Horor / Thriller / Drama

USA, 2002, 95 min

• Fox Mulder

Film vypráví o zakřiknuté dívce bez přátel, která se jednoho dne rozhodne, že nadále už nechce být sama a že si sestaví dokonalého přítele. Tak začne obcházet ulicemi a začne čtvrtit své mladé spoluobčany. Tento horror je šíleným způsobem roztahaný a po celých těch 95 min. se skoro nic neděje. Jediným kladem tohoto filmu je Angella Battis v roli May, která předvedla opravdu pozoruhodný výkon. A ještě musím vyzdvihnout závěrečnou scénu, kdy May dokoná své dílo a lehne si vedle svého “dokonalého přítele“ a ten ji vezme za ruku.(1.9.2006)

• MIMIC

Morbídny "remake" klasickej gréckej báje o Pygmaliónovi je dokonalosť sama. Absolútne geniálnej poslednej päťminútovke akoby vystrihnutej z nejakého artfilmu (Prečo ma nevidíš? Naozaj ma nevidíš? Uvidíš ma. Au! Teraz ma už vidíš? To som rada. No, vlastne je mi to fuk.) predchádza film tak nudný, že nuda tu snáď bola povýšená na tvorivú (?!) metódu. Experiment "nuda vs. paráda" sa vydaril - výsledok musíte chvíľu rozdýchať. Experimentálnym filmom však viac než dve hviezdičky nedávam.(15.1.2005)

Vůbec bych May neoznačila za špatný snímek, spíš nepochopený. Záměrně jsem předem nedělala žádné odhady a nechala se tomu poddat. Děj ani není tak těžký na pochopení, jen to velkou většinu diváků nejspíš neohromí, i když moc nechápu proč. Scénář je vcelku netradiční, ale ne překvapivý. Anna Faris ve snímku působila trošku jako pěst na oko, když se tam poprvé objevila, měla jsem takové to déjà vu spojené s parodickými prvky a tento pocit vytrval naneštěstí až do konce filmu. Angela byla ale výtečná a podivínská role jí podle mého usouzení dobře sedla. Úplná pecka to ovšem nebyla, a tak ten lepší průměr bude v tomto případě stačit.(8.4.2013)

Čekat od filmu kategorie Horror po půlnoci nějaký hluboký niterný zážitek, po kterém se vám bradička třese dojetím a v krku sedí knedlík jak kachní vejce, je pitomost. Stejně jako čekat krev a střeva v řachandách od Trošky. Tady je to, co tam má být, tedy krev a krev a zase jen krev, a rozhodně tam není nic, co tam prostě nepatří, tedy děj, rozum a ...zapomněl jsem na něco?(19.3.2014)

Vskutku originální film o uťáplé a "lehce" labilní May, která si (celkem brutálním způsobem) vyrobila obří panenku - svoji jedinou kamarádku. Angela Bettis zahrála roli ublížené a psychopatické May velmi přesvědčivě, stejně tak jako Anna Faris. Váhal jsem mezi 2* a 3*, a i když film nevyužil naplno svého potenciálu, který tam byl, tak i přesto dávám lepší hodnocení, protože přece jenom šlo o (jistým způsobem) zvláštní film.(12.12.2009)

• - Režisér Lucky McKee si ve filmu střihl malé cameo, jako muž, který byl se svou přítelkyní ve výtahu. (hladass)

• - Jméno přítele, kterého si May nakonec vytvoří, je Amy, což není jen anagram May, ale i slovní hříčka na Ami, což znamená francouzsky přítel. (hladass)