Rekap

Krátkometrážní / Mysteriózní / Drama
Slovensko, 2019, 7 min

Manažér prežíva pracovný večer plný znepokojujúcich udalostí v prázdnej kancelárskej budove, ktoré pre neho budú mat väčší význam než čakal. (Nolanofil)

T2

Čiernobiely obraz je v pohode, sám o sebe už navodí ako takú ponurú atmosféru, rovnako tak vynikne doprovodná hudba, ktorá ale dáva viac na vrch než samotný ponúknutý príbeh, tam sa to proste nestretá s hudbou v takom rozmere akoby som si želal. Pri ponúknutom ako takom príbehu sa to chcelo o niečo viac vyhrať aby konečný výsledok mal razantnejší aj obsahovo celistvejší dôraz, význam. Občas to akoby nestíhala správne snímať kamera, hlavne pri prechode po chodbách kancelárií, či pri určitých úkonoch ako keď zdvíha ten tajomný skrkvaný papier zo zeme, príde mi to ako nesúlad, počítam že nie zámerne. Ako celok ma to proste nedostalo. /45%/ ()

gogo76

Ako krátkometrážny film to vôbec nebolo zlé, film nepôsobí amatérskym dojmom, práve naopak. Viktor Hoirján už niečo odohral, takže on svoju prácu odviedol na výbornú. Vizuál je príťažlivý, čiernobiela farba dobre sadla, no asi najviac oceníte kameru. Je vidieť, že každý záber bol premyslený a hudba skvelo poháňa dej. Škoda len toho urýchleného záveru s akože pointou. Chcelo by to odhaliť o čosi viac, aby bol záver o čosi jasnejší. Ako rozjazd pred dúfajme, celovečerným filmom to vôbec nebolo zlé. 60%. ()

DaliX

Atmosférické, hudba znepokojujúca, kameramansky na veľmi dobrej úrovni. Chcel som dať 4* ale trochu nadhodnotím, ten štýl ma jednoducho dostal. Keby ešte v interiérovej scéne blikalo alebo na chvíľu zhaslo svetlo, creepy moment by bol možno ešte o niečo výraznejší. Ale na krátkometrážny film kvalita, na festivaloch to môže zabodovať. ()

Dzeyna

Na to, že je to tak extrémně krátké, tak to napětí působí nekonečné a dalo by se doslova krájet. Myšlenka je super, stejně jako práce s kamerou a hudba. Nicméně celkový efekt mi kazí velikost košile hlavního hrdiny; ta by mohla být o číslo větší. Ale jinak povedený počin zasazený do dnešní doby. ()

Marze

Souhlasím ve všem s ostatními komentáři, filmová řemesla jsou slušná. To že někdo na začátku vyskočil z okna kanceláře, jak píše classic, jsem neviděl ani po opakovaném shlédnutí. Je vidět jen jakési padající světlo. Pak už jsem se v ději ztrácel a napadá mě jen vysvětlení časová smyčka? Těšil jsem se na lepší pointu. Vždy u filmu oceňují nápad, který filmu dodá koření. Například u francouzské romantické komedie Tenkrát podruhé (2017) je výborný nápad agentura prodávající zážitky z jakékoli éry minulosti. U rockové hudby je zase nedostatková a ceněná melodie. Takže bych tento krátký film přirovnal k průměrné rockové písničce bez hezké melodie. Ale děkuji za milý napínavý tvůrčí počin. ()

classic

„Rekap” sleduje postavu akéhosi manažéra v "Stovežatej" , ktorý na vlastné oči uvidí padať neznámu osobu z okna výškovej budovy, ale keď sa pribehne pozrieť na miesto dopadu, tak tam vôbec nikto nie je. Čo má halucinácie, alebo je už skrátka dávno prepracovaný, keď je pomerne už neskorý večer ? Prichádza si sadnúť do kancelárie, odkedy začne mávať šialené vidiny, predstavy, ktoré ho normálne prinútia pozrieť sa bližšie, čo sa za tým vlastne skrýva, kde ho nakoniec dovedú ? Spoilerovať už ďalej určite nemienim, lebo by som tým vyzradil filmové tajomstvo ! / Vskutku-veľmi zaujímavé (náročnejšie spracovanie na porozumenie) a podnetné (scenáristickou formou), na to, že je to jednak nízkorozpočtové a krátkometrážne, naviac. V záverečnej sekvencii na schodoch, sa už súčinne pridáva na razancii a dynamike, t. j. slušné uhly čiernobielej kamery, za doprovodu strihu, zvuku a razantnej hudby ! Herec v hlavnej úlohe - Viktor Horján, odvádza dobrý kus hereckej roboty, veď má predsa bohaté skúsenosti. Režisér Géci by snáď mohol zabodovať na festivaloch, keď to situácia dovolí. Jestvuje tu potenciál ísť ešte ďalej. Som zvedavý, s čím príde nabudúce ? ()

marhoul

Amatérský krátký film, do kterého bych vůbec neřekla, že je amatérským krátkým filmem. Perfektní kamera, lokace, BW vizuál mimořádně trefný, atmosféra, výborně zvolená hudba, ta sice mohla být o fousek tlumenější, ale celkově chválím! Úvodní titulek snímku by mi mohl viset mezi oblíbenými filmovými plakáty. Zaujalo, bavilo, líbilo, jen tak dál. ()

Stanislaus

Černobílý vizuál, nepříjemná atmosféra a plíživá kamera dělají z Rekap slušnou mysteriózní psychojednohubku. Akorát si nejsem úplně jistý tím, jestli jsem správně pochopil samotný závěr filmu, abych tak mohl plně ocenit scenáristické úmysly. ()

Ajinka126

Velmi pusobiva kamera. Dotvarela celkovy dojem. Zvuk skvely, az na posledni cast, kdy ja osobne bych s nim malinko "setrila", abych nedovolila divakovi si na nej "rychle zvyknout" a ta atmosfera trochu vic gradovala. Zacatek skvely, konci bych dala trochu vic prostroru, abychom i vizualne videli, jestli utikal sam pred sebou napriklad. Napr odraz sama sebe, a pak pad. ()

NinonL

Zajímavý a temný kraťas, který se odehrává v jedné kancelářské budově. Unaveného manažera stíhají podivné vize a stíny, v budově se objevuje další tajemná osoba. Zdá se, že všechno spěje k tragédii. Přeji na festivalech hodně štěsí. ()

blackrain

Černobílý obraz tomu sednul akorát, hezky dokresloval atmosféru. Doprovodná hudba byla na mě moc šílená a velmi mě zneklidňovala. To byl zřejmě účel. Škoda jen, že některé scény přebíjela. Kamera si vyhrála s detaily. To bylo akutečně velmi působivé. Kdyby se tu třeba na chodbě nebo v kanclu vyskytlo poblikávající světlo nebo zářivka, to by bylo ještě efektnější. Takové malé hraní si s divákem. Proč REKAP? Je to rekapitulace? Velmi zajímavé. Celý kraťas vypadá profesionálně. Jsem spokojená. Líbilo se mi to. Klidně se podívám klidně znovu. ()

kajas

Film jsem si pro jistotu pustila rovnou dvakrát, abych si ujasnila, jaký měl režisér vlastně záměr. Ani to mi ale příliš nepomohlo a pointu bych si představovala v jiném provedení. Technicky ale na amatérský snímek opravdu na úrovni. ()

honajz2

Asi je to amatérský film, ale bohužel nijak zajímavý. Atmosféru to nenavodilo, příběh je slabý (stejně jako jeho pointa), herecký výkon taky, kamera je nenápaditá... Sice to není špatná práce, pak taky cením pokus o něco jiného, než se jak u nás, tak na Slovensku točí, ale chce na tom ještě zapracovat. Lepší 2* ()

Cheeter

Jako, natočené to není špatně, i ta černobílá je zvolena dobře. Ale příběhová linka mi nepřijde, že by mě nějak přesvědčila, nicméně na to, že jde o amatérský film, to není špatná práce. ()

mr.filo

Děkuji za zaslání videa i s příběhem do pošty. Slýchával jsem: když nevíš jak to barevně sjednotit, hoď to do černobíla. Tady to ale není o sjednocování, tady to černobílé provedení kraťáku docela sluší. Hudba nenuceně dobrá, jen nevím co ta kamera - střih má za mouchy. Je jemně, ale tak jako by nepříjemně, roztřesená. Možná je to i střihem, kdy očekávám nějaký posun a kamera i herec stojí a čekají až se řekne stop. S tím by bylo dobré pro příště něco udělat. ()

M-arta

Překvapila mě promyšlená, příjemná, uklidňující, černobíle redukovaná vizuální stránka v kontrastu s budovaným napětím a drásavým zvukem. Příběh není "cup of my tea", ale palec nahoru kameramanovi. I když celek působí, že na provedení možná nebylo moc času, tvůrčí tým si určitě hezky vyhrál. Zajímavý experiment. ()

Melios

Originalitou to moc neoplýva, čím sa, ale vyznačuje je svojim podaním. Scenár slabý, no vizuálne prevedenie inšpirované starými filmami Alfreda Hitchcocka tomu dáva svojrázny šarm. Na 7 minútový film forma neomrzela, ubehlo to ako voda a nemal som sa nad čím pozastavovať. Tak ako to jestvuje tak je to obstojné. Ako dlhší snímok si to, ale neviem predstaviť... ()

farfalla

Úprimne musím priznať, že som nepochopila, čo pán videl padať, takže po prvom zhliadnutí bol film pre mňa prekomplikovaný. Až keď som si prečítala classicovu poznámku a pozrela si film znovu, mala som z neho lepší pocit. ()

merit1

Budovať atmosféru čb formátom môže byť zradné, pretože ľahko skĺzne do lacnosti, čo bol žiaľ prípad aj tohto snímku. Hudba bola prepálená, viac by ma desilo ticho, prerušované zvukmy ozývajúcimi sa budovou. Naopak, lokácia bola zvolená výborne, navodzovala priam destopickú atmosféru. Euripidesov citát bol dobrý ťah a vlastne len vďaka nemu mi v hlave ostala otázka ( ľutujem, samotný hrdina minipríbehu mi bol ľahostajný ). ()