Reklama

Reklama

Alla ricerca del piacere

  • USA Amuck (více)
Trailer

Obsahy(1)

Greta (Barbara Bouchet) příjíždí pracovat do Benátek jako pisatelka. Jejím zaměstnavatelem je věhlasný mladý, pohledný spisovatel Richard (Farley Granger), kterého Greta podezřívá z vraždy její přítelkyně, také pisatelky, která před pár týdny záhadně nadobro zmizela. V jeho obrovské vile se stává subjektem milostných her od Richarda, jeho manželky Eleanory (Rosalba Neri) ale i zvláštních skupin přátel, které si Richard zve na večírky. Obsahem poslední zprávy zmizelé kamarádky bylo přiznání, že nechala otevřít životní dveře, kterých se bojí, ale zároveň je ze nepopstelných důvodů zavírat. Navíc příběh detektivní knihy, kterou Richard dává Gretě postupně na přepsání, se až příliš podobá možné vraždě, které Richard na samotné Gretě plánuje vykonat. Alespoň je ona tak cítí. Musí tedy zanechat chladnou hlavu, nenechat se nikým citově omámit a nalézt pravdu. To ovšem nebude ani trochu jednoduché. (liuk)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Mysteriózne krimi šmrcnuté s giallo estetikou luxusu, bohatstva a krásnych žien. Tajomná zápletka patrí jednoznačne k tomu lepšiemu v žltom subžánre, ale rozuzlenie už až také zaujímavé nie je. Najväčšou devízou Amuck! ale bezpochyby je dusná erotika, ktorej kraľujú mystická Rosalba Neri a nevinne pôsobiaca no o nič menej sexuálna Barbara Bouchel. A k tomu ako korenie prostredie Benátok. 7/10 ()

špaček421 

všechny recenze uživatele

Stal se zločin nebo ne? Jsou Farley Granger a Rosalba Neri jen erotomani, nebo i vrazi? Chtějí Barbaru Bouchet zabít, nebo je jen paranoidní? Ono to může vyznít docela všedně, ale i díky výborným výkonům zvláště Farleyho Grangera a Barbary Bouchet mě toto pomalé, hypnotické giallo s výbornou kamerou (ten VHSrip nemohl tak dobře fungovat) a psychedelickou hudbou dost oslovilo. ()

Reklama

tenebrae86 

všechny recenze uživatele

Protože se mi líbí Barbara Bouchet v sukýnce a miluju estetiku sedmdesátkových filmů, tak mám nutkání dát za tuto pastvu pro oči i čtyři hvězdičky. Ale nakonec nedám. Protože kromě parádního vizuálu (k sehnání v blu-ray kvalitě), dobrého příběhu, několika ikonických momentů a hezkých hereček film dále disponuje otřesnou hudbou, příšerným obsazením mužských rolí, špatně natočenými scénami sexuálního násilí, ubíjejícím slow-motion lesbickým sexem a pouze nutným minimem vražd. Chvílemi jsem se i dobře bavil a jako detektivní povídka mě to zaujalo, ale u závěrečného vrcholení děje jsem bohužel prskal smíchy, což je dost špatné. Lze doporučit asi jen fandům žánru, těm těch pár skvělých sekvencí, které se ve filmu nachází, bude za shlédnutí jistě stát. ()

kkarx 

všechny recenze uživatele

Víc thriller než giallo a díky dobrým hercům a zručné režii koukatelný. Příběh je ovšem omletý a všechny charaktery včetně hlavní hrdinky (Barbara Bouchet) zase perverzní a nesympatické. Greta jede vyšetřovat zmizení své přítelkyně a podezřívá spisovatele (Grangera) a jeho přítelkyni (Neri), s oběma se vyspí, protože není nic víc tak vzrušující než spát s domnělými vrahy kamarádky. :-) Vyšetřuje celý film, ale nakonec dá na dobré slovo domnělého vraha, kterému najednou začne bezdůvodně plně důvěřovat. Celkově průměr bez jediné scény, která by mi zůstala v paměti, pokud teda nebudu počítat nahotinky. :-D ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Benátky! Mystické město plné krásných domů, mostů, vodních kanálů, života a smrti. Greta přijíždí z Londýna za spisovatelem Richardem Stuartem, pro něhož má pracovat. Jako sekretářka má za úkol přepisovat z magnetofonového pásku jeho další knihu. Ve skutečnosti však přijala tuto práci, jelikož pátrá po zmizelé kamarádce Sally, která pracovala pro Stuarta před ní. Až příliš zvědavá Greta - nechat se zavřít ve sklepě nebylo chytré - se postupně zaplétá do lepkavé pavučiny, uprostřed níž se nacházejí smrtící chelicery. Typické italské mysteriózní krimi, které neobsahuje všechny klasické znaky gialla, má solidní herecké výkony, krásné interiéry rozsáhlé vily, tajemství a slušnou porci softerotiky, v rámci níž dominuje lesbický sex. A než je divák doveden ke skutečnému činu a motivům, může se domnívat, že se třeba dočká nějakého okultního příběhu. Ač se drogami nešetří, sny a halucinace se kupodivu nekonají. Jednou z nejnapínavějších scén je lov kachen a následně zrádné bažiny. Pěkná kamera, žánrová hudba a půvabná Barbara Bouchetová, které svlékání nedělá žádný problém. Příjemné. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama