foto

Angela Bettis

  • nar. 9.1.1973 (48 let)
    Austin, Texas, USA

Biografie

Celým jménem Angela Marie Bettis se narodila 9.1.1975 (někde se uvádí 1973-pravda zatím nenalezena) v Austinu v Texasu rodičům Mary Lynn Guthrie a Richard Joseph Bettis, má bratra dvojče Josepha. Vystudovala vysokou školu v Austinu a také navštěvovala hudební a hereckou akademii v New Yorku. V srpnu 2001 se provdala za Kevina Forda. Měří pouhých 161 cm.

Její herecká kariéra začala v roce 1993 v romantickém dramatu STORIA DI UNA CAPINERA (také známý pod názvem Sparrow). Pak se objevila i v seriálech DOTEK ANDĚLA a CESTA DO NEZNÁMA jen v okrajových rolích. Menší roli si zahrála i ve filmu NARUŠENÍ a v DOTEKU ZLA, kde si zahrála sestru hlavní hrdinky Kim Basinger.

Přelom přišel v roce 2002 a to rolemi v hororech MAY a CARRIE, kde ztvárňuje trochu psychicky narušené hlavní hrdinky. Zejména film May jí proslavil, dostala za něj ocenění hned na několika festivalech. Následoval i další horor VRAŽDY BEZ ZÁRUKY kde si opět zahrála hlavní roli a to dívky, která odhaluje vraždy v podivném hotelu. Ještě si zahrála ve velice úspěšném hororovém seriálu MISTŘI HORORU a taky vedlejší roli v dalším hororu LESY.

Angela Bettis se proslavila zejména jako herečka hororových filmů. V současné době hraje hlavní roli ve snímku WICKED LAKE (opět horor), který by měl vyjít letos (2008). Není to pouze herečka, ale v roce 2006 debutovala také jako režisérka (film ROMAN). Velice často spolupracuje s Luckym McKeem (např. na filmech Roman, May, Mistři hororu, Lesy). S manželem Kevinem Fordem vlastní filmovou produkční společnost MoFreek.

Martin "Blazin" Bláha

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2012 The ABCs of Death
2006 Roman

Fanoušci tvůrce