Horor / Thriller / Drama

USA, 2002, 95 min

• MIMIC

Morbídny "remake" klasickej gréckej báje o Pygmaliónovi je dokonalosť sama. Absolútne geniálnej poslednej päťminútovke akoby vystrihnutej z nejakého artfilmu (Prečo ma nevidíš? Naozaj ma nevidíš? Uvidíš ma. Au! Teraz ma už vidíš? To som rada. No, vlastne je mi to fuk.) predchádza film tak nudný, že nuda tu snáď bola povýšená na tvorivú (?!) metódu. Experiment "nuda vs. paráda" sa vydaril - výsledok musíte chvíľu rozdýchať. Experimentálnym filmom však viac než dve hviezdičky nedávam.(15.1.2005)

• Morholt

Nemohl jsem si nevzpomenout na Vraždy podle Jidáše. Přesto byla stavba příběhu jiná, nutno říci, že dobře napsaná a to samé se dá říct o postavách. Bohužel zpracování za moc nestojí. Napětí nulové, scény, jež by měly nahnat husí kůži či šokovat, tu nejsou vůbec. Snad jen ta dětská, ale i té jako by něco chybělo. A tak jediné, o čem se dá mluvit v superlativech, je výkon Angely Bettis, ale ta to sama utáhnout nemohla. 30%(26.3.2012)

Čekat od filmu kategorie Horror po půlnoci nějaký hluboký niterný zážitek, po kterém se vám bradička třese dojetím a v krku sedí knedlík jak kachní vejce, je pitomost. Stejně jako čekat krev a střeva v řachandách od Trošky. Tady je to, co tam má být, tedy krev a krev a zase jen krev, a rozhodně tam není nic, co tam prostě nepatří, tedy děj, rozum a ...zapomněl jsem na něco?(19.3.2014)

Sugestivní sonda do života jedné psychotičky... Bizarní, těžce uchopitelný film (se skvělou (!) Angelou Bettisovou), který samozřejmě není žádným laciným béčkovým horrorem ani povrchní podívanou pro teenagery, ale spíše těžkým psycho(pato)logickým dramatem - trýznivým thrillerem, bez servítků obnažujícím duši a mysl psychicky nemocné, citlivé a upřimné, v >reálném< světě však nešťastné bytosti, neustále >bité životem< ke všemu svému trápení a osamělosti... "Nikdo nechce být sám," říká May a nakonec ze vší té marnosti umí najít už jen tu >SVOJI< cestu... Ano, May se tolik snažila, May není panenka, May je opravdová... "Tolik krásných částí, když si neumíš najít přítele, udělej si ho..." ...May už není sama... - Za pozornost stojí i skvělá hudba (Alien Tempo, Experiment 13, Jaye Barnes, Luckett), podmanivým způsobem dokreslující depresivní atmosféru filmu. - - - P.S. Na ČSFD až nepochopitelně podceněný film (viz IMDb: 6,8). Pozn.: Tenhle film opravdu potřebuje originální znění, ev. s titulky!(26.3.2006)

"O ČEM SI TO ČTEŠ?" - "O AMPUTACÍCH." - "KVůLI PRÁCI?" - "NE, PRO ZÁBAVU." Příjemně morbidní záležitost plná černočerného humoru, jejíž hlavní představitelka by si za ty vykulené oči a nepříčetný úsměv zasloužila Oscara. Škoda jen toho rozvleklého tempa a že tvůrci přitlačí na pilu až na samém konci. Jenže tohle není RUKA ZABIJÁK, i když jde taky o "údovou hororovou komedii." Tvůrcům jde hlavně o jakousi celkovou bizarnost než o vysoký bodycount. Pár dobrých nápadů (konfrontace May s fanouškem italských gore), pěkná kamera, ta panenka mi docela naháněla strach a lesbička v podání Anny Faris byla sexy.(26.3.2006)

• - Jméno přítele, kterého si May nakonec vytvoří, je Amy, což není jen anagram May, ale i slovní hříčka na Ami, což znamená francouzsky přítel. (hladass)

• - Režisér Lucky McKee si ve filmu střihl malé cameo, jako muž, který byl se svou přítelkyní ve výtahu. (hladass)

• - Anna Faris přijala roli Polly, protože se jí zdálo vzrušující hrát lesbu, která se „zamiluje“ do podivné dívky, která má chuť si poskládat z lidských částí svého vlastního kamaráda. (lyukassza)