poster

Bohouš (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1968, 25 min

Režie:

Petr Schulhoff

Kamera:

Jiří Vojta

Hudba:

Jiří Šust

Zvuk:

Jiří Kejř

Scénografie:

Jan Oliva

Masky:

Oldřich Mach
(další profese)
 • Karlos80
  *****

  Tak tohleto je fakt roztomile nádherné i když tak kraťoučké. Takového psa mít, já vám nevím, tak se snad raději dobrovolně oběsím ! Ne, teď vážně, kdepak nikdy se do ničeho podobného, tedy do žádné takové sázky bez rozumu radši nepouštět a to už vůbec s něčím podobným, i když třeba nakonec vyhrajete! Hergot, co je todleto? – No, co je to, to je Bohoušek. – Děte se vycpat, prosim vás, tohleto přece není Bohoušek, to je kredenc ! Opravdu jedinečná a dnes už kultovní záležitost v podání dvou hereckých mistrů (častých hereckých partnerů). Záležitost, která by se dala doporučit takhle těsně před štědrovečerní večeří, nebo na Silvestrovský večer. Za 5* jednoznačně.(6.3.2007)

 • zigy
  *****

  "Bohoušek snědl i tu kůžičku...." "to není pes, to je kredenc..." "dal bych si ještě nějakou chuťovčičku..." co dodat? Herecký koncert dvou skvělých komiků. Vyzdvihnul bych ještě jeden důležitý atribut, a to je skvělý marš doprovázející servírování jednotlivých chodů. Bez něj by to nebylo zdaleka tak vtipné!(22.1.2015)

 • Jeanne
  *****

  Tak nevím, je v hlavní roli bernardýn Bohouš, Vladimír Menšík, Jiří Sovák a nebo ta tlačenka? :-) Ta tlačenka, ke které někdo jí i chleba, někdo ne ...ale to už by mohl být spoiler! :)) Tato kratičká komedie prostě patří ke klasice českého filmu! Jednoduchý námět, interiéry, dialogy ...a přesto vzniklo něco nezapomenutelného.(22.11.2003)

 • Willy Kufalt
  ***

  Malá předvěst mikrokomedií, které se o pár let na to vrámci cyklu Bakaláři začali rodit jako houby po dešti, někdy více, někdy méně povedené. TV-film zaručeně pobaví, ale s každoroční repriza Bohouše o Vánocích nebo Silvestra (stejně jako pořád těch samých střiháků typu Vladimír Menšík nonstop, Vladimír Menšík neznečitelný a podobně) nemůže přinést nic nového... Zbytečně přeceňovaná záležitost. Ostatně i Bohouš má na svědomí moji nechuť k televizním mikrokomediám v poslední době...(19.12.2016)

 • JARDAHONDA
  *****

  Skvělá mikrokomedie s fenomenálním Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, kterému zdatně sekunduje nenažraný bernandýn Bohouš. Komedie s dialogy ušitými přímo na tělo Vladimíru Menšíkovi, Jiřímu Sovákovi i legendární Zdeně Hadrbolcové. Snímek se odehrává v hostinci, kde hlavní myšlenka je sázka mezi hostem a vedoucím.. "kdo sní víc" ? Bernandýn Bohouš nebo host v podání Vladimíra Menšíka..? Fim se stal kultovní záležitostí. Závěr = 100%(30.6.2013)

 • - Při scéně, ve které Bohouš na zemi olizuje hlavu Jiřího Sováka, vpletli filmaři do hercových vlasů kousky párků. (BLStryker)

 • - Vladimír Menšík si natáčení se psem užíval. Měl spoustu prostoru k improvizaci, nikdo mu neskákal do řeči. „Akorát že Bohoušovi strašně smrdělo z huby. Víc než Sovákovi,“ přisadil si na jedné z besed po natáčení. (alonsanfan)

 • - Pes Bohouš se ve skutečnosti jmenoval Baldur a tento svět opustil v necelých deseti letech na následky otravy z přípravku proti blechám. (carott)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace