Santa je na tom špatně a musí vyrábět náhradní díly pro armádu. Dvanáctiletý pomstychtivý darebák si na něj objedná nájemného vraha. (Netflix)

hrona

Fatman je neskutečnej úlet. Je to hodně netradiční vánoční biják. Hodně krve, hodně černého humoru, hodně střílení, zabaleno v tématice kolem Vánoc a nadělování dárků to vše podbarvené tematickou country music. Herecký ansámbl vybrán dobře a za mě musím říct, proč ne. Vydržel jsem do konce, který mě i překvapil. ()

silentname

Tak "Fatman" je celkom slušná dávka sklamania. Myslím si, že film mohol prísť s niečím zaujímavejším. Alebo minimálne svoj koncept zaobaliť nejako zaujímavejšie. Spraviť to buď temnejšie alebo vtipnejšie. Alebo oboje. Film ale na mňa pôsobí ako keby sa bál trošku riskovať a ísť trošku viac za hranu. Výsledne? Absolútne jasný "meh" film, ktorý má síce dvoch dobrých hercov, ktorí ho dokážu udržať v pozerateľnej rovine, ale to je málo. Áno, Mel Gibson a Walton Goggins Sú svkelí. Ja by som ocenil ešte aj Marianne Jean-Baptiste, ktorá pôsobí veľmi presvedčivo. Sú tu tiež 2 vynikajúce scénky, ktoré mi aspoň dali dôvod na to povedať, že som rád, že som film videl raz. Prvá scénka je keď Santa uvidí výsledok svojej práce v obálkach čo mu prinesie manželka. Druhá je na konci, keď sa Chris a Billy konečne stretnú zoči voči. To sú 2 najlepšie momentky filmu. No inak film nemá scénky, ktoré by ma nejako bavili. Je to z každého rožku niečo a výsledne je to mix elementov, ktoré netvoria dokopy zaujímavý film. Je to pozerateľné? Áno. Ale ak chcete dobrú temnú vianočnú komédiu, ktorá je trošku z iného súdka, tak viac odporúčam vidieť film "Krampus". Ten totiž zo svojho potenciálu aj reálne vyťažil. Toto nie. Hodnotenie: C- ()

EvilPhoEniX

Mel Gibson jako drsný Santa Claus, po kterém jde sériový vrah Walton Goggins. Žánrově nevím kam bych Fatmana zařadil, akce je zde až na konci, hlášek je zde na komedii málo a na Thriller je Fatman málo napínavý, ale i i tak se jedná o zajímavý a poměrně originální film s ujetým nápadem. Rozmazlený fracek z bohaté rodiny dostane na vánoce pouze uhlí a zavolá svému "kamarádovi", že by si přál zavraždit Santa Clause a ten s radostí na práci kývne, jelikož i on byl kdysi Santou opomenut. Nejlepší postava filmu je definitivně Walton Goggins, který šíleného vraha hraje naprosto bezchybně a profesionálně zároveň. Je chytrý, vtipný, nekompromisní, důsledný a ve své branži patří ke špičce a vždy když je na scéně, tak film velmi baví, ale bez něj už to šlape o něco méně. Jako jednohubka s předvánoční atmosférou však Fatman poslouží v pohodě. Příběh***, Akce***, Humor***, Násilí**, Zábavnost****, Hudba**, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 6/10. ()

Trixinka

Ale jo, proč by vlastně nemohl být americký symbol vánoc Santa Claus vylíčen jako trochu nerudný stařík s finančními problémy :) Když k tomu přidáte milující a chápavou manželku, partu pomocníků v dílně a malého šmejda, který na Santu pošle nájemného vraha, máte na zhruba hodinku a půl o nenáročnou zábavu postaráno. Jen mi nějak mozek nebral fakt, že i přes utržená zranění se dokázal Santa i jeho žena dostat k tomu malýmu šmejdovi (asi kouzla, fajn, ale proč se mu pak "zázračně" neuzdravilo i to oko). ()

xxmurphyxx

Vianočný úlet, ktorý smerom hore ťahajú dve Géčka. Gibson v roly zadlženého a životom frustrovaného hotshot Santu a Goggins v roly samotárskeho a Vianoce nenávidiaceho nájomného vraha s traumou z detstva. Dole to zas pre zmenu ťahá nesúrodé tempo, nejasný štýl a smer akým sa chce film uberať. Či chce byť čiernou komédiou, kritikou dnešnej mládeže a spoločnosti celkovo, alebo bizarnou drámou. Po pravde sa tu toho moc neudeje, človeka núti zotrvať hlavne zvedavosť ako táto šialenosť dopadne a kvalitné výkony oboch Géčiek. Kto to nevzdá bude na konci odmenený aspoň parádnym westernovým stand offom, ktorý sa naozaj vydaril na výbornú. Jo a aby som nezabudol, aj keď mi bola po pravde pani Santová naozaj sympatická, tá farba pleti bola naozaj mimo. ()

• Na stuze Christin (Ellison Grier Butler) z vědeckého veletrhu je napsáno „1. místo“ a na Billyho stuhách z předchozích let je napsáno „Best of Show“. Když Billy (Chance Hurstfield) později obdrží stuhu letošního vítěze, je na ní napsáno „Best of Show“, nikoliv „1. místo“, které měla Christine. (Untentrauer)
  • Filmovalo sa v januári a februári 2020 v kanadskej provincii Ontario a americkom štáte Vermont. (MikaelSVK)