Bohouš (TV film)

Scénografie:

Jan Oliva

Masky:

Oldřich Mach

Bohouš: lék proti nechutenství. Užívejte dle potřeby... Přestože se knedlíkům, dršťkové, tlačence i některým dalším hrůzám české gastronomie vyhýbám obloukem, legendární skeč o bezedném bernardýnovi ve mně probouzí apetit přímo zvrácený. Také proto si jej v zájmu zachování svého luzného zjevu dopřávám jen na Silvestra. :)(4.1.2012)

Žrací duel mezi Vladimírem Menšíkem a bernardýnem Bohoušem patří mezi moje nejoblíbenější komedie vůbec a nedám na ni dopustit. Když si jenom představím, kolik jídla oba duelanti jakoby snědli... Fíha! Ještě, že závěrečný chleba (ve skutečnosti politý benzínem) Bohouš nechtěl, jinak by tam žrali ještě dnes! :D(23.8.2010)

Tak nevím, je v hlavní roli bernardýn Bohouš, Vladimír Menšík, Jiří Sovák a nebo ta tlačenka? :-) Ta tlačenka, ke které někdo jí i chleba, někdo ne ...ale to už by mohl být spoiler! :)) Tato kratičká komedie prostě patří ke klasice českého filmu! Jednoduchý námět, interiéry, dialogy ...a přesto vzniklo něco nezapomenutelného.(22.11.2003)

"Bohoušek snědl i tu kůžičku...." "to není pes, to je kredenc..." "dal bych si ještě nějakou chuťovčičku..." co dodat? Herecký koncert dvou skvělých komiků. Vyzdvihnul bych ještě jeden důležitý atribut, a to je skvělý marš doprovázející servírování jednotlivých chodů. Bez něj by to nebylo zdaleka tak vtipné!(22.1.2015)

Tak jsem se podívala na ten silvestrovský zázrak který dávají každý rok a musím říci že tento film nebyl vůbec špatný. Bernardýn vypadal sympaticky. Akorát nevěřím tomu že by všechno jedl co jim Sovák servíroval na stůl. Protože Bohouš měl pořád hluboký talíř a nebylo vůbec vidět co vlastně konzumuje. Ale jinak by to asi udělat nešlo. Zvířata jsou sice hrozně nenasytná, ale nějáké jídlo jim může způsobit nevolnost. Stejně jako my lidé bychom nemohli jíst třeba jeřabiny. Jinak v tomto filmu to byla jedna ze Sovákových rolí kterou dle mého názoru zahrál výborně. Ještě lépe než ve filmu Muž z Londýna. Neboť k tomuto herci nemám nějáký zvláštní vztah jako třeba moje máma s bráchou.(2.1.2018)

• - Pes Bohouš se ve skutečnosti jmenoval Baldur a tento svět opustil v necelých deseti letech na následky otravy z přípravku proti blechám. (carott)

• - Na konci filmu nechce Bohouš zjesť kúsok chleba - kedže mimo natáčania ho vždy zjedol, museli filmári ten kúsok natrieť benzínom. (kosticka7)

• - Vladimír Menšík si natáčení se psem užíval. Měl spoustu prostoru k improvizaci, nikdo mu neskákal do řeči. „Akorát že Bohoušovi strašně smrdělo z huby. Víc než Sovákovi,“ přisadil si na jedné z besed po natáčení. (alonsanfan)