Horor / Thriller / Drama

USA, 2002, 95 min

Ještě předtím, než se na filmovém plátně objevila Ester (Orphan, 2009), která však oproti dívce z tohoto filmu disponuje vyrovnanou povahou bez známek lability, chladnokrevností, je uvědomělejší svých činů, a díky svému zdánlivě obyčejně vypadajícímu a normálně působícímu zevnějšku (za kterým však skrývá čiré zlo), působí mnohem více děsivěji, tady byla May. A s tou také "něco není v pořádku." Ta holka je opravdu velmi slušný cvok a Angela Bettis opět předvádí svůj skvěle psychopatický výkon. Nedokážu si ji vůbec představit v postavě nějaké normální dívky či obdivované krásky. Svou osobitou zvráceností a narušeností dokáže s přehledem překonat skutky i těch nejznámějších sériových vrahů.(27.7.2011)

• tom88

What the fuck ?? Nečakal som zrovna veľa, nečakal som ani priemer, ale dostal som takmer nepozeratelnú sračku. Slabučký dej, nuda od začiatku až do konca. Stále som čakal, kedy sa už konečne niečo stane, kedy sa niečo zvrtne a rozbehne, ale bohužiaľ nič. Natočené to bolo ledva priemerne, ale atmosféra, herci, dej a ostatné aspekty sú hrozné a celkový dojem je mizerný. Veľké sklamanie a strata času. Rozhodne nikomu nedoporučujem. 30%(19.12.2010)

• Tyler

Všechny ty řeči o "May", že není vlastně horrorem jsou pravdivé. "May" se skutečně mnohem víc blíží dramatu, ale serióznost v ní nehledejte. Hlavní hrdinka je totiž skutečně psychicky nemocná a i když tušíme, že za tím stojí především traumatizující zkušenosti z dětství podtržené negativním působením panovačné matky, je nutno přiznat, že jde pouze o velmi hrubý psychologický nástin - a tím si tvůrci podřezávají větev sami pod sebou. I když totiž Angela Bettis dokáže chvílemi vylovit z May kousek lidství, její snaha se utápí v těžkopádné konstrukci motivací, podivností a místy dokonce morbidního humoru - najděte si pak k May vztah. A přitom právě ona vychází z celého osazenstva nejlépe - k May můžeme alespoň do určité fáze cítit lítost, k ostatním ani to ne..."May" se zaštiťuje poselstvím tvrdícím, že "Nikdo nechce být sám", které ovšem s ubíhající stopáží začíná působit velmi triviálně a závěrečná (dost nechutná) scéna prozrazuje jediné - deformovanost a nefunkčnost výpovědi, o kterou se scénárista a režisér Lucky McKee zřejmě snažil.(3.4.2006)

Tak May je velice rozporuplný film, který se hned dá hodit do odpadu bez mrknutí, ale myslím si, že to není tak docela špatné. Pokud chcete se dostat do blázince a nechtějí Vás tam vzít, tak tady uvidíte přesně to, jak se chovat aby Vás tam vzali. Naprosto vyšinutá May na mě působila opravdu zajímavým dojmem a spíš jsem litoval ostatní postavy, že s ní musí přijít do styku. Za mě 70%. Jsem nad míru spokojený.(29.7.2013)

• Ichabod

May je senza! Teda alespon prvni hodinka s ni je v pohode. Citlive ztvarnena a k tragickemu konci tazena hrdinka mne skutecne zajimala a lakala a kdyz uz mi byla temer sympaticka, tak McKee evidentne zacal zbytecne tlacit na pilu, ktera mela mene zubu nez moje babicka. Poslednich dvacet minut je opravdu zbytecne zbrklych a zkratkovitych (filmy by zaslouzil jeste dvacet minut), aby se pak mohla krabice od DVD hemzit napisy jako "Sokujici!" nebo "Zvracene!" a je to skoda. Takhle je to 5/10.(26.12.2007)

• - Režisér Lucky McKee si ve filmu střihl malé cameo, jako muž, který byl se svou přítelkyní ve výtahu. (hladass)

• - Jméno přítele, kterého si May nakonec vytvoří, je Amy, což není jen anagram May, ale i slovní hříčka na Ami, což znamená francouzsky přítel. (hladass)