Nehanobte spánek mrtvých

(festivalový název)
  • Španělsko No profanar el sueño de los muertos (více)

Na odlehlé farmě experimentují místní vědci s radioaktivním přístrojem na místním poli. Jeho záření oživí mrtvé, kteří začnou napadat a zabíjet místní obyvatele a cestující. Mladík a dívka, setkávající se náhodou na benzínové pumpě, se stávají hlavními hrdiny tohoto, dnes již starého, ale klasického "zombie horroru". Na jedné straně se snaží ubránit útočícím zombiím, na druhé straně pak musí přesvědčit vědce a policii, aby zničili stroj na místním poli. Boj o holý život s nesmrtelnými zombies začíná... (Flipnic)

Tormentor665

Perfektní euro-zombie, promyšlené, s nadhledem a na rok vzniku úžasné gore! Ty směšné scény působí náhodou docela trefně v celkovém smyslu. I když jinde, než ve vykleštěné předthatcherovské Anglii, by to nejspíš nesedělo:-) ()

spawnxp

Dost zvlašní filmek. Jednak jasný klišé, třeba bigotní polda co nenávidí "hašišáky" z města a hlavní hrdina "floutek", bloncka v nesnázích a tak, ale na druhou stranu špičkovej horror s pár extra detailama - třeba takový unikum jako zombifikovanej asi pravej mongoloid - to by teda dneska už neprošlo. Hodně dobrý, působivý. ()

sibskyn

Docela slabota. Mám rád když se na scéně objeví pořádná horda zombie, ale tady se na scéně vždy jen objeví maximálně 3 což je pro mě dost ubohý. ()

gggggg

Po opätovnom zhliadnutí ešte jednu hviezdičku pridám. Na 50 rokov starý horor to bolo vynikajúce, aj keď sem tam to malo zlý strih, alebo nejaké pokazené efekty. Vďaka viacerým dejovým zvratom v závere, sa film z lepšieho priemeru vyšvihol u mňa do nadpriemeru. ()