Bohouš (TV film)

Scénografie:

Jan Oliva

Masky:

Oldřich Mach

Komedie, která se mnou rostla od malička. Takováhle dílka jsou pro mě výjimečná tím, že jsem z nich nadšený doposud, a to už se blížím věku, kdy jsou bačkory s přezkou a umělé zuby „klapačky“ na dohled. Sice pořád relativně daleko, ale kdo ví :) . Děti na téhle komedii zaujme bláznivá žranice a Menšíkovy hlášky, dospělý si vychutná vybroušené dialogy, především duel Sovák – Hadrbolcová s lechtivým podtextem mně dostane spolehlivě. Prostě chuťovčička, no!(25.4.2019)

Začiatok filmu v prítomnosti Zdeny Hadrbolcovej ma moc neoslovil, ale moment, v ktorom sa odhalila Bohoušova identita nemal chybu. Nasledujúce hody boli celkom zábavné, záver mi však pripadal opäť o niečo slabší. Keby tu u mňa ovšem fungovala nostalgia, ako zjavne u niektorých, asi by som tiež hodnotil vyššie.(19.3.2015)

Skvělá mikrokomedie s fenomenálním Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, kterému zdatně sekunduje nenažraný bernandýn Bohouš. Komedie s dialogy ušitými přímo na tělo Vladimíru Menšíkovi, Jiřímu Sovákovi i legendární Zdeně Hadrbolcové. Snímek se odehrává v hostinci, kde hlavní myšlenka je sázka mezi hostem a vedoucím.. "kdo sní víc" ? Bernandýn Bohouš nebo host v podání Vladimíra Menšíka..? Fim se stal kultovní záležitostí. Závěr = 100%(30.6.2013)

Je zvláštní, že tuhle takzvanou "silvestrovskou televizní tradici" jsem tento Silvestr viděla vlastně poprvé v životě, protože (oproti třeba Mrazíkovi) mě to nějak zázračně minulo. Musím ale říct, že na to, jak mi o tom okolní lidé u televize básnili, a na to, jaké to tady na CSFD má hodnocení, mě to ve skutečnosti nijak neohromilo. Ano, Menšík i Sovák byli výborní herci, ale dějově to u mě jako krátkometrážní film neobstálo. Pořád jsem čekala, co se z toho vyvrbí a jestli se vůbec zasměju, a ono nic, a najednou byl konec. ~(3,2)~(1.1.2016)

Velice příjemné černobíle pokoukání na souboj jedlíků, tedy Menšík vs. Bernardýn. Ještě že se tvůrci rozhodli pro 25 minutovou stopáž, neboť při klasické filmové délce by film nabídl nepochybně spoustu vaty. Takhle se jedná o vyvážené a nenudící dílko, které si jednou do roka při repríze v televizi rád pustím.(20.9.2008)

• - Jméno vedoucího hotelu (Alois Randa) bylo vybráno záměrně, aby obsahovalo slovo „sranda“. (raininface)

• - Veškeré náklady včetně honorářů vyšly na necelých 10 000 Kč. (alonsanfan)

• - Pes Bohouš zemřel v deseti letech. (M.B)