Když byla May malá, měla jediného přítele - ručně vyrobenou panenku Suzy. Teď je May velká a jejím jediným přítelem je stále Suzy. Pak se ale May seznámí s filmařem Adamem. Věcí, která se na něm May nejvíce líbí, jsou - jeho ruce. U další známé, Polly, obdivuje její krk. May se prostě na lidech líbí jen některé části. A protože ví, že jediná možnost, jak získat přítele, je ručně si ho vyrobit, pustí se do toho. Začne z uřezaných lidských částí skládat ideální tělo. Není pravda, že by May neměla ráda lidi. Má je ráda. Částečně. (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Film, který má diametrálně odlišné hodnocení na csfd a imdb a který se na zámořských hororových serverech objevuje v žebříčcích nejpovedenějších snímků po roce 2000, ale u nás mu téměř nikdo nevěnuje pozornost. Pravda, jak už to tak bývá, se nachází někde mezi těmito dvěma mantinely. May je totiž, ač se to od pohledu nezdá, poměrně hodně těžko uchopitelný film. Zásadní chyba je v očekávání teenagerského hororu - tak do filmu nemáte šanci proniknout. Ne, ne, May je psychologickým dramatem se spoustou alegorických prvků a abstraktním dějem. Proto nemusí být herecké výkony špičkové (kromě May samotné), proto nemusí být jednání ostatních postav logické. Anebo jinak - zápory tohoto filmu nejsou skutečnými zápory, nýbrž pouze subjektivně negativně vnímanými neutrálními jevy. Aneb kdo to vidí, ten to vidí, kdo to nevidí, tomu to nevysvětlíte. ()

B!shop

Boze to byla kravina. Kdyz se dlouho nic nedelo tak sem to chtel vypnout, ale pak sem si rek, ze prece musi neco konecne prijit a nemuze to bejt furt dokola o tom, ze o May nikdo nestoji. Pak to nastesti prislo, May dostala peknej napad na panenku a uz to jelo. Napad dobrej, ale hororovou atmosferu jsem tu nenasel, jen jsem koukal na sem tam krvave sceny a nijak zvlast me to nebralo. Spis by film obstal jako drama, protoze hlavni predstavitelka hrala docela v pohode. Nejvic se mi asi libila scena s detma ve strepech, ale byla nejak divne nasnimana. Ale zas az tak strasny to nebylo, dokoukat se to dalo. ()

tron

„Keď si nevieš nájsť priateľa, vyrob si ho.“ Bola to noc, kedy si nesmelá May (Angela Bettis) začala zháňať náhradné časti, lebo ju to prestalo baviť a nikto ju nemal rád. Hoci si myslím, že nebezpečnejší sú ľudia, ktorí sú až príliš normálni,než takýto čudáci, je May podarený hororček, ako robený na nedeľňajšiu ranú kávu (pre niekoho). Príjemne zvrhlá záležitosť. Niečo ako keby Wednesday Addams (alebo Mary Shelley) dostala vlastný film a zo strašidelného zámku odišla bývať dole do mesta. ()

choze

"O ČEM SI TO ČTEŠ?" - "O AMPUTACÍCH." - "KVůLI PRÁCI?" - "NE, PRO ZÁBAVU." Příjemně morbidní záležitost plná černočerného humoru, jejíž hlavní představitelka by si za ty vykulené oči a nepříčetný úsměv zasloužila Oscara. Škoda jen toho rozvleklého tempa a že tvůrci přitlačí na pilu až na samém konci. Jenže tohle není RUKA ZABIJÁK, i když jde taky o "údovou hororovou komedii." Tvůrcům jde hlavně o jakousi celkovou bizarnost než o vysoký bodycount. Pár dobrých nápadů (konfrontace May s fanouškem italských gore), pěkná kamera, ta panenka mi docela naháněla strach a lesbička v podání Anny Faris byla sexy. ()

igi B.

Sugestivní sonda do života jedné psychotičky... Bizarní, těžce uchopitelný film (se skvělou (!) Angelou Bettisovou), který samozřejmě není žádným laciným béčkovým horrorem ani povrchní podívanou pro teenagery, ale spíše těžkým psycho(pato)logickým dramatem - trýznivým thrillerem, bez servítků obnažujícím duši a mysl psychicky nemocné, citlivé a upřimné, v >reálném< světě však nešťastné bytosti, neustále >bité životem< ke všemu svému trápení a osamělosti... "Nikdo nechce být sám," říká May a nakonec ze vší té marnosti umí najít už jen tu >SVOJI< cestu... Ano, May se tolik snažila, May není panenka, May je opravdová... "Tolik krásných částí, když si neumíš najít přítele, udělej si ho..." ...May už není sama... - Za pozornost stojí i skvělá hudba (Alien Tempo, Experiment 13, Jaye Barnes, Luckett), podmanivým způsobem dokreslující depresivní atmosféru filmu. - - - P.S. Na ČSFD až nepochopitelně podceněný film (viz IMDb: 6,8). Pozn.: Tenhle film opravdu potřebuje originální znění, ev. s titulky! ()

• Jméno přítele, kterého si May nakonec vytvoří, je Amy, což není jen anagram May, ale i slovní hříčka na Ami, což znamená francouzsky přítel. (hladass)
  • Anna Faris přijala roli Polly, protože se jí zdálo vzrušující hrát lesbu, která se „zamiluje“ do podivné dívky, která má chuť si poskládat z lidských částí svého vlastního kamaráda. (lyukassza)
  • Režisér Lucky McKee si ve filmu střihl malé cameo, jako muž, který byl se svou přítelkyní ve výtahu. (hladass)