Horor / Thriller / Drama

USA, 2002, 95 min

Carrie bez nadpřirozených schopností, na jedničku zahraný psychologický snímek, jedna z nejtragičtějších a nejpolitováníhodnějších hlavních postav vůbec... To je May. Dokonalý film složený z řady na první pohled nesourodých částí (hehe). Bez chyby. Ne, vážně. Místy je to zvráceně vtipné, místy, hlavně k závěru a v závěru, krvavě hororové (ale vtipné taky), ovšem v první řadě je to pořád film o narušené dívce, která se tolik snažila být normální a tak moc chtěla žít normální život, že z toho pro ni nemohlo vzejít nic dobrého. May v úžasném podání Angely Bettis (neskutečný chameleon) jsem moc přál, aby jí to jednou už konečně vyšlo a bylo mi jí tak líto, ale zároveň jsem byl zvědavý na to, co jí kdo kdy provede a co pak ona provede jemu/jim. Tak mazaně natočené to je. Režie naprosto skvělá, kdy kamera vystřídá snad všechny možné úhly, a fantastický soundtrack ze všeho dělá až magicky tragickou podívanou. Nečekejte klasický horor ani klasický psychologický příběh outsiderky, čekejte film, který je dost pravděpodobně výborný. Pět čistých.(7.4.2013)

• dwi

Divnější než May je spíše režisér, který se následující hodinku a půl utápí v podivínství všeho druhu a rozbředlém ději. Ten se snaží „zašít“ dohromady erotickými scénami případně nechutnostmi všelijakého druhu (působí však prázdně). O lidech s pokřiveným vnímáním reality byla natočenou spousta dobrých filmů. To se ovšem o tomto říci nedá. Atmosféra se ztrácí již při úvodních titulcích, herecký výkon hlavní herečky je nepřesvědčivý a vlastně všechno působí jaksi „divně“. Každopádně, když si neumíte najít přátele, nedělejte si je.(13.11.2003)

Hnusné, depresivní, ujeté..to jsou slova co mě napadly hned po konci filmu. Další z pokusů filmařů natočit něco co v lidech zanechá podobné pocity. Je to dobře? Takový mistr jako je Menzel v jednom rozhovoru řekl nšco v tomto smyslu: Co dá člověku takový Pulp Fiction nebo Trainspotting? Že prostřelit někomu hlavu je vtipné? A co dá May mě? Maximálně to, že pokud budu znát nějakou buchtu co jí je podobná( bohužel znám jich dost co chodí jako zombie v hadrech ze sekáče), tak nikdy si z ní nedělat kozy. Je to dost?(29.6.2007)

Po televizní Carrie (2002) další nedoceněná lahůdka s fantastickou Angelou Bettis. A zatímco u "její" Carrie jsem s plným počtem zaváhal, tady už tu chybu neudělám - definitivně mě přesvědčil skvostný konec. McKeeova filmová řeč se mi líbí a baví mě, líbili se mi a bavili mě i všichni tři ústřední herci (silné trio Bettis - Sisto - Farris), líbila se mi žánrově dokonalá titulková písnička... Zkrátka oddechový film podle mého nejmlsnějšího gusta, minimálně 90%.(1.8.2014)

Rozjezd jako z romantické komedie (s asi sekundovým záběrem na ječící May se zapíchnutýma nůžkama v oku během úvodních titulků) o ošklivce betty, která má obří brýle, jakože nejlacinější značka toho, že postava má být co největší loser na světě. Pokračuje přes morbidní vtipy až k bizarnímu krvavému závěru. Toto všechno je navíc prokládáno záběry na strašidelnou panenku a pokusy May o začlenění se do společnosti, neuspěchy a silně narušeným chováním, které se snaží maskovat jako normální. May ale narozdíl od Carrie žádné nadpřirozené schopnosti (možná?) nemá, takže nakonec své narušené osobnosti musela dát průchod trošku klasičtějším způsobem. Úplně finální scéna je pak už z úplně jiného haluzáckého soudku. :)(19.1.2010)

• - Režisér Lucky McKee si ve filmu střihl malé cameo, jako muž, který byl se svou přítelkyní ve výtahu. (hladass)

• - Jméno přítele, kterého si May nakonec vytvoří, je Amy, což není jen anagram May, ale i slovní hříčka na Ami, což znamená francouzsky přítel. (hladass)