Pouť krkonošská

• angličtina Pilgrimage to the Mountains
Trailer 2

Zpráva z devítidenního pěšího putování z Prahy na nejvyšší horu Čech Sněžku, které pravidelně každým rokem podniká se svými přáteli ze spolku Pilgrim teoretik umění Jiří Zemánek. Novodobá pouť je inspirována poutí zakladatele moderní české poezie K. H. Máchy, kterou podnikl roku 1833. Režisér Karel Čtveráček zachytil ve filmu radosti a strasti poutníků, proměnu krajiny od opuštění velkoměsta přes Český ráj do podhůří Krkonoš. Zažijeme východy slunce, potkáme se se zajímavými lidmi a místy. Kamera nám zprostředkuje neobvyklé detaily. (Film & Sociologie)

Trailer 2

CharlotteHo

Film mě opravdu nějak neuchvátil, dobré jako clona například k žehlení, ale i tak mi přišel zbytečně dlouhý. Máchovi se moc něvěnuje, jen z počátku, dále už spíše pohledu na svět protagonistů. Dávám 2 hvězdy za záběry nádherné krkonošské přírody. Dokument ala “route movie” není tak běžný, takže i za to. ()

honajz

Po pravdě jsem čekal něco jiného. Máchovi je to věnované jen v počátku dokumentu a pak po hodině, tam se dozvíme různé zajímavosti, zbytek se ale věnuje panu Čtveráčkovi a jeho pohledu na svět a na život, a to mne moc nezajímalo, ani jsem s ním až tak nesouzněl. Ale zase záběry přírody fajn a dokumentární walk movie taky moc často nevidět. ()