Rekap

Krátkometrážní / Mysteriózní / Drama
Slovensko, 2019, 7 min

Manažér prežíva pracovný večer plný znepokojujúcich udalostí v prázdnej kancelárskej budove, ktoré pre neho budú mat väčší význam než čakal. (Nolanofil)

Bozvav

Zjevně nejsem správná cílová skupina, neb náznakové, dramatické a rádoby mysteriózní počiny artového typu, mne nikdy nebraly. Co ovšem musím vyzdvihnout je hudba, ta byla skvělá a za tu dávám dvě hvězďule. A právě v té hudbě vidím zakopaného psa, či manažera. Celý ten příběh se obsahově s hudebním doprovodem jakoby míjí. Kamera dobrá, černobilý vizuál sice atmosféře nijak nepomohl, ale ani neuškodil. Pointu jsem nepochopila a nebo tam ani nebyla. k vůli mně by se tyto filmy točit nemusely, ale oceňuji řemeslnou stránku. ()

Biopler

Snímka má chytľavý rozjazd, fajnový vizuál a ozaj dobrého herca. Začiatok vyznieva ako list na rozlúčku, no záver mi prišiel so skokom z balkóna urýchlený, dolepený do pointy. Iste, jedná sa o kraťas a nepoznáme pozadie protagonistu (prepracovaný manažér, ktorý večer lezie do officeu?) či jeho charakter (spravil mnoho zlých vecí v živote) dôkladnejšie než len z úvodných slov, ale bodlo by lepšie vykreslenie čo ho ťažilo. Nápad ako si v monitore prezerá akoby chod myšlienok, či minulosti - veľmi dobré, chválim, aj o takýchto nápadoch je réžia. ()

dalziel

Je to volaaké švédske ako by povedal Ján Roháč. Jediné čo vo mne film vyvolal je spomienka na video hru Max Payne I a filmové flash backy v ňnom. Každopádne držím palce tvorcom v ďalšom snažení. Len jeden postreh na záver . Keby ste vopred neuvádzali  v čích šlapajách má film ísť tak by som neodhadol koniec v prvých 2-3  minútach. ()

0L0V0

Rekap je svojím finálnym spracovaním málo pochopiteľným dielom. Tú vidieť prehnanú snahu vytvoriť čosi netradičné, no svojou vážnosťou nakoniec vyznieva komicky. Herec je v kŕči, lebo už len typologicky nesedí do postavy. Čiernobiela colorita filmu je ako ospravedlnenie, nakoľko farby sa možno nedali dať úplne do kopy a nevyzeralo to vôbec filmovo, tak sme to dali do čiernobiela. To bol môj prvotný pocit. Ak už sa snažím o akúsi vážnosť situácie podmienim tomu aj svietenie. Priestor však bol najväčším sklamaním spoločne s hudbou. Hudba hrá od začiatku po koniec a mal som pocit, že je to skôr klip. Budovanie napätia sa dá docieliť aj ruchmi, nie len hrajúcimi skladbami hneď za sebou. Priestor nakoľko je kľúčoví je len zasvietený bez žiadneho dosviecovania a vytvorenie hĺbky a plasticity. Kamera je akou tak zvládnutá, aj keď viac krát postava vychádza zo zlatého rezu. Začiatok je vlastne kľúč k koncu a ten je zle vidieť, preto divák pri prvom nepozornom pozretí to nemá možnosť ani odčítať čo sa vlastne stalo a spojiť si to. Strih je veľmi ležérny a veľa krát vyčkáva až ten záber je prezretý. Nepochopím prečo začínajúci autori, neskúsia o dosť jednoduchší príbeh, ktorý na konci dá aj emóciu a vyskúšajú si jednoduchšiu réžiu. Tento film skáče vyššie ako mu riť narástla a preto moje hodnotenie je objektívne. Nakoľko Rekap sa tvárí až prehnane vážne a vo výsledku nedotiahnutými zložkami smeruje k výsmechu. Chýba tomu dramatickosť, ruchy, vedenie herca, lepšie pochopenie, doladenejší strih a grading atd. Snaha sa cení a s úctou keď som sa dočítal že autori filmu sú inšpirovaný Nolanom úplne chápem, že chceli skúsiť čosi podobné. Autor však takýchto rozmerov je ťažké sústo na prvý počin. Moje odporúčanie je skúšať a nevzdávať sa no začať čosim menej popletenejším, aby divák mal jasné tiež tak ako autor. ()

blans

I přesto, že nemám ráda lekačky, tady jsem vydržela koukat do konce i přes prsty. Tak nějak jsem čekala, co bude v závěru. Hudba skvěle doplnila tajemnou atmosféru a BW taky přidalo na celkovém dojmu. Jsou tu dobře ukázané myšlenkové pochody, které mají občas hodně přepracovaní lidé. Trochu mi chybělo v závěru ukázat, proč se rozhodl to udělat. Úzkost mi nepřijde jako důvod k takovému konci. ()

HERGImanCZ

Pěkná práce se zbytečně urychleným závěrem. Na krátkometrážní film se jedná v základu opravdu o skvělou práci. Pomalé záběry společně s černobílým filtrem skvěle budují stupňující se napětí s každým krokem ústřední postavy. Opravdu jsem byl zvědavý na to, co se děje. Bohužel po celé téhle skvěle budované gradaci přijde finále, které je hrozně rychlé, a my se vlastně nic nedozvíme. Filmaři podle mě rozhodně mohou nechávat na divákovi, aby si domyslel, co se v určitém momentu snímku stalo. Pokud v nás ale záměrně vyvolávají zvědavost a my pak tíhneme po tom, abychom dostali vysvětlení, zabije podobný konec celý koncept filmu. Bylo mi řečeno, že je film částečně inspirovaný filmem Doodlebug. V obou filmech se jedná o jakýsi cyklus, který běží pořád dokola. Doodlebug v divákovi vyvolá pocit překvapení, ale divák na konci vlastně ví, co se stalo. A co víc, ví i přesně, co se stane! Zde ale tento pocit střídá pocit zmatení. Divák sice také ví, co se stane, ale neví vlastně jak a proč. Jak jsem ale psal, po technické stránce je film perfektní. Jsem proto zvědavý, co dalšího od tvůrců uvidíme, protože příští počin může být opravdu skvělý. ()

mrclTV

Otvorený začiatok, otvorený koniec a medzi to zamotaná realita, alebo to nie je realita? Nemožno uprieť inšpiráciu Nolanovým Doodlebugom, ale Rekap našťastie nie je kopírkou. Dostavila sa aj husia koža (aspoň v mojom prípade) a i keď má filmík nejaké nedostatky, stále je to veľmi solídna prvotina. Držím palce tvorcovi do budúcnosti. ()

Ace.A.T.L.

Velice povedený na krátkometrážní film. Atmosféra parádní, hudba jak prdel na hrnec a myšlenka super. Možná to občas ztrácí i tu správně zamotanou kontinuitu, ale to může bejt jen díky momentální nepozornosti. Mě se to líbilo. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Mayka16

U mna kamera a hudba bola skvelým zážitkom vo filme. Velmi pekne prepracovane...a týmto štýlom by film mohol pokracovat. Zaciatok filmu ma herecky upútal a zaujal. Trosku skrátiť tie dlhsie zábery, a ak, tak pridat zoomovanie na daný predmet (Stupňovanie). Záver by este potreboval zakončiť. Dakujem za zaujimavy pohľad na manažéra a jeho pracovny vecer. ()