Clean

Trailer 1

VOD (1)

Clean se po smrti svojí dcerky živí poctivě jako popelář a pomáhá své sousedce Diandě. Když ji jednoho dne zachrání před pouličním gangem, nevědomky tím roztočí spirálu násilí, kterou už nedokáže zastavit. Členové gangu a mafiánská rodina, která financuje jejich obchod s drogami, se chtějí pomstít. Nutí ho vrátit se do starého života plného krvavého násilí. Clean jde do všeho naplno a neúprosně vrací úder... (Filmbox)

Trailer 1

Gilmour93

Popelář nebyl vždycky popelář. Divák se dovtípí poměrně brzy, rybinou páchnoucí špína z ulic města Utica chvíli před tím, než bude vyčištěna. Vyrýsovaný Brody jako démony posedlý anděl, který ve vlastním Buicku Grand National stráží druhé, aby zachránil sebe. K tomu mu dopomáhej hasák, sekyrka a speciálně upravená brokovnice.. Taxikaření ekvalizérů, co nikdy nebyli. Do děje vtahující velmi pozvolna, aby přes mustr žánrových klišé přesvědčovalo, že se necítí být jen obyčejným béčkem o hodně fyzickém procházení temnotou směrem ke světlu.. ()

noriaki

Myslím že někde v Hollywoodu existuje šablona na revenge filmy. Mění se kamufláž hlavní postavy, důvod proč je zlomen, oblíbená zbraň a smrt hlavního záporáka. Všechno ostatní zůstává stejné. Pak už záleží na hercích, choreografií, případně na zručné režii, jestli se daný film vymaní z davu klonů. Akce v Clean není kdovíjak nápaditá a většinu detailů skryla tma. Je ovšem správně krvavá a syrová, takže svou práci odvedla. Zajímavější jsou postavy a vztahy mezi nimi. Dokonce bych se ani nezlobil, kdyby Paul Solet velkoryse proškrtal scénář a natočil sociální drama. Doufám že to ještě udělá, protože Glenn Flesher si střihl šéfa gangu s tak skvělým záporným charismatem, že bych si klidně dal prequel s jeho postavou v hlavní roli. ()

Morholt

Tak tohle je kýčovité až běda. Těch ex-gansterů. ex-policajtů a spousty dalších ex-něco tu už bylo víc než Číňanů a Indů dohromady a tenhle se od svých předchůdců nijak neliší. I příběh je převařená z několikrát převařené vody. Ale dívat se na to jakž takž dalo. Je to celé takové špinavé a depresivní, Brodymu se dají ty ublížené pohledy věřit a Fleshler ja fakt hnusná tlustá svině. Navíc uzávěr se povedl. Nicméěn faktem zůstává, že hodinu se nic moc neděje. Není to sice nuda k ukousání, ale že by se mi dařilo soustavně držet pozornost, to se také říct nedá. Solet to umí lépe. 50% ()

tron

„Ten smetiar nebol vždy smetiarom.“ Ono sa samozrejme ponúka charakterizovať to ako smetiarskeho Johna Wicka. A teoreticky je to správne. Prakticky to ale typom ústredného antagonistu (oproti ktorému bol Wick vysmiate slniečko na hnoji) pripomína skôr Nikdy si tu nebol s Joaquinom Phoenixom. Ani to by však nebolo správne prirovnanie! Nikdy si tu nebol bol totiž natoľko tvrdohlavý film, že neponúkal skoro žiadnu akciu. Clean ju ponúka. Ale jednak si na ňu musíte počkať až do druhej polovice a jednak aj potom pripomína skôr nočnú moru, v ktorej sa postavy mlátia hevermi a sekerami, než elegantnú akčnú jazdu so špičkovou kaskadérskou choreografiou. S pani manželkou radi pozeráme (okrem iného) akčné filmy. Avšak hoci som si Clean užil (a k štvrtej hviezde nemal ďaleko), miestami to bola taká depresívna ponurá šleha, až som mal obavy, či to bolo fakt múdre rozhodnutie, pozerať spolu. Adrien Brody (nielen ako hlavná hviezda, ale i ako spoluscenárista, hlavný producent a autor hudby) si túto atmosférickú, prevažne nočnú jazdu užíva tak trudnomyseľne, až sa vzpiera jednoduchému zaradeniu: od svojrázne poňatej titulnej postavy, až po ústredného záporáka, ktorý by sa v podaní Glenna Fleshlera (Joker, seriál Hannibal) uchytil aj v 8 MM. Čo mi vadilo? Že na začiatku je monológ a potom skôr nie ako áno. Ďalej retrospektívne pasáže nezrozumiteľne napojené na scény zo súčasnosti (určite sa nájdu diváci, ktorí si budú myslieť, že je to jeho dcéra) a slabo (ba nijako) vybudovaná mytológia okolo hlavnej postavy (resp. jeho zabijackej minulosti, jedna veta a záber na potetovaný chrbát fakt nestačia). Tento rok si budem priať pod stromček tímovku (Odenkirkovho) Nikoho, Wicka a Equalizera. ()

AffectedFace

Celkem wabane Áčko solidní filmeček po delší době. Parádní Adrien Brody s rolí sedící jak prdel na hrnec, který se ještě ke všemu podílel na scénáři. V jednoduchosti se občas skrývá krása a zde se to nejvíce dokázalo potvrdit. Podobných snímku vzniklo mraky, ale zde musím přidat čtvrtou hvězdu za snahu nebýt ovcí v davu v lgbt umrdnutých kokotků. Gore je celkem povedený a built up na skvělou vyvražďovačku ve stylu Johna působí více než solidně (jen škoda toho temnějšího prostředí, kde si to divák nedokáže plně vychutnat). Highlight je určitě scéna vybití hasákem celej dům fetkohlav. Parádní snímek do sbírky "must watch again after some time". Bohužel se zde nešetří úmornějším začátkem. Character development hlavního hrdiny zde vůbec nefunguje a tím pádem nemůžu jít s hodnocením na více jak čisté čtyři hvězdy. Soundtrack také mohl být o něco lepší. Ale jinak jsem si tuhle jízdu solidně užil. ()