Horor / Thriller / Drama

USA, 2002, 95 min

Dost náhodně sem to zapnul na běžně tragickým kanále Film +, ale...asi sem divnej nebo mám prostě rád divný lidi, ale ta sadistka byla rozhodně milá a s každou další cigaretou přitažlivější. Antifeministický ztvárnění lesbiček jako cheerleader s krásnejma nohama a Anička Faris s vyplazující jazýček konvenuje mý macho vizi světa. Napětí sice není budováno klasicky hororově a spíše si vyšlo na rande s komedií, ale absence klasických teen lekaček je dosti sympatická, zvlášť je-li nahrazena až japonsky ujetým chováním postav v kombinaci s cool roztomiloučkejma vraždama.(6.12.2010)

Po dlouhé době zase jeden hodně hustej úlet. May by se mohla jevit jako fakt drsná holčička, ale ve skutečnosti je to osamělá zmatená dívčina, kterou všichni jenom klamou. Ona se snaží zavděčit, ale je za to jen srážena na kolena. Herečka zahrála hlavní roli takřka výborně a vůbec nevadí, že krev nestříká od začátku do konce. (Stříká jenom na konci...)(26.3.2006)

Tak May je velice rozporuplný film, který se hned dá hodit do odpadu bez mrknutí, ale myslím si, že to není tak docela špatné. Pokud chcete se dostat do blázince a nechtějí Vás tam vzít, tak tady uvidíte přesně to, jak se chovat aby Vás tam vzali. Naprosto vyšinutá May na mě působila opravdu zajímavým dojmem a spíš jsem litoval ostatní postavy, že s ní musí přijít do styku. Za mě 70%. Jsem nad míru spokojený.(29.7.2013)

Film, který má diametrálně odlišné hodnocení na csfd a imdb a který se na zámořských hororových serverech objevuje v žebříčcích nejpovedenějších snímků po roce 2000, ale u nás mu téměř nikdo nevěnuje pozornost. Pravda, jak už to tak bývá, se nachází někde mezi těmito dvěma mantinely. May je totiž, ač se to od pohledu nezdá, poměrně hodně těžko uchopitelný film. Zásadní chyba je v očekávání teenagerského hororu - tak do filmu nemáte šanci proniknout. Ne, ne, May je psychologickým dramatem se spoustou alegorických prvků a abstraktním dějem. Proto nemusí být herecké výkony špičkové (kromě May samotné), proto nemusí být jednání ostatních postav logické. Anebo jinak - zápory tohoto filmu nejsou skutečnými zápory, nýbrž pouze subjektivně negativně vnímanými neutrálními jevy. Aneb kdo to vidí, ten to vidí, kdo to nevidí, tomu to nevysvětlíte.(28.12.2009)

• honajz2

SPOILERY! Strašně nudně natočený film, který je hlavně drama, horor pak jenom ve finále. Drama je to ovšem celkem hloupé - celé je to o holce jménem May, která má jednu jedinou kamarádku a tou je její panenka, jinak se May chová strašně divně, je introvert, ale později se na ni usměje štěstí a nějakou náhodou si najde přítele a kamarádku, ti jsou taky strašně divní, kamarádka je lezba a chce to s ní dělat, May je evidentně bi, protože má toho přítele, který se zabývá točením černobílých torture porn. Postupně se na May všichni vykašlou, jí se rozbije panenka a ona se zblázní a jelikož se jí na spoustě lidech líbí jejich části (ruka, noha, krk...), tak si pro ně přijde. Bez nějakého napětí, jelikož nám je všem jasné, že May teďka nikdo nezastaví (což je dost zajímavý, celej film se to holka bojí mluvit, ale pak úplně bez problémů všechny zabije) a tak si nakonec z těch částí vyrobí novou panenku, u které má ale pocit, že ji ta panenka nevidí, takže si May vypíchne oko a dá to té svojí panence. Fin, konec. A poselství filmu? Vyhýbejte si introvertům, protože když jim něco uděláte, okamžitě vás zabijí, protože jsou uvnitř strašně zvrhlí. Ha ha, to jako fakt? Netočil to náhodou můj učitel na základce, který vystřídal nejmíň tisíc povolání, přičemž dobře neovládal ani jedno a jednou pronesl, že introverti jsou zhouba lidstva? Možná v tom až moc vidím nějaké poselství, ale tak když je to spíš drama, tak by to něco říkat mělo a jestli to něco říkat mělo, tak se mi to zdá dost hloupé. Herecky to je překvapivě dost dobré Angela Bettis svoji roli May hraje fakt skvěle, Jeremy Sisto je tu taky dost dobrej, ale celkově mě prostě film nudil, a dost zklamal. A to to natočil Lucky McKee, od kterého jsem viděl celkem povedený horor Lesy. May se mu ale podle mě moc nepovedla. 2*(30.7.2019)

• - Jméno přítele, kterého si May nakonec vytvoří, je Amy, což není jen anagram May, ale i slovní hříčka na Ami, což znamená francouzsky přítel. (hladass)

• - Režisér Lucky McKee si ve filmu střihl malé cameo, jako muž, který byl se svou přítelkyní ve výtahu. (hladass)

• - Anna Faris přijala roli Polly, protože se jí zdálo vzrušující hrát lesbu, která se „zamiluje“ do podivné dívky, která má chuť si poskládat z lidských částí svého vlastního kamaráda. (lyukassza)