Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Náramek odhalí Kamale tajemství o její rodině i pravdu skrytou za Závojem. (Disney+)

Recenze (18)

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ač je epizoda zbytečně ze začátku natahována, tak konečně měla zase aspekt důležitosti a dílky závěrečném odhalení měla i rodinnou atmosféru, která tomuto seriálu sluší nejvíce. Najednou zas více věci dává smysl a kdo ví, třeba se to finále nakonec i povede. Bohužel ale zatím nevidím byť náznak, že se to chýlí ke konci. Tak absolutně nevím, co od toho čekat. ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

5. a předposlední díl 1.série, poslední ze seriálu. Kamala se v minulosti snaží najít Aishu, svoji prababičku, aby se s ní poradila o vlastním osudu. Je nám nastíněna její minulost. V roce 1942 utekla po nalezení náramku od svých dočasných spojenců, z nichž se stali její nepřátelé, a to do malé vesničky. Zde potkala milého mladého muže, jehož si brzy vzala. Následně porodila holčičku, (budoucí babičku Kamaly) a žila si se svým mužem jakž takž šťastný život. Kolem nich totiž nezuřila pouze 2. světová válka, ta spíše patřila k vedlejším konfliktům. Sváry Indů a Pákistánců (tedy Muslimů) totiž neustále nabíraly na síle, a Britský Ráj se rozpadal. Musela nadejít chvíle, kdy se stane Indie nezávislou a všichni Muslimové budou muset odejít do Pákistánu, kde mohli žít mnohem více v klidu. Vlaků směrem do nové domoviny však mnoho nevyjíždělo. Aisha se svojí dcerou a maželem nechtěli odjet, matku však dohnala minulost a vůdkyně nepřátel z cizího světa. Situace se změnila. Její muž chtěl vědět, proč, a ona mu vše narychlo vysvětlila. Tváří v tvář bývalému spojenci skončila s nožem v břiše. V danou chvíli se udála zvláštní situace, přišla totiž Kamala. To ona nakonec zachránila svoji babičku před davem (...). Když se vrátila zpět domů, spolu s ostatními uviděla trhlinu v prostoru. Jenže jako jediná (se svým novým kamarádem) přežila, ostatní se nechali zlákat vidinou domova. Trhlina je však, včetně hlavní záporné postavy, zabila. Zdálky to napůl viděla i Kamalina matka a babička. Uznaly její nové schopnosti, a vydaly se s ní domů. Karman mezitím z trhliny dostal nové schopnosti, a rozhodl se skrýt u Bruna. I přesto, drony mnohem horších nepřátel je dostihly (...). 75 procent. Více akce, ano, ale přesto se děj trošku táhl. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dobře tak, že si dáme islámskou teroristickou propagandu o tom jak jsou všichni muslimové hodní a Indové a Angličané jim ubližovaly může být akorát, že není vše tak černobílé jak to zde ukazují tady si dáme odkaz kde se píše  , že muslimové tehdy zabili 14 evropských jeptišek a zabíjeli ve velkém i hinduisty   https://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_v%C3%A1lka_v_Ka%C5%A1m%C3%ADru . U některého z dílů jsem psal, že se ten seriál nikam neposunuje záporáci nejsou zajímaví (tohle by se dalo zachránit nějakou omáčkou kolem jejich vzniku, ale to Marvel ani to nezvládá o závoji  se dozvíme zajímavého jen to, že nějakým způsobem zabíjí své členy a, že pokud se nechá otevřený  zničí svět nabízí se otázka proč to neřeší třeba Doktor Strange , když od prvního dílu eviduje hrozby pro Zemi , ale tvůrci by to vyřešily nejspíše tak, že to je tím, že není muslim to jen dokazuje jak si Marvel na to svoje univerzum nechá kálet ) . Jinak ty kostry vypadají příšerně já vím, že ty seriály mají menší rozpočet než filmy , ale tady ty triky kdy se změní živý člověk na kostru vypadají snad ještě hůře než v Spidermanovi od Raimiho z roku 2002 a přitom tohle je z roku 2022.  Moje přání do posledního dílu , i když s ničím s tím nepočítám ať se tam objeví Cpt Marvel a ať to nějakým způsobem naváže na Marvels co mají premiéru příští rok kde má Kamala taky hrát.  40 procent ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zlá, ZLÁ Anglie! Ještě že víme, že muslimové jsou tolerantní náboženství a hinduisté by v jednom státu v pohodě tolerovali ;). Ale vážně. Seriál se posunul z roviny “dělá si legraci z Pákistánců” přesunul do role “hrdinný to národ co vybojoval Indii svobodu”. Přiznám se ale, že tahle póza seriálu sedí víc. Nepůsobí tak debilně (jen nechtěně komicky). A alespoň jsme viděli tu v minulé epizodě ohlašovanou “cestu z hvězd” ;). ()

66pepo66 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toto je prvý Marvel projekt od roku 2008, ktorý vytvoril Feige a jeho Marvel, a ktorý sa mi nepáči. Strašne priamočiare. Niekedy strašne osekané. Detinské. Nezmyselné. Lacné. Pôsobí to naozaj ako keby to napísalo 12 ročne dieťa a dalo to do réžie začínajúcemu režisérovi. Veľmi slabé. A to som so hovoril po prvej a druhej časti, že snáď sa to ešte rozbehne. Lenže tu okrem hlavnej hrdinky a jej rodičov nie je asi sympatický nikto. Snažia sa predostrieť 10 vecí, ktoré však reálne nedostávajú priestor. Vlastne celá táto séria je ani neviem o čom. Ešte aj tie postavy tam konajú a správajú sa veľmi nelogicky a neprirodzene. Až mi je smutno z tohto. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama