovaný jako instruktážní video nejmenované německé společnosti, zaměstnávající řidiče vysokozdvižného vozíku. S doprovodem neuvěřitelně infantilní hudby si, milé děti, ukážeme, co všechno se při takové směně Forklift Drivera Klause může stát a jak moc to někdy může být brutální podívaná, kolik je při tom rozsekaných těl a nožů v hlavě :) Mimo celkové geniality asi nejlepší voiceover v dějinách filmu :)(20.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace