Michael Jackson: Bad

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1987, 17 min

Další z plejády Jacksonových klipů jeho veleúspěšného období let devadesátých. Vysoká úroveň taneční choreografie jest Jacksonovou doménou i v tomto dílku, ve kterém Král popu nenechá nikoho na pochybách o tom, ,,kdo je zlý"... (kubal18)

genetique

Toto má byť čo?! Videoklip nemá predsa žiadny príbeh, akurát, že ho zrežiroval Martin. Ale to by tu potom mohli byť všetky klipy od každej skupiny, veď každý si robí choreografiu. Takže song a klip hodnotím, viac nie. Nezaslúži si to. Mimochodom Wesleyho som si všimol až teraz a riadne si to vedľa Michaela dáva :D. 75%. ()

MM_Ramone

Znova pripomeniem fakt, že nie som obdivovateľom tvorby popového kráľa Michaela Jacksona. Jeho piesne nie sú pre mňa zaujímavé. To však neznamená, že si neuvedomujem jeho nadanie a talent. Vo svojom odbore to bol absolutný profesionál, perfekcionalista, umelec. O tom svedčia aj jeho video klipy. Tento ku skladbe "Bad" mu dokonca natočil Martin Scorsese. Jeden z najoceňovanejších amerických režisérov. *** ()

korbitch22

Písnička je ve 4.minutové verzi skvělá,v 10. minutové slušná a v 17. nesnesitelná.Nehledě na to,že je to jeden z prvních hudebně tanečních battlů,je klip mizernej,jelikož nejpřeceňovanější režisér všech dob,maestro Scorsese dokáže zabít i tak silný potenciál Michaela Jacksona.Jeden z těch horších klipů,ale píseň je skvělá. ()

ScreamJay

“Hudba dokáže zažehnout v srdci žár, ale srdce nikdy nespálí. Protože bez srdce nelze hudbě propadnout.“ Byly to 80tky, on byl bezpochyby králem doby a po (dodnes) rekordních tržbách a bezkonkurenčním úspěchu sólovky Thriller (1982) přišlo album Bad (1987). Stejná porce hitů, nepolevující muzikantská exprese, osobitost, elán a glanc do jinak zkostnatělé, estrádní či diskotékové popoviny. Takže koho ještě překvapí, že právě Bed je druhou nejprodávanější deskou vůbec? Asi nikoho. Sám (i přes fakt, že na režijní stoličce seděl právě Scoresese) jsem zrovna tomuhle klipu nikdy nepřišel zcela na chuť. Nelze mu upřít precizní choreografii, živelnost, ale i přes obrovský hitový potenciál songu jako takového, nechává mě dodnes tohle dílko poměrně chladným. Takže 9/10 za písničku a 6/10 za klip. My Rating: [7/10] ()

Jara.Cimrman.jr

Pro čtyřminutové klipové kroucení, běhání a práskání bičem v metru mám celkem slabost, ale na druhou stranu mne mimořádně nudil ten šedobílý příběh, který k němu mistr Scorsese přilepil vteřinovým lepidlem. Bez tohoto nesmyslu bych byl spokojený, ale s ním jsou ty čtyři hvězdy hodně nadhodnocená záležitost. ()

• Klip byl ve své době nejdražším klipem v historii. Celkový rozpočet byl 2 200 000 amerických dolarů. (GreatestFan)
  • Do té doby neznámý Wesley Snipes tímto klipem odstartoval svou hvězdnou kariéru. (Roman.Ticka)
  • Pro zvýšení autentičnosti a reality klipu, byla hlavní scéna v metru natáčena ve skutečných interiérech, a to po dobu tří týdnů. (Roman.Ticka)

Související novinky

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na…