Cesta kolem světa

• Česko Cesta Kolem Světa: Nejšílenější cesta všech dob
Dokumentární / Road movie
Česko, 2020, 94 min

Cesta kolem světa Lukáše Pavláska a Ondřeje Sokola vypadala jako ideální dovolená. Ve skutečnosti se ale během jejich putování vyskytlo mnoho problémů a komplikací, které z dovolené udělaly nejbláznivější cestopis všech dob... Na jaře roku 2018 se filmový štáb společně s moderátorem Ondřejem Sokolem a komikem Lukášem Pavláskem vydal na cestu kolem světa. Poznávání zemí ale bylo spojeno i s nepříjemnými komplikacemi. Ondřej chtěl vždy natočit cestopis, ale nikdy neměl čas. S Lukášem se potkali, když do sebe omylem nabourali. Pak se začali potkávat častěji. Aby však mohli na cestu kolem světa, museli sehnat peníze. K tomu Lukáš na rozdíl od Ondřeje raději trávil čas doma a na cestu se mu nechtělo. Ondřej ale Lukáše k cestě přece jen přemluvil. Nakonec jí z velké části sponzoroval Lukáš, který pár měsíců před natáčením vyhrál peníze v kasinu. Ondřej mu za to slíbil, že mu najde ženu jeho snů. Jejich první destinace byla Dubaj ve Spojených arabských emirátech. O filmový štáb se staral místní šejk. Je to jeden z nejbohatších mužů v zemi a vychloubal se svým velbloudem. Lukáš si mezitím domluvil rande s mladou Dominikou, která mu napsala. Ta pak ale nedorazila. Jeden den je šejk pozval na velbloudí dostihy. Ondřej si i na jednoho vsadil. Lukáš si zase po skončení závodu pár velbloudů nakrmil, ale jednomu z nich pak nebylo dobře. Byl tedy odvezen do nemocnice pro velbloudy. Šejk z toho nebyl nadšený, protože zdravotní stav velblouda byl velmi špatný. Ondřej s Lukášem se proto rychle sbalili a odletěli do Bangkoku. Tam za Lukášem měla přiletět i Dominika, se kterou se měl setkat na ostrově. Předtím se zastavil v místní posilovně a Ondřej si užíval slunečného dne. Po náročném sportování však Lukáš spal 16 hodin a Dominiku prošvihl. Ona jim však zaplatila letenky do Japonska, aby za ní mohli přiletět. Na letišti v Bangkoku si však mysleli, že je pronásleduje šejkův nohsled. Báli se o svůj život, proto požádali o pomoc zástupce českého velvyslanectví. V noci tedy spali v hotelu vedle ambasády. Další den díky velvyslanectví odletěli do Tokya. Tam zašli do cukrárny, kde měla být Dominika, ale jen jim tam nechala vzkaz, že musela rychle pracovně do Kyota. Filmový štáb tam tedy jel také japonským vlakem. Zastavili se u Zlatého pavilonu a poté šli do místní restaurace. Když Dominika opět nedorazila, Ondřej se Lukášovi přiznal, že si Dominiku vymyslel. Potřeboval ho jako sponzora pro cestopis, jinak by nejel. Psal mu za Dominiku přes druhý telefon, měl falešný účet. Lukáše to velmi naštvalo, až odešel z hotelu. Ondřej se mu nakonec omluvil a Lukáš slíbil, že cestopis s ním dokončí, ale musí být hlavní tváří pořadu. Další zastávka byla přestupová stanice v Manile na Filipínách. Lukáš však místo čekání odešel a nikdo ho pak nemohl najít. Následně poslal Ondřejovi fotku s flaškou vody z města, kde probíhaly pašijové hry. Filmový štáb se do města s policejním doprovodem rychle dostal a objevil Lukáše, jak ho přibíjejí na kříž. Nakonec ho z kříže dostali dolů a odvezli pryč. Letadlo jim uletělo, takže letěli jiným. Lukáš se v letadle dal do řeči s ženou, která mu řekla, že její strýc Josef je v Austrálii a velmi dobře zemi zná, je to Čech. S Ondřejem se tedy rozdělili. Lukáš odletěl do Melbourne a Ondřej na Bali. Lukáš se setkal s Josefem, se kterým se přesouval z Melbourne do Darwinu, ale při cestě jim došel benzin. Ondřej si mezitím užíval sluníčka a vody na Bali. Jelikož byli všichni unavení, Josef dal Lukášovi a kolegům rostlinu, která jim měla dodat energii. Lukáš z ní však začal blouznit. Další den se konečně dopravili do Darwinu. Josefa však jedno odpoledne kousl had, štáb tedy zavolal záchrannou službu. To ale nepomohlo, Josef zemřel. Lukáš tedy následně zapálil jeho dům. Ještě před smrtí ale řekl Lukášovi o drahocenné minci, kterou vlastní. Je na tajném místě, proto mu dá mapku, aby ji našel. Když ji Lukáš našel, zjistil, že mince je jedna z prvních ražených dolarů, která má obrovskou cenu. Když však seděli poté v restauraci, přepadnul restauraci muž. Lukáš proto minci spolkl. Pak ale zjistil, že muž si jen dělal srandu. Následující dny tedy čekal, až mu mince projde tělem ven. (TV Prima Cool)

Trailer

Marze

Film, tedy spíš mystifikace měla premiéru na internetu. Moc cestopisných info zde není, ale kluci jsou sympaťáci. Příjemně to pomohlo překonávat karanténu a rozptylovat negativní myšlenky. Pavlásek sleduje stopu své fanynky. Hned v úvodu způsobí faux paux se závodním velbloudem. „Šejk mi musel něco dát do vodní dýmky,“ říká. Z této road movie vyzařuje bezstarostné cestování po barech, plážích. Objeví se karaoke, australská farma s jedovatým hadem a ohněm, filipínské ukřižování. Slyšíme reakci „jsi jako Třeštíková, točíš všechno“ . ()

nwx

Síla. Kluci si zřejmě udělali parádní výlet za prašule sponzora a aby se neřeklo, tak z toho alespoň uplácali tuto srágoru. Nevtipné, trapné, nezábavné. Nechápu ten dlouhý seznam jmen lidí, kteří se na tomto podíleli na závěr filmu v titulcích. Ale tak alespoň budou mít Ondra s Lukášem bezva vzpomínky. Chudáci ale ti, kteří jim to zacálovali. ;) ()

curil

"Přijedeš dolů jako Rey Koranteng" - nabádá Ondra Sokol svého kamaráda kdesi na sjezdovce na Novém Zélandu. Ve filmu je spousta jiných hlášek, cestopis je vystavěn na fikci a dva hlavní průvodci neslezou z plátna. Protože oba patří mezi mé oblíbené herce, sleduji jejich hrátky s pobavením. Jedinou chybou je, že jsem nemohl cestovat s nimi. ()

nudlis odpad!

Pánové se snažili bejt vtipný za každou cenu a tím celej cestopis totálně zabili. Pavlásek se měl držet stand-up comedy, šlo mu to dobře. Ale prachy jsou holt prachy, co? Když někdo nabídne štěk v nějakým sajrajtu, proč si za pár desítek tisíc nezaštěkat třeba v odpadu typu Špindl nebo Sezn@mka. Ale jo, proč ne, něčim musí zaplatit nájem. Ale na víc prostě nemá a nikdy mít nebude. Není a nebude herec. ()

filmmovier

Doufám, že seriál bude opravdu víc cestopis než making of film o filmu rozhovory s tvůrci. Tenhle film je hovadina a jsem si toho plně vědom, jenže si nemůžu pomoct Já se při něm prostě bavil. Výchozí zápletka je fajn a některé momenty jsou fakt vydařené. Na seriál se těším a snad bude vážně lepší, protože tohle cestopis není ani náhodou. To je šaškování. Jenže Sokol a Pavlásek jsou prostě výborní, a i v tomhle počinu si mě získali. Já za to nemůžu. 75%. ()