Michael Jackson: Bad (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Scénografie:

Adrianne Lobel

Kostýmy:

Rita Ryack

“Hudba dokáže zažehnout v srdci žár, ale srdce nikdy nespálí. Protože bez srdce nelze hudbě propadnout.“ Byly to 80tky, on byl bezpochyby králem doby a po (dodnes) rekordních tržbách a bezkonkurenčním úspěchu sólovky Thriller (1982) přišlo album Bad (1987). Stejná porce hitů, nepolevující muzikantská exprese, osobitost, elán a glanc do jinak zkostnatělé, estrádní či diskotékové popoviny. Takže koho ještě překvapí, že právě Bed je druhou nejprodávanější deskou vůbec? Asi nikoho. Sám (i přes fakt, že na režijní stoličce seděl právě Scoresese) jsem zrovna tomuhle klipu nikdy nepřišel zcela na chuť. Nelze mu upřít precizní choreografii, živelnost, ale i přes obrovský hitový potenciál songu jako takového, nechává mě dodnes tohle dílko poměrně chladným. Takže 9/10 za písničku a 6/10 za klip. My Rating: [7/10](27.6.2009)

• Slavníkovec

Zpěvák černošského původu Michael Jackson, mi byl až do mých 5-ti let naštěstí neznámý. Jeho styl hudby a tance se mi zrovna 2 krát nepáčí.. To jak vystupuje je dalším minusem do hluboké truhlice toho jak ho nemám rád. Kdyby byl jaký je, neměl problémy s dětmi, též i s nosem. No stejnak po zjištění toho, že tento klip je dílem Martina Scorseseho, toho Scorseseho co získal oskara za Skrytou identitu, jsem se rozhodl, že aspoň těch 40% dám.(3.8.2007)

• Radiq

Michael Jackson, co vypadá jak Janet Jackson, k tomu tanečky a zpěv, kterym se snažej zastrašit Wesleyho Snipese (kterej je má na háku a řiká si, jak sou trapni a já si to řikám taky), k tomu 80. léta a zženštilej Jackson, co má na sobě tolik kovovejch cingrlátek, že cinká jak oslíčku otřes se, co vic si přát? Nic, spíš si to rač ani nepřát...(30.10.2013)

Písnička je ve 4.minutové verzi skvělá,v 10. minutové slušná a v 17. nesnesitelná.Nehledě na to,že je to jeden z prvních hudebně tanečních battlů,je klip mizernej,jelikož nejpřeceňovanější režisér všech dob,maestro Scorsese dokáže zabít i tak silný potenciál Michaela Jacksona.Jeden z těch horších klipů,ale píseň je skvělá.(26.4.2012)

Toto má byť čo?! Videoklip nemá predsa žiadny príbeh, akurát, že ho zrežiroval Martin. Ale to by tu potom mohli byť všetky klipy od každej skupiny, veď každý si robí choreografiu. Takže song a klip hodnotím, viac nie. Nezaslúži si to. Mimochodom Wesleyho som si všimol až teraz a riadne si to vedľa Michaela dáva :D. 75%.(15.5.2007)

• - Do té doby neznámý Wesley Snipes tímto klipem odstartoval svou hvězdnou kariéru. (Roman.Ticka)

• - Ve videoklipu byla na plakátě Wanted použita podobizna režiséra Martina Scorseseho. (Roman.Ticka)

• - Režisér Martin Scorsese sa pri natáčaní videoklipu inšpiroval filmom West Side Story (1961). (Raccoon.city)