Santa je na tom špatně a musí vyrábět náhradní díly pro armádu. Dvanáctiletý pomstychtivý darebák si na něj objedná nájemného vraha. (Netflix)

Playman

No to je naprosto perfektní ty hodnocení tady. Film neni ani komedie, ani akce, ani drama a už vůbec ne takovej jakej bych chtěl a tak je to sračka.. že jo? Ne.. :) Realitu taky nemůžeme definovat.. neni ani hezká, ani zábavná.. ani hrozná.. je prostě taková jaká je.. a mění se dle situací.. A to je přesně film Fatman... Řekl bych, že je to naprosto realistický vyobrazení Santy Clause a jeho příběhu v dnešní moderní době s docela bizarní a originální zápletkou. A něco takovýho se opravdu jen tak nevidí. PS: Hodnotit film podle toho jestli splňuje nebo nesplňuje žánrovou škatulku je naprosto absurdní. Někdy bych žánry skutečně nejradši zrušil.. a hodnotil bych film jako takový. ()

lamps

Zabiják Goggins jde po krku Santovi Melu Gibsonovi a není to vůbec zábava, to jako fakt? Fatman má základní premisu, která se mohla vtipně vydat tisíci možnými směry, ale plácá se v nudném žánrovém mixu, který postrádá nadhled i charisma. Není tam jediný dobrý vtip a celý potenciál se opravdu zasekává jenom na tom zajímavém nápadu, přičemž to zachraňují jenom oba cool herci (I když ani jeden podle mě netuší, jestli hraje v komedii nebo vážném dramatu). Okamžitě chci remake s Brucem Willisem jako Santou a Nicem Cagem jako šíleným zlobivým hošanem. ()

filmfanouch

Představte si, že by Santa Claus opravdu existoval a zlobivé děcko, které by od něj dostalo k Vánocům pouze uhlí a to by ho tak naštvalo, že by to skončilo najmutím nájemného zabijáka, který má Santa Clause oddělat. O tom pojednává film scénáristů a režisérů Eshoma a Iana Holmese, který se tak stává trochu netradičním vánočním filmem této sezóny. Do hlavních rolí tato dvojice navíc sehnala Waltona Gogginse jako toho nájemného zabijáka a především Mela Gibsona jako Santu Clause a trailer ukázal, že nás čeká skutečně velmi netradiční přístup k vánočním svátkům a dalo se pouze čekat na výsledek. Podobně jako nedávný Boss Level (který má též Mela Gibsona) je Fatman vyložené béčko a bohužel opět béčko, které tak trochu nenaplnilo svůj potenciál. Má několik velmi zábavných nápadů, prezentuje Santu Clause (a jeho lore) v značně odlišném světle) a má dva super herce v hlavních rolích. Ale pořád z toho máte jednoduše pocit, že z toho šlo vytřískat víc- Více nápadů, více vtipů a možná i víc akce. Něco se ale Fatmanovi musí nechat- Je to strašná zábava. Fakt je hodně zábavný film, který sedne ovšem spíše lidem, kterým nevadí černý humor. Toho je zde požehnaně a naštěstí je ve velké míře velmi funkční. Jsou tu fakt vydařené vtipy, scenáristické a režijní duo občas přijde s nějakými hodně fajn nápady a herci umí a snaží se. Ani tohle všechno ale dohromady nestačí. Mel Gibson je jako Santa, který chlastá, umí střílet z pistole a je schopný řádně rozbít držku hrozně fajn a v téhle roli mě neskutečně bavil. Gibson možná stárne a časy Martina Riggse nebo Williama Wallace má už dávno za sebou, zrovna role životem tak trochu unaveného a víceméně nabručeného Chrise Cringla mu fakt neskutečně sedla a Mel má naštěstí pořád schopnost prodat každou drsnou hlášku par excellence. Walton Goggins je jako ten hlavní zabiják taky neskutečně super a Goggins zde dokazuje, že je pořád tak trochu nedoceněným talentem. Jeho konfrontace s Santou Melem stojí za to a drsné finále je vlastně čirou esencí toho jak by měla takhle celkem zábavná béčková blbina fungovat po celou dobu. Jenomže to bohužel ve zbytku tak neplatí. Ve Fatmanovi se objeví myšlenky o tom, že je Santa Claus znechucen chováním dětí, každoroční Vánoce ho už fyzicky unavují a víceméně nebaví a především na to už nemá potřebné finance. Objevuje se tak zde podzápletka o tom, že se Santa musí spojit s americkou vládou ze které není vyčerpáno moc. Ale možná to bude také tím, že by tahle zápletka kompletně stačila na úplně jiný film. Nebo na případnou dvojku. Nebo prequel. Bohužel byla ale tato podzápletka využita. Opravdu zde funguje problém, že se z toho filmu nevymlátilo celkově víc. Více nápadů, více vtipů, více Rudolfa. Nestalo se tak a Fatman tak nemůže urazit jako vyložená zábavná blbina.... zároveň vás ale nedonutí mít tenhle film nějak extra dlouho v hlavě a vůbec někdy uvažovat o jeho druhém vidění. Nejzábavnější je stejně to finále, ve zbytku filmu se něco děje, ale nedějí se tam kdovíjak zajímavé věci a pokud jste viděli trailer, dost možná jste v podstatě skutečně v tomhle případě mohli vidět i téměř celý film. Je to furt zábava, Gibson, Goggins a všichni herečtí přicmrdávači jsou skutečně fajn (především Marianne Raigipcien Jean-Baptiste jako paní Clausová) a trvá to i lehce přes hodinu a půl, čímž pádem to velmi rychle uteče. Jenomže z toho šlo fakt vytřískat o hodně víc a je to promarněná příležitost. Gibson jako drsnej Santa Claus je možná cool, ten film sám o sobě ale cool bůhvíjak není. Je to možná i tím, že se tam příliš skáče mezi tím, zda je to vůbec komedie nebo akční thriller a samotné klouzání na tenkém ledu mezi těmito žánry tomuhle filmu dvakrát neprospělo. Je to škoda, napadá mě minimálně 5 tvůrčích jmen, kteří by z téhle látky byli skutečně schopní vyždímat víc. Opravdu mi přijde už tak trochu úsměvné chválit na filmu to, že jsou ve filmu dva dobří herci, zvláště když jsou tolik ostřílení a když ten film sám o sobě není kdovíjak audiovizuálně strhující. Ale jako odpočinková zábava na jedno podívání to určitě fakt neurazí..... () (méně) (více)

Psycho.R

Je tu řada super nápadů, viz. Santova spolupráce s vládou, nájemný zabiják - sběratel apod. a hlavně je to předkládáno s vážnou tváří, nikoliv jako komedie. Jen je mi líto, že na samotnou konfrontaci, kdy si Santa vezme do ruky svoje bouchačky čekáme tak dlouho. Ovšem závěr s vyřízením si účtů je ostrej i bez zbraní. ()

hrona

Fatman je neskutečnej úlet. Je to hodně netradiční vánoční biják. Hodně krve, hodně černého humoru, hodně střílení, zabaleno v tématice kolem Vánoc a nadělování dárků to vše podbarvené tematickou country music. Herecký ansámbl vybrán dobře a za mě musím říct, proč ne. Vydržel jsem do konce, který mě i překvapil. ()

• Natáčení vrcholné sekvence přestřelky trvalo čtyři dny, přičemž teplota dosáhla až minus 36 stupňů Celsia. (Untentrauer)
  • Filmovalo sa v januári a februári 2020 v kanadskej provincii Ontario a americkom štáte Vermont. (MikaelSVK)
  • Na stuze Christin (Ellison Grier Butler) z vědeckého veletrhu je napsáno „1. místo“ a na Billyho stuhách z předchozích let je napsáno „Best of Show“. Když Billy (Chance Hurstfield) později obdrží stuhu letošního vítěze, je na ní napsáno „Best of Show“, nikoliv „1. místo“, které měla Christine. (Untentrauer)