Michael Jackson: Bad (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 1987, 17 min

Martin Scorsese

Richard Price

Michael Chapman

Barbara De Fina

Kostýmy:

Rita Ryack

Martin Scorsese měl vždycky velmi blízko k hudbě, což je patrné i na většině filmů a také na tom, že natočil několik dokumentů s kapelami a zpěváky. "Bad" je videoklip k písni Michaela Jacksona, je vidět, že j to videoklip s příběhem, ale to, co dělá z tohoto kousku něco výjimečného, je především Michael sám. Jeho zpěv je prostě výborný, Scorsesemu se jen podařilo z toho udělat dobře zahraný a nasnímaný klip. Tahle písnička by však byla skvělá i s jiným klipem.(31.10.2013)

Pro čtyřminutové klipové kroucení, běhání a práskání bičem v metru mám celkem slabost, ale na druhou stranu mne mimořádně nudil ten šedobílý příběh, který k němu mistr Scorsese přilepil vteřinovým lepidlem. Bez tohoto nesmyslu bych byl spokojený, ale s ním jsou ty čtyři hvězdy hodně nadhodnocená záležitost.(24.11.2014)

• Gastovski

Přiznávám. Nemám Jacksona ani trochu rád, je mi krajně nesympatickej, a moje hodnocení je možná trochu zaujaté vůči němu. Ale i kdybych nebyl zaujat, tak klip je to fakt příšernej (dobře, maj pěkně sečvičený pohyby, ale to jsme měli i my na maturáku). Podle mých skromných měřítek je nápaditost klipu nulová a fakt to byl záhul, vydržet až do konce.(20.5.2011)

Milý uživateli genetique, že ty hodnotíš něco co jsi neviděl? To se přeci nedělá, nachytla jsem tě. Bad samozřejmě příběh má. Videoklip má v plné verzi 17 minut. Děj začíná ve škole, kde se mladý student Daryl balí na cestu domů. Při návratu maminka nechá vzkaz na stole, že není doma, tak se chlapec jde podívat za starými kamarády. Leč zjišťuje, že jako studentík už nezapadá a je jiný, vysmívaný. Fakt je, že příběh je založen na skutečné události, kdy mladíka zabili po návratu ze školy. Sestříhaná klipová verze, už je choreografie v metru. Ovšem, i po té má příběh vyústění. Jaké? Podívej se.(15.10.2011)

Písnička je ve 4.minutové verzi skvělá,v 10. minutové slušná a v 17. nesnesitelná.Nehledě na to,že je to jeden z prvních hudebně tanečních battlů,je klip mizernej,jelikož nejpřeceňovanější režisér všech dob,maestro Scorsese dokáže zabít i tak silný potenciál Michaela Jacksona.Jeden z těch horších klipů,ale píseň je skvělá.(26.4.2012)

• - Pro zvýšení autentičnosti a reality klipu, byla hlavní scéna v metru natáčena ve skutečných interiérech, a to po dobu tří týdnů. (Roman.Ticka)

• - Do té doby neznámý Wesley Snipes tímto klipem odstartoval svou hvězdnou kariéru. (Roman.Ticka)

• - Klip byl ve své době nejdražším klipem v historii. Celkový rozpočet byl 2 200 000 amerických dolarů. (GreatestFan)